Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 01 Paź 2014 14:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3400
srebrny
Norwegian wrzucił obniżkę biletów na trasie Helsinki - Rovaniemi i można ułożyć fajny trip z Gdańska. Bardzo dużo terminów w okresie listopad - marzec, oczywiście z wyłączeniem okresu świątecznego :) Można sobie złożyć pasujące daty wg schematu:
1. Gdańsk - Turku - lot Wizz od 78 zł RT
2. Turku - Helsinki - onnibus.fi (odpowiednik polskiego busa) od 3 € RT
3. Helsinki - Rovaniemi - lot Norwegian od 224 zł RT
Doliczyć trzeba transport lotniskowy w Turku i Helsinkach - ok. 80 zł RT

Będą niestety potrzebne 2 dodatkowe noclegi (Turku lub Helsinki) no chyba, że nocki na lotnisku. Zaczynając wycieczkę w piątek można dotrzeć jednego dnia do Rovaniemi i wtedy tylko potrzebna będzie 1 nocka powrotna na lotnisku (ale wtedy lot wyjdzie o 133 zł drożej).

Kupując bilety w Norwegianie korzystnie jest zmienić walutę na € i użyć debetowej karty walutowej lub nawet karty kredytowej z korzystnym przelicznikiem (Raiff. Wizz). Pomimo doliczenia 3€ za płatność kartą kredytową już przy 2 osobach wychodzi taniej, a przy większej ilości osób zysk będzie większy.

Image


Ostatnio edytowany przez maczala1, 01 Paź 2014 14:21, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
#2 PostWysłany: 01 Paź 2014 14:20 
Redaktor F4F

Rejestracja: 15 Cze 2012
Posty: 9184
http://www.fly4free.pl/podroz-finlandia ... za-323pln/

Cena połączeń na trasie Helsinki - Rovaniemi - Helsinki utrzymuje się w przedziale 112-150 zł OW już od ok. 1,5 miesiąca.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 01 Paź 2014 14:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3400
srebrny
Nie widziałem tego artykułu na głównej :)
Faktycznie cena 152 zł OW jest od jakiegoś czasu ale od dwóch dni dorzucili zdecydowanie więcej 112 zł OW, więc jak ktoś się zastanawiał, to teraz jest okazja skorzystać z większego wyboru dat przy najniższej możliwej cenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 01 Paź 2014 14:37 

Rejestracja: 19 Sie 2011
Posty: 57
Ostatnio odbylam trip w tamtym kierunku, tyle ze Onnibusem. Szykuje sie do wrzucenia relacji, ale na szybko moge podbic pare tipow hotelowo-zwiedzaniowych:

1) Nocleg w Turku - Bed & Breakfast Tuure (EUR58/twin room)
http://www.netti.fi/~tuure2/
Jeden z najtanszych noclegow w Turku, a dla podrozujacych w6 z/do Gdansk ma kilka zalet:
- 2 min od przystanku autobusu nr 1 na/z lotniska;
- 2 min od przystanku Onnibusa (Turku linja-autoasema);
- kilka minut pieszo do centrum;
- jako jedni z niewielu wydaja wczesne sniadanie w weekendy, takze mozna skorzystac przed porannym lotem do Gda.

2) Nocleg w Rovaniemi - Hotel Aakenus (EUR79/twin)
http://hotelliaakenus.net/en/
Wiem, ze nie najtaniej, ale tez jak na Polnoc nie najdrozej. Mnie bardzo przypadl do gustu:
- wypasione sniadanie;
- fajne pokoje (lazienka, TV) i sauna;
- b. blisko centrum i muzeum Arktikum.

Co do Rovaniemi, to dla mnie hitem jest wlasnie Arktikum. W ogole miasto przyjemne, nie spodziewalam sie takiej "metropolii" na Polnocy hehe. Wioska Mikolaja pachnie komercja, moze dla dzieci jest wieksza atrakcja. Aaa, jeszcze jedno - od polowy wrzesnia zorza byla prawie codziennie :D

https://www.facebook.com/hellolapland.f ... 95/?type=1
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 01 Paź 2014 14:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3400
srebrny
Wisnia napisał(a):
Ostatnio odbylam trip w tamtym kierunku, tyle ze Onnibusem. Szykuje sie do wrzucenia relacji, ale na szybko moge podbic pare tipow hotelowo-zwiedzaniowych:

1) Nocleg w Turku - Bed & Breakfast Tuure (EUR58/twin room)
http://www.netti.fi/~tuure2/
Jeden z najtanszych noclegow w Turku, a dla podrozujacych w6 z/do Gdansk ma kilka zalet:
- 2 min od przystanku autobusu nr 1 na/z lotniska;
- 2 min od przystanku Onnibusa (Turku linja-autoasema);
- kilka minut pieszo do centrum;
- jako jedni z niewielu wydaja wczesne sniadanie w weekendy, takze mozna skorzystac przed porannym lotem do Gda.

Super ten nocleg w Turku, właśnie szukałem czegoś odpowiedniego i zdziwiło mnie, że wszystko droższe niż w Helsinkach. Teraz pozostaje tylko dograć daty z jednym noclegiem w Turku i jednym w Helsinkach i będzie można przy okazji zwiedzić te dwa miasta :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 01 Paź 2014 15:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1366
Loty: 434
Kilometry: 623 989
niebieski
Ja dziś wróciłem w podróży po Finlandii, wczoraj spałem w Tuure B&B (jedynka za 39 euro). Jedna uwaga. W recepcji Pan pracuje do 18. Więc trzeba się z nimi umówić na odbiór kluczy. Śniadanie standardowo jest od 8, ale mi dziś przygotowali przed 7, żebym zdążył na autobus nr 1 na lotnisko o 7:23.

Inną sprawą jest to jak długo się dziś grzebali w tym baraku na lotnisku żeby wszystkich przeskanować (tylko 2 osoby obsługi na check-in). Lot był opóźniony o blisko 30min.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 01 Paź 2014 15:48 

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 434
Loty: 242
Kilometry: 472 277
niebieski
Bardzo fajne znalezisko! Aż mnie kusi, by wrócić do Finlandii, bo niedawno stamtąd wróciłem, lecz do Rovaniemi niestety nie dotarłem.

Wisnia napisał(a):
Ostatnio odbylam trip w tamtym kierunku, tyle ze Onnibusem. Szykuje sie do wrzucenia relacji, ale na szybko moge podbic pare tipow hotelowo-zwiedzaniowych

Chętnie poczytam, ale błagam: bez tipów i tripów. Toż my nie gęsi... ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 01 Paź 2014 15:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Paź 2013
Posty: 576
niebieski
tam go nie było :(
Załącznik:
IMG_8162-008.jpg
IMG_8162-008.jpg [ 131.75 KiB | Obejrzany 1946 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 05 Paź 2014 11:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6416
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
maczala1 napisał(a):
Norwegian wrzucił obniżkę biletów na trasie Helsinki - Rovaniemi i można ułożyć fajny trip z Gdańska. Bardzo dużo terminów w okresie listopad - marzec, oczywiście z wyłączeniem okresu świątecznego :) Można sobie złożyć pasujące daty wg schematu:
1. Gdańsk - Turku - lot Wizz od 78 zł RT
2. Turku - Helsinki - onnibus.fi (odpowiednik polskiego busa) od 3 € RT
3. Helsinki - Rovaniemi - lot Norwegian od 224 zł RT
Doliczyć trzeba transport lotniskowy w Turku i Helsinkach - ok. 80 zł RT

Będą niestety potrzebne 2 dodatkowe noclegi (Turku lub Helsinki) no chyba, że nocki na lotnisku. Zaczynając wycieczkę w piątek można dotrzeć jednego dnia do Rovaniemi i wtedy tylko potrzebna będzie 1 nocka powrotna na lotnisku (ale wtedy lot wyjdzie o 133 zł drożej).

Kupując bilety w Norwegianie korzystnie jest zmienić walutę na € i użyć debetowej karty walutowej lub nawet karty kredytowej z korzystnym przelicznikiem (Raiff. Wizz). Pomimo doliczenia 3€ za płatność kartą kredytową już przy 2 osobach wychodzi taniej, a przy większej ilości osób zysk będzie większy.

Image


Fajna wrzuta. Napisz proszę do mnie PW jaki rozmiar koszulki Fly4free będzie dobry dla Ciebie :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Adrian.jg lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 05 Paź 2014 11:56 

jas_wedrowniczek napisał(a):
tam go nie było :(
Załącznik:
IMG_8162-008.jpg


gdzie dokładnie zrobiono to zdjęcie? :)
Góra
 PM off  
      
#11 PostWysłany: 05 Paź 2014 12:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Paź 2013
Posty: 576
niebieski
Anonymous napisał(a):
jas_wedrowniczek napisał(a):
tam go nie było :(
Załącznik:
IMG_8162-008.jpg


gdzie dokładnie zrobiono to zdjęcie? :)

dokładnie tu:
https://goo.gl/maps/m3HsF
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 05 Paź 2014 12:13 

dziękuję, będę pod koniec miesiąca to też sobie takie zdjęcie zrobię :D
Góra
 PM off  
      
#13 PostWysłany: 10 Paź 2014 16:07 

Rejestracja: 05 Wrz 2013
Posty: 13
Szkoda, że Norwegian już podniósł ceny na to połączenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 10 Mar 2015 20:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Paź 2013
Posty: 576
niebieski
alternatywa dla DY, ceny dostępne cały rok
Załącznik:
hel-rvn.jpg
hel-rvn.jpg [ 24.8 KiB | Obejrzany 936 razy ]


Wersja z Warszawy warszawa-rovaniemi-lipiec-2015-730-zl,232,67666
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 10 Mar 2015 22:02 

Rejestracja: 09 Cze 2014
Posty: 59
Loty: 25
Kilometry: 41 063
maczala1 napisał(a):
Wisnia napisał(a):
Ostatnio odbylam trip w tamtym kierunku, tyle ze Onnibusem. Szykuje sie do wrzucenia relacji, ale na szybko moge podbic pare tipow hotelowo-zwiedzaniowych:

1) Nocleg w Turku - Bed & Breakfast Tuure (EUR58/twin room)
http://www.netti.fi/~tuure2/
Jeden z najtanszych noclegow w Turku, a dla podrozujacych w6 z/do Gdansk ma kilka zalet:
- 2 min od przystanku autobusu nr 1 na/z lotniska;
- 2 min od przystanku Onnibusa (Turku linja-autoasema);
- kilka minut pieszo do centrum;
- jako jedni z niewielu wydaja wczesne sniadanie w weekendy, takze mozna skorzystac przed porannym lotem do Gda.

Super ten nocleg w Turku, właśnie szukałem czegoś odpowiedniego i zdziwiło mnie, że wszystko droższe niż w Helsinkach. Teraz pozostaje tylko dograć daty z jednym noclegiem w Turku i jednym w Helsinkach i będzie można przy okazji zwiedzić te dwa miasta :)


Jak uda się złożyć jakiś fajny weekend, daj znać...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group