Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 648 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 33  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 25 Paź 2013 22:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
a czy ktoś wie jak wygląda korzystanie z gwarancji na komputery tam kupione? czy one działają w PL/EU?
trochę już wygooglowałem więc wiem czego się można spodziewać i dlatego prosiłbym o osobiste doświadczenia a nie teorię.
chciałbym kupić acera, którego nigdzie w EU nie widziałem i nie wiem czy warto się w to pakować.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
#42 PostWysłany: 25 Paź 2013 22:32 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 883
Zbanowany
Zwykle gwarancja nie jest wazna.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 25 Paź 2013 23:07 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 883
Zbanowany
Przy opcji zakupu na firme w Polsce, w USA w zasadzie nic nie jest tansze., jesli chodzi o elektronike.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 25 Paź 2013 23:16 

Rejestracja: 07 Wrz 2012
Posty: 165
Wypowiem się i ja.

Co opłaca się kupić i kiedy:

Najlepszym okresem do zakupów są: wyprzedaże po-świąteczne, Cyber Monday oraz okres pre-wakacyjny. Co do elektroniki to zależy jaka:

Przykłady z autopsji. Zamówiłem MBP ( sklep B&H Photo-video), gwarancja wystawiona w USA, pech chciał, że coś tam padło czy było źle wycięte od fabryki, zaniosłem do autoryzowanego przedstawiciela w PL, wszystko zostało uznane, co do jakości serwisu Apple w Polsce się nie wypowiadam, bo dopiero po zrobieniu karczemnej awantury przez telefon i osobiście nagle odnalazły się dokumenty i gwarancja została uznana ( chodziło o zatwierdzenie przez Apple Polska, zatem jeśli kupicie - rejestrujcie). Dalej do Apple - znajomej z Filipin padł MBP, gwarancja również została uznana.

Co do innych marek - tutaj polecam wczytać się w stronę producenta, jeśli masz wątpliwości, poproś o oficjalne stanowisko producenta na piśmie.

Inne sprzęty - marki przede wszystkim Apple, które tutaj kosztują 3-krotnie więcej, większość marek, sprzętów jest tańsza, 10-50%, zależy jak układają się warunki. Jest tylko jeden warunek, nie można przylecieć z 4 MBP, 4 Iphonami itd i wmaiwać, że to nasze bo to raczej nie przejdzie na cle, choć znam przypadki wożenia 27' iMaców jako bagaż podręczny - wystarczy przeczytać na forum myapple. Zdecydowanie jak chce się przyoszczędzić to warto poszukać na ebay.com - sam kupiłem niedawno 3-miesięcznego IP5 za 450$, ale to było po tym szale z nowym telefonem, choć takich okazji u nas próżno szukać.

Miejsca? Przede wszystkim Google Shopping, Amazon ma często ceny dużo wyższe, ja najtaniej znalazłem MBP w B&H PV Nowym Jorku ( na ich stronie). Co do podatku to prawda - najbardziej przekichane ma stan Nowy Jork, bo tam podatek jest nakładany niezależnie od zakupów, co do reszty to się nie zgodzę, jakoby tylko 3 stany miały 'zerową' stawkę podatkową - wszystko zależy od polityki sklepu. Podaję przykład : przy zakupie Kindle ( fakturowanie na ich centralę w Indianie) i wysyłce do stanu Illinois nie było podatku, po wpisaniu adresu w Kaliforni podatek naliczyli. Komputer - przy zakupie i wysyłce do stanu Nowy Jork ( czyli ten sam stan), podatek naliczyli, przy wysyłce do Illinois już nie. Natomiast sklep z częściami samochodowymi który znajdował się w środkowych Stanach, podatku nie naliczali jedynie przy wysyłce do Kaliforni. Zatem tak naprawdę trzeba przejść do strony przy podawaniu adresu, wpisać adres wysyłki i wtedy system automatycznie doliczy lub nie odpowiedni podatek - wtedy mamy jasność, bo każy sklep rządzi się swoimi prawami.

Zakupy stacjonarne - wszystko zależy nie od stanu, ale od hrabstwa w jakim się znajdujemy. Podam przykład z Ilinois. W kwiaciarni w której zamawiam kwiaty podatek wynosi 4-5% ( nie pamiętam), ale sklep obok, jako że leży w kolejnym hrabstwie ma stawkę podatku 6-7% ( nie pamiętam dokładnie). Inna stawka obowiązuje już w "downtown" Chicago. Podatek nie jest zwykle podany przy zakupie więc wychodzi przy kasie.

Kosmetyki - opłaca się marki np. Clinique, Estee lauder, Lancome przede wszystkim ze względu na gratisy ( znów, ważne gdzie, ja mogę wypowiedzieć się jedynie o Macy's na północnych przedmieściach rejonu metropolitalnego Chicago), które u nas kosztuję II tyle o ile nie więcej.

Ubrania - jedynie outlety T.J Maxx czy inne sieci i też zależy jakie miejsce. W samym Chicago wszystko jest rozgrzebane i rozwalone, natomiast w moim sąsiedztwie - cacy i tak 3-pack koszulek CK lub RL można kupić 3-krotnie taniej niż w sklepie marki w centrum. Ale z kolei już w Virginia Beach nie było żadnych okazji, tyle ile na stronie producenta, zatem wszystko jest dziełem przypadku i czasu. Inne marki to chociażby TH, marki sportowe, wystarczy popatrzeć co sprzedaje się na allegro.

Co innych rzeczy - można książki, magazyny, noże do steków, słuchawki - co kto woli, hulaj dusza, ale warto sprawdzić czy nie znajdziemy tego w podobnej cenie w UK ( sam znalazłem buty taniej na ebay UK w sklepie niż w sklepach online w USA).

A jeśli chodzi o przesyłki i udowadnianie na cle. Sam przeżyłem zimną podobną sprawę - Polamer złapał paczkę mówiąc, że jest tam nowy MBP (był), żądali 300 zł za odprawę celną, wszystko można załatwić samemu i legalnie. A co do wartości - lotnicze w Polsce na 100% przetrzepią, morskie również sprawdzają, ale tutaj wszystko zależy od tego jak kto patrzy, wiele razy przeszły rzeczy ciężkiego kalibru, komputer nie, nastawieni są na elektronikę bo tym się handluje.
Pozdrawiam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 25 Paź 2013 23:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Dzięki Svenskakac za taką ilość informacji! :)
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 30 Paź 2013 12:13 

Rejestracja: 30 Paź 2013
Posty: 2
Dzięki za bardzo wyczerpujący opis. Ja dotychczas zamawiałam z USA wyłącznie ubrania. Nie było nigdy żadnych problemów z cłem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 30 Paź 2013 14:37 

Rejestracja: 24 Paź 2013
Posty: 3
namteH napisał(a):
Dzięki Svenskakac za taką ilość informacji! :)



Przyłączam się do podziękowań !
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 05 Lis 2013 12:14 

Rejestracja: 26 Paź 2013
Posty: 3
Zbanowany
Moja siostra cioteczna zawsze kupowała mi tam kosmetyki jak miała przyjeżdżać do PL. Bardzo się opłacało
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 06 Lis 2013 21:20 

Rejestracja: 06 Lis 2013
Posty: 4
Zbanowany
Svenskakac dziękuję od siebie za te rzeczowe informacje. Nigdzie nie mogłam tego znaleźć, a tu mam wszystko w jednym miejscu. A, i witam - Kinga.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 18 Lis 2013 12:31 

Rejestracja: 04 Lis 2013
Posty: 12
Zbanowany
W USA i tamtejszych sklepach- czy to stacjonarnych czy tez internetowych,jak najbardziej opłaca się kupować,to wygodne,są nawet strony,które pośredniczą w takich zakupach,monitorując wysyłkę do Polski.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 20 Lis 2013 14:56 

Rejestracja: 20 Lis 2013
Posty: 3
TaniozUSA_pl napisał(a):
W USA i tamtejszych sklepach- czy to stacjonarnych czy tez internetowych,jak najbardziej opłaca się kupować,to wygodne,są nawet strony,które pośredniczą w takich zakupach,monitorując wysyłkę do Polski.



Możesz podać jakieś stronki?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 20 Lis 2013 15:42 

Rejestracja: 11 Wrz 2013
Posty: 355
Loty: 47
Kilometry: 49 067
niebieski
ArtekL napisał(a):
TaniozUSA_pl napisał(a):
W USA i tamtejszych sklepach- czy to stacjonarnych czy tez internetowych,jak najbardziej opłaca się kupować,to wygodne,są nawet strony,które pośredniczą w takich zakupach,monitorując wysyłkę do Polski.



Możesz podać jakieś stronki?


Nie może, bo tak samo jak i Ty jest na forum tylko po to, żeby w żałosny sposób reklamować stronę (zgłaszałem do admina).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 26 Lis 2013 00:11 

Rejestracja: 07 Lis 2013
Posty: 1
Mnóstwo ludzi tam kupuje i sprzedaje tutaj, a kosmetyki to najlepsze na czym można zarobic w ten sposób, takie jest przebicie cenowe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 11 Gru 2013 14:28 

Rejestracja: 21 Lis 2013
Posty: 2
Ale czy kosmetyki są tam dobrej jakości?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 11 Gru 2013 14:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Cze 2012
Posty: 3396
Loty: 67
Kilometry: 146 355
srebrny
Słuchajcie, mam pytanie do tych, którzy elektronikę z USA przewozili. Znajomy wraca na Święta z SFO do Polski i chce rodzinie (i mi przy okazji :p) przywieźć telefony z promo na Amazonie w ramach prezentów świątecznych. Dodatkowo będzie miał własny telefon, tablet i laptop, więc całkiem sporo elektroniki się z tego robi.

Zgodnie z przepisami:

Cytuj:
6. Przez przywóz o charakterze niehandlowym, o którym mowa w ust. 1, rozumie się przywóz spełniający następujące warunki:

1) odbywa się okazjonalnie;

2) obejmuje wyłącznie towary na własny użytek podróżnych lub ich rodzin lub towary przeznaczone na prezenty.


nie powinni się przyczepić - ale chłopak ma jednak pewne obawy co do tego jak udowodnić, że telefony są prezentem dla rodziny, a nie będą sprzedane, żeby nie kazali płacić na granicy. Może je oczywiście rozpakować i wieźć w podręcznym, to coś da? Zapakować w papier w choinki i przykleić kokardkę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 11 Gru 2013 15:08 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
Svenskakac napisał(a):
Wypowiem się i ja.

Co opłaca się kupić i kiedy:



Dobry post, natomiast kwestia naliczania podatku przy zakupach online nie zależy od polityki sklepu, tylko od przepisów. Płacimy "sales tax" jeśli dany sklep jest "fizycznie" obecny w danym stanie (sklep, centrala, centrum dystrybucyjne itp.).

Jeżeli ktoś nastawia się na outlety to polecam te: http://www.premiumoutlets.com. Po wcześniejszym zarejestrowaniu się na stronie mamy dostęp do kuponów dających dodatkowe zniżki w wybranych sklepach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 11 Gru 2013 15:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lut 2012
Posty: 1225
srebrny
Do dwóch telefonów/tabletów się nie przyczepią, ale z trzema i więcej, mogą być problemy. Prawdopodobieństwo, że celnicy się zainteresują bagażem zawsze jakieś jest.
Odradzam przewozić "małą elektronikę" w bagażu rejestrowanym, tym bardziej jeśli ma transfer w stolicy. Na lotnisku w Warszawie okradają bagaże ma potęgę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 11 Gru 2013 15:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Cze 2012
Posty: 3396
Loty: 67
Kilometry: 146 355
srebrny
To, że się zainteresują, to wiadomo. Kwestia jak udowodnić, że sprzęt jest na prezent, a nie na sprzedaż.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 11 Gru 2013 15:29 

Rejestracja: 18 Maj 2011
Posty: 701
Zbanowany
niebieski
Niva napisał(a):
nie powinni się przyczepić - ale chłopak ma jednak pewne obawy co do tego jak udowodnić, że telefony są prezentem dla rodziny, a nie będą sprzedane, żeby nie kazali płacić na granicy. Może je oczywiście rozpakować i wieźć w podręcznym, to coś da? Zapakować w papier w choinki i przykleić kokardkę?


Nic nie bedzie musial udowodniac.
W razie "W" dadza mu do podpisania swistek, ze przedmioty nie stanowia wartosci handlowej. Oczywiscie bedzie tam kilka paragrafow co grozi za klamanie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 11 Gru 2013 15:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Cze 2012
Posty: 3396
Loty: 67
Kilometry: 146 355
srebrny
O, dzięki za info :) Takie coś oczywiście ratuje sytuację.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 648 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 33  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group