Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 13 Mar 2015 21:33 

Rejestracja: 09 Mar 2015
Posty: 8
Choć tą magiczną wyspę odwiedziłem już jakiś czas temu bo na przełomie maja i czerwca 2013. To dopiero kilka dni temu trafiłem na to forum. Dużo pewnie się nie zmieniło przez te 2 lata więc relacja myślę nadal aktualna :) Zbliża się ponownie ten sam termin wyjazdu więc może komuś pomoże w wyborze miejsca podróży. Chwilę po powrocie przygotowałem fotorelację na moim blogu, pozwolę sobie tam zaprosić zainteresowanych: http://blog.mariuszborowiec.pl/2013/06/ ... czyli.html A tutaj zaprezentuję trochę tekstu i zdjęć z których część nie pojawiły się na blogu.

Będzie to bardziej garść własnych przemyśleć, opinii i spis miejsc odwiedzonych podczas 2 tygodniowego wypoczynku. Po tak długim czasie ciężko byłoby przeprowadzić relację dzień po dniu. Wyjazd był typowo wakacyjny więc sporą część czasu spożytkowaliśmy na lenistwie i plażowaniu o którym nie ma co pisać ;)

Gdyby ktoś nie wiedział gdzie Teneryfa ;)

Image

No to może po kolei Teneryfę odwiedziliśmy na przełomie maja i czerwca 2013. i tutaj pierwsza uwaga... maj to czas chyba niskiego sezonu. W naszym hotelu cisza i spokój, menu posiłków krótsze, trawa i krzewy w ogrodzie nie przycięte itd. Od pierwszego dnia czerwca włączyli tak jakby 2 bieg, dodatkowi pracownicy w hotelu, ciekawsze menu, porządkowanie terenu, więcej gości. Nam to zupełnie nie przeszkadzało ale może ktoś zwraca na takie sprawy uwagę.

Jako bazę wypadową wybraliśmy Puerto de la Cruz. Kurort na północy, oddalony spory kawałek od lotniska, cichy i spokojny. Miejsce które lata swojej świetności miało chyba w latach 80tych i 90tych. Dziś trochę zapomniane ale dzięki temu może tak prawdziwe które nie utraciło kanaryjskiego charakteru. Jest tutaj ładna starówka czego nie uświadczymy w żadnym z innych kurortów na Teneryfie.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Bajamar - miejscowość gdzie można spotkać tylko miejscowych. Główna atrakcja również naturalne baseny ale te jakby takie bardziej miejskie. Brak turystów cisza i spokój.

Image

La Orotava - zabytkowe miasto, dużo klimatycznych uliczek na pewno warto odwiedzić my trafiliśmy na okres tuż przez świętem Bożego Ciała i są tam przygotowywane w tym okresie piękne obrazy usypywane z kolorowego piasku

Image

Image

Image

Icod de los Vinos miejscowość słynąca z bardzo starego drzewa Drago oraz wina które spróbowaliśmy na samej wyspie jak i później delektując się już w domu. Polecam bardzo dobre :)

Image

Image

Image

Garachico dawniej główny port wyspy, zniszczony przez erupcje wulkanu. Miejscowość ciekawie prezentuje się z góry i pokazuje jak można zgrabnie upchnąć na niewielkim terenie sporo domów :) Jak zwykle na północy cisza i spokój.

Image

Image

Image

Punta de Teno - najdalej na zachód wysunięta część wyspy. Choć droga zamknięta to wszyscy zarówno miejscowi jak i turyści wciąż nią jeżdżą :) Dobre miejsce na zobaczenie słynnych klifów Los Gigantes Warto przejechać się drogą prowadzącą na miejsce robi wrażenie jazda serpentynami pod ogromnymi skałami mając w świadomości cały czas mijany znak uwaga osuwające się skały :D

Image

Image

Park narodowy oraz szczyt Teide to osobny temat. Miejsce niezwykłe, które otwiera szeroko oczy i aż chce się powiedział WOW czy ja nie przeniosłem się właśnie na księżyc? :) Z istotnych informacji pozwolenie na wejście na szczyt trzeba załatwiać najlepiej ze sporym wyprzedzeniem. My zrobiliśmy to jakieś 3 tyg przed wyjazdem i nie było zbyt dużo wolnych terminów. Zostały tylko te poranne więc byliśmy jednymi z pierwszych tego dnia. Dzięki temu uniknęliśmy też kolejki do kolejki ;) Widoki wspaniałe, tak spodobało nam się to miejsce że w sumie 3 razy przejechaliśmy korzystając z każdej drogi prowadzącej przez tą najwyższą część wyspy. Warto na pewno przejechać się całą drogą TF24 i TF21

Image

Image

Image

Image

Image

El Medano i okolice Montana Roja to miejsce wiecznych wiatrów. Raj dla windserferów i wszelkich powiązanych z tym sportów. Miejscowość jest dobrą alternatywą dla tłocznego, głośnego i jak dla mnie nie ciekawego Costa Adeje

Image

Image

Image

Playa de las Terasitas najpiękniejsza plaża wyspy. Miejsce godne polecenia, trochę na uboczu więc dojazd raczej tylko własnym środkiem lokomocji. Warto też przejechać się pobliską drogą TF12 prowadzącą przez góry Anaga widoki zupełnie jak z innej bajki. Zielono!

Image

Image

Miejscowości Taganana, Almaciga, Benijo wioski na końcu świata gdzie docierają nieliczni turyści. Miejsce gdzie życie płynie wolno i spokojnie :)

Image

Image

Image

Image

Chamorga i pieszy spacer do hitu wyjazdu jakim dla mnie była osada Roque Bermejo czyli 1,5 h marszu wąwozem do niewielkiej osady na końcu świata. Mijany po drodze Duńczyk niemal podskoczył ze szczęścia jak nas zobaczył. Okazało się, że przez całą wędrówkę nie spotkał po drodze nikogo i bał się że zabłądził :) Jak się później okazało bym dla nas również jedynym spotkanym turystą.
Image

Image

Image


Ostatnio edytowany przez mariobor, 14 Mar 2015 22:17, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 13 Mar 2015 21:53 

Rejestracja: 20 Kwi 2012
Posty: 211
niebieski
Fajna relacja szkoda ze tak póżno!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 13 Mar 2015 22:47 

Rejestracja: 15 Lis 2014
Posty: 1403
Loty: 214
Kilometry: 377 962
srebrny
Fenomenalne zdjęcia! Byłem na Teneryfie w czerwcu '14, ale jak tak patrzę na te zdjęcia to wróciłbym tam nawet teraz :)
Piękna wyspa i co najważniejsze - bardzo różnorodna.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 13 Mar 2015 23:31 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
Świetne zdjęcia :)
Jednak poproszę o zamieszczenie relacji na forum inaczej będę musiał przenieść relację do tematu zbiorczego z blogami.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 14 Mar 2015 00:24 

Rejestracja: 09 Mar 2015
Posty: 8
Okey, daj mi proszę 24h na uzupełnienie relacji :) Trochę czasu już minęło od tej wycieczki, więc trzeba sobie w głowie uporządkować wspomnienia z wyjazdu.
Góra
 Profil Relacje PM off
Washington lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 16 Mar 2015 12:47 

Rejestracja: 02 Maj 2012
Posty: 152
Loty: 87
Kilometry: 133 780
Bylam na Teneryfie jako nastolatka I wiadomo za wiele nie mialam wtedy do powiedzenia. Rodzice glownie decydowali co jak I gdzie. Teraz chce tam wrocic zobaczyc to co ty. Tam jest pieknie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group