Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 06 Kwi 2013 21:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2013
Posty: 175
Loty: 73
Kilometry: 200 797
niebieski
Witam! Dzięki temu forum lecimy przez Gironę na Majorkę 15 kwietnia za 140 zł na 4 dni. Nie mamy możliwości wynajęcia samochodu, musieliśmy wybrać miejsca najbardziej dla nas atrakcyjne. Po przeglądnięciu wielu wątków na tym forum oraz po szperaniu w Google zarezerwowaliśmy zakwaterowanie na północy wyspy a dokładnie w Port de Pollenca.
W kilka godzin pierwszego dnia w miejscu zakwaterowania mamy zamiar poleniuchować po podróży. Ostatniego dnia wyjedziemy rano, aby pozwiedzać Palmę. Mamy dwa pełne dni do dyspozycji i chcemy w pełni je wykorzystać. Wiecie może czy są tam jakieś miejsca, z których można poskakać do wody (na razie takiej wzmianki nie znalazłem)? Mamy zamiar wybrać się na wycieczkę rowerową na cały półwysep Formentor, ale nie wiemy co dalej, bo na to na pewno nie zejdzie nam cały dzień. Macie jakieś godne miejsca do przejażdżki? A może na resztę dnia polecacie jakiś szlak górski? Innego dnia planujemy wybrać się do Colonii de Sant Pere przez Alcudię i Can Picaford. Czy będąc w Port de Pollenca obralibyście inny plan zwiedzania?
Zaczęliśmy szukać transportu do tego oddalonego o 80 km od lotniska miasteczka. Natknęliśmy się na tą stronę z częstymi kursami i tu pojawia się problem gdyż wszędzie wyczytujemy, że koszt transportu to ok. 5 euro w jedną stronę. Na oficjalnej (chyba) stronie pojawia, się informacja o cenach której nie rozumiem:
http://www.tib.org/portal/en/web/ctm/ti ... -transport
Natomiast już na innej stronie cena wynosi 5.55 euro:
http://www.puertopollensa.com/transport ... html#buses
Czy ktoś z Was wie jak to naprawdę wygląda?
Zdaję sobie sprawę, że wiele tych pytań :) Z góry dzięki za wszelkie udzielone porady :D
_________________
Moje relacje:

Zachód USA mocno rozszerzony i skondensowany jednocześnie
Transsybirem do Chin
Indie z podręcznym
Autostopem po Jordanii
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Egzotyka czeka! Fidżi, Australia i Nowa Zelandia w jednej podroży z Budapesztu za 4590 PLN Egzotyka czeka! Fidżi, Australia i Nowa Zelandia w jednej podroży z Budapesztu za 4590 PLN
Urlop w San Vito Lo Capo za 1177 PLN. Loty do Palermo z Wrocławia i 5 noclegów Urlop w San Vito Lo Capo za 1177 PLN. Loty do Palermo z Wrocławia i 5 noclegów
#2 PostWysłany: 12 Kwi 2013 21:30 

Rejestracja: 12 Kwi 2013
Posty: 3
My jedziemy z Poznania w tym samym terminie.Na autobusy masz strone tib.caib.es.Są ceny i połączenia po całej wyspie.Będziemy w s.arenal bo blisko.ciekawie wyglada w przewodnikach majorka polnocno zachodnia z soller.calobra i sa grania gdzie jest gospodarstwo agro do zwiedzania i degustacja lokalnych produktów z majorki a w srody po 15 tej tańce i takie tam regionalne .Jak poczytałam to dużo do zobaczenia na tej wyspie ,Powodzenia ewka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 14 Kwi 2013 13:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2013
Posty: 175
Loty: 73
Kilometry: 200 797
niebieski
Bardzo dużo do zobaczenia i żałujemy, że nikt z nas nie ma jeszcze prawa jazdy :) Te ceny podane na tej stronie chyba się tyczą biletu na cały dzień, ale pojedynczych cen nie mogę tam znaleźć. Udanej wycieczki :)
_________________
Moje relacje:

Zachód USA mocno rozszerzony i skondensowany jednocześnie
Transsybirem do Chin
Indie z podręcznym
Autostopem po Jordanii
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 14 Kwi 2013 15:28 

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 65
z Puerto Pollenca świetna ścieżka/szlak prowadzi do takich miejsc,gdzie można sobie poskakać do wody :
https://picasaweb.google.com/1143413597 ... 6654651186

jak tam dotrzec? http://www.wikiloc.com/wikiloc/view.do?id=2527352

po drodze 3-4 plaże,zatoczki i takie tam inne atrakcje+ widoki :-)

plus inne ścieżki/szlaki/trasy rowerowe z PPollenca :
http://www.wikiloc.com/trails/outdoor/s ... e-pollenca



bilet Palma-PP to ok 5-6 e w jedną stronę
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 14 Kwi 2013 17:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2013
Posty: 175
Loty: 73
Kilometry: 200 797
niebieski
Wielkie dzięki za ekstra linki :) Prawdopodobnie skorzystamy z dwóch tras. Świetne zdjęcia i piękne nogi :D
_________________
Moje relacje:

Zachód USA mocno rozszerzony i skondensowany jednocześnie
Transsybirem do Chin
Indie z podręcznym
Autostopem po Jordanii
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 15 Kwi 2013 14:25 

Rejestracja: 14 Lut 2012
Posty: 1078
Loty: 238
Kilometry: 354 517
niebieski
No dobra, czyli mając 2 dni na zobaczenie Majorki, co polecacie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 15 Kwi 2013 18:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2011
Posty: 1245
Loty: 156
Kilometry: 186 401
niebieski
Zróbcie sobie taką trasę - szklak górski nie wiem czy poprawna nazwa La Victoria http://pl.wikiloc.com/wikiloc/view.do?id=2264122
Niestety przeszedłem tylko mały kawałek od restauracji ale myślę że warto iść/jechać dalej :)
_________________
Moje podróże - http://www.huntfortravel.blogspot.com
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 15 Kwi 2013 19:38 

Rejestracja: 23 Mar 2013
Posty: 46
Proponuje ,
Wynajmujesz auto , zaczynasz od katedry w Palmie, stare miasto, ew kończysz tym punktem w zależności o której masz przylot , wylot. Jeżeli przylatujesz rano zacznij od katedry.
Z Palmy kierujesz się do Soller malownicze miasteczko , przy samym wjeżdzie do miasta skręć w lewo przed tunelem dojedziesz nad sama malownicza zatokę , Wyjeżdżasz za miastem w lewo na Lluc zabytkowy klasztor znaki na brązowo, po drodze mnóstwo punktów widokowych zatrzymuj się na każdym, warto, miniesz dwa jeziora, jak będziesz miał nad drogą zabytkowy wiadukt kolejowy z kamieni, przed nim skręć w lewo do La Calobra zostawiasz tam auto, idziesz spacerkiem do mega miejsca, jest na wszystkich folderach Majorki, Torrent de Pareis ,wracasz pod wiadukt , gwarantuje nie zapomnisz wrażeń z tej przejażdżki. Dalej w lewo, kierunek Pollenca, (nie przez Inkę), tam będą znaki na Cap dee Formentor i tam też sie udaj, jedż do końca , po drodze na lewo Cala San Vicente. Wracasz do Alcudii. Ten odcinek zajmie Ci jeden dzień, proponuję tam nocleg, plażowanie, moim zdaniem najlepsze miejsce Majorki w linii Alcudia- Can Picafort do tego celu. Drugi dzień, wschodnia strona , ciekawym punktem są jaskinie w pobliżu Portocristo min 2h. zwiedzania, dużo znaków drogowych do nich, Wschodnia strona to zatoczki, małe miasteczka, nie ma już takich wrażeń jak na zachodniej stronie. Powrót do Palmy.
Pozdrawiam
Wladek
Góra
 Profil Relacje PM off
Washington uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 15 Kwi 2013 19:45 

Rejestracja: 23 Mar 2013
Posty: 46
Jak masz zacięcie do wędrówek to skorzystaj z propozycji Robertos, możliwe samochodem, wschodną stronę zostaw na następne dwa dni innym razem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 20 Kwi 2013 01:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2013
Posty: 175
Loty: 73
Kilometry: 200 797
niebieski
Wróciliśmy :) Nie wiem nie widziałem, ale jeśli ktoś kto ma możliwość wynajęcia samochodu niech podąża według Władka. Jeśli ktoś jest nastawiony na imprezy to z relacji Polaków, z którymi wracaliśmy wynika, że najlepiej udać się do Magaluf, a konkretnie do klubu Banana Joy. Bardzo zachwalali tamte miejsca :) Natomiast my polecamy Cala San Vincente, w której jest nawet wyznaczone miejsce do skakania z jakichś 6-7m. Port do Pollenca jest bardzo urokliwym i spokojnym miastem, natomiast Alcudia to nic specjalnego oprócz małych, ciasnych, klimatycznych uliczek. Cap de Formentor - obowiązkowa pozycja na Waszej liście. Jeśli lubicie wygodę wybierzcie się samochodem. Podróż rowerem dla osiemnastoletniego, sprawnego chłopaka jak ja była bardzo męcząca, jednakże bardzo przyjemna :D
Gdybyśmy mieli więcej czasu zapewne wybralibyśmy się szlakiem Robertosa, bądź Martfy. Komunikacja na wyspie jest bardzo dobra. To co każdy tutaj mówi: zakupy róbcie w sieci sklepów Eroski.
_________________
Moje relacje:

Zachód USA mocno rozszerzony i skondensowany jednocześnie
Transsybirem do Chin
Indie z podręcznym
Autostopem po Jordanii
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 20 Kwi 2013 19:06 

Rejestracja: 27 Wrz 2012
Posty: 929
niebieski
Potwierdzam słowa Władka. W 95% moja trasa pokryła się z Władkiem i naprawdę było warto ;)

Jeśli chodzi o zakupy, faktycznie Eroski najtańsze, zresztą już kiedyś ktoś na forum o tym pisał.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 24 Kwi 2013 13:29 

Rejestracja: 12 Kwi 2013
Posty: 3
My też wrócilśmy i jesteśmy bardzo zadowoleni.Zakupiłam bilety póżną wieczorową porą w DZIEŃ KOBIET tak że na drugi dzień sprawdzałam jaki termin wykupiłam .Za 170 zł samolot z Poznanie na Majorke od 15 do 19 kwietnia.No i zaczeło się .Hotel zarezerwowałam najtanszy w s ARENAL bo blisko lotniska 400 zł 3 noce 2 osoby ze śniadaniem.Tak więc po 370 zł lot i hotel.Biorąc pod uwage niska cenę hotel bardzo mi sie podobał czysto ,miły personel dobra lokalizacja blisko na plażę i Mega parku.Autobusy tanie i wszedzie można dojechać. Autobusem 21 z s Arenal do Palmy na dworzec główny i zwykłym autobusem za 5 euro do -Soller -cudnie- potem do portu Soller i już stateczkiem za 15 euro do portu Calobra .Tam poszliśmy w lewo może z 600 m przez wykute w skale przejścia z pięknymi widokami do zatoki Calobra przepięknie.Wracaliśmy za 2,50 euro tymi serpentynami chyba z godzine i wtedy cieszyłam się że nie wzieliśmy samochodu.W Lluc leżeliśmy w parku na zielonej trawce,nic nie zwiedzaliśmy i autobusem za 5 euro do Palmy przez Ince.Bardzo fajna wycieczka na cały dzień,ale i tak poszliśmy wieczorem do MEGA PARKU w sARENALna piwko.pozdrawiam ewka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 24 Kwi 2013 15:12 

Rejestracja: 29 Lut 2012
Posty: 11
A jak tam aktualnie pogoda na Majorce - pytanie do osób, które wróciły niedawno? Ja się wybieram na weekend majowy i szlag mnie trafia, bo przewidują pogodę ok. 20 stopni, a w Polsce ma być nawet pod 30 stopni...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 24 Kwi 2013 17:17 

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 26
Aktualnie -dzisiaj zachmurzone godzina 17 ale jeszcze 2 godziny temu można było sie opalac -jesteśmy w Port de Alcudia jak ktoś potrzebuje jakiegoś info proszę pisać sprawdze na miejscu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 25 Kwi 2013 13:34 

Rejestracja: 12 Kwi 2013
Posty: 3
U nas nie bedzie 30 stopni dopiero koło 5 tego ma być słonecznie a na Majorce słonecznie już 30 kwietnia.Cieplejsze noce dają wrażenie ogólnie ze jest dużo cieplej.Duże nasłonecznienie i napewno lepsze warunki do opalania się .niby temperatury sa zbliżone ale tam jakoś dużo cieplej się wydawało
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 25 Kwi 2013 13:54 

Rejestracja: 14 Mar 2013
Posty: 44
Loty: 12
Kilometry: 17 794
cailte napisał(a):
A jak tam aktualnie pogoda na Majorce - pytanie do osób, które wróciły niedawno? Ja się wybieram na weekend majowy i szlag mnie trafia, bo przewidują pogodę ok. 20 stopni, a w Polsce ma być nawet pod 30 stopni...

Byłam na Majorce 17-21.04 i pogoda była super - 20-26 stopni - idealna na zwiedzanie, a i na plaży też miło się leżało ;) Tylko woda w morzu miała temperaturę Bałtyku, więc niewiele osób korzystało z morskich kąpieli. Co do prognozy pogody to korzystałam z tej strony: http://www.weatheronline.pl/Hiszpania/Majorka.htm, pogoda sprawdziła się w 90%. Powodzenia :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 25 Kwi 2013 15:04 

Rejestracja: 28 Paź 2010
Posty: 15
Justa - no to miałaś fuksa :-) Teraz jest nie za dobrze.
Zresztą zobaczcie sobie na zrzuty z webcam'ów. http://www.totalwind.net/webcams-mallorca.html
W podziale na sur i norte/este - są daty na zdjęciach więc widać, które jest aktualne.
Ja lecę 12 więc liczę, że zrobi się lepiej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 26 Kwi 2013 12:57 

Rejestracja: 29 Lut 2012
Posty: 11
Ok, myślałam, że 20 stopni i słońce to średnio na Majorce, ale 18 stopni i ulewy 29 i 30 kwietnia to już bardzo słabo...:/
Pogodę sprawdzam tu: http://pogoda.onet.pl/prognoza-pogody/d ... 10202.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 27 Kwi 2013 20:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2013
Posty: 175
Loty: 73
Kilometry: 200 797
niebieski
Tak jak mówi Justa. Pomimo nie za wysokiej temperatury Słońce może zwieść, nie dajcie się zaskoczyć - weźcie krem do opalania :D Do dziś mi schodzi skóra z przedramienia :)
_________________
Moje relacje:

Zachód USA mocno rozszerzony i skondensowany jednocześnie
Transsybirem do Chin
Indie z podręcznym
Autostopem po Jordanii
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 28 Kwi 2013 15:59 

Rejestracja: 27 Wrz 2012
Posty: 929
niebieski
Ja byłem w terminie 10-17 kwietnia z przerwą na 12-13 (wypad do Madrytu) i przez te 5dni było non-stop słonecznie (w słońcu myślę, że spokojnie ze 30, w cieniu 23-25), krótki rękawek. Słońce brało, więc jakiś kremik był przydatny. Woda faktycznie jeszcze zimna, znaczy taka porównywalna do tej latem u nas ;) Wieczory i noce były jeszcze chłodne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group