Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 19 Gru 2014 16:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Mar 2014
Posty: 6
Loty: 6
Kilometry: 6 776
Norwegia (Sandefjord) + Szwecja (Stromstad) w niespełna dwa dni :D

Witam wszystkich :)
To moja druga relacja tutaj. Tym razem postanowiłem opisać podróż z sierpnia tego roku, którą odbyłem razem z tatą. Był to niejako prezent dla niego ze względu na to, że nigdy nie leciał samolotem a w na przełomie wiosna/lato ukazała się ciekawa promocja od Wizz czyli druga osoba leci za free :) po szybkim namyśle LECIMY! ... wystarczy wybrać kierunek... a z racji braku większego urlopu i zamiłowanie do wędkarstwa a co za tym idzie wody padło na fiordy :) W promocji zapłaciłem jedynie 120 zł za podróż dla dwóch osób w obie strony. Do tego w późniejszym czasie doszły jeszcze jedne koszty podróży ale o tym w dalszej części. Zapraszam ;)

Miejsce i czas wylotu: Katowice 27.08.2014 r.
Cel: Norwegia - Sandefjord
Podróż pośrednia: prom Sandefjord - Szwecja (Stromstad) - Sandefjord
Powrót: 28.08.2014 r.

Dzień 1 - właściwie większa część wycieczki ;)

Nastawieni na podróż dwudniową po analizie planu zwiedzania wyruszyliśmy z Bielska-Białej o 03:30 samochodem do Pyrzowic. Całą drogę padało i zapowiadała się mokra przeprawa ale co do pogody w Norwegii byłem dobrej myśli :). Wylot godzina 06:05 szybki boarding i dotarliśmy do celu po około 1:30 h. Miałem rację co do pogody :) piękny wschód słońca i niemal bezchmurne niebo - welcome to Norway 8-)
Załącznik:
1.jpg
1.jpg [ 154.2 KiB | Obejrzany 4516 razy ]

Załącznik:
2.jpg
2.jpg [ 247.56 KiB | Obejrzany 4516 razy ]


Aby dotrzeć do miasteczka należy wsiąść do shuttle busa oznakowanego Larvik/Skien (coś w tym stylu). Po kilku minutach drogi docieramy do stacji kolejowej Torp. Dla tych którzy szukają wycieczki nisko-kosztowej ostrzegam, iż cena biletu za trasę do Sandefjord (1 stacja - 7 minut jazdy) to koszt rzędu coś około 30 zł w jedną stronę więc wybraliśmy opcję piechotką do celu i pozwiedzamy norweską wieś :D spacerkiem około godzinki do Sandefjord szliśmy i pierwsze co rzuca się w oczy to brak ogrodzeń i niemal na każdym podwórku maszt z flagą.
Sandefjord określane jest mianem miasteczka o niezliczonej liczbie posągów i pomników... Zwiedzając napotykamy je na każdym kroku, a wrażenie robią przede wszystkim na małym placu matka z dzieckiem, niedźwiedź polarny tuż obok muzeum wielorybnictwa oraz najbardziej wyeksponowany pomnik wielorybników w fontannie w samym środku ronda tuż przed wjazdem do portu:
Załącznik:
3.jpg
3.jpg [ 244.91 KiB | Obejrzany 4516 razy ]

Załącznik:
4.jpg
4.jpg [ 225.14 KiB | Obejrzany 4516 razy ]

Załącznik:
5.jpg
5.jpg [ 233.86 KiB | Obejrzany 4516 razy ]

Załącznik:
6.jpg
6.jpg [ 231.18 KiB | Obejrzany 4516 razy ]


Sam port w Sandefjord to kolejny punkt naszej wycieczki ponieważ za całe 60 zł zakupiłem miesiąc wcześniej bilety dla dwóch osób tam/powrót na trasie do Stromstad w Szwecji. O 14:00 mieliśmy wypłynięcie i rejs około 2,5 godziny więc wcześniej zwiedzanie portu i relaks w zatoce.
Załącznik:
7.jpg
7.jpg [ 139.15 KiB | Obejrzany 4516 razy ]

Załącznik:
Komentarz do pliku: Lotnisko Oslo Torp - Sandefjord
8.jpg
8.jpg [ 182.57 KiB | Obejrzany 4516 razy ]

Załącznik:
9.jpg
9.jpg [ 255.16 KiB | Obejrzany 4516 razy ]

Załącznik:
10.jpg
10.jpg [ 240.28 KiB | Obejrzany 4516 razy ]


-- 19 Gru 2014 16:50 --

Prom przypłynął około 30 minut przed planowanym wypłynięciem i wyglądał bardzo okazale :) na promie wiele miejsc godnych uwagi jak np na pokładzie tarasy widokowe, sklepy bezcłowe, kasyna, kilka restauracji, dwa poziomy parkingów na samochody osobowe i ciężarowe oraz miejsca do odpoczynku.

Załącznik:
11.jpg
11.jpg [ 238.81 KiB | Obejrzany 4507 razy ]

Załącznik:
12.jpg
12.jpg [ 222.69 KiB | Obejrzany 4507 razy ]

Załącznik:
13.jpg
13.jpg [ 216.9 KiB | Obejrzany 4507 razy ]

Załącznik:
14.jpg
14.jpg [ 238.08 KiB | Obejrzany 4507 razy ]

Załącznik:
15.jpg
15.jpg [ 221.17 KiB | Obejrzany 4507 razy ]

Załącznik:
21.jpg
21.jpg [ 246.12 KiB | Obejrzany 4507 razy ]

Załącznik:
22.jpg
22.jpg [ 209.81 KiB | Obejrzany 4507 razy ]

Załącznik:
23.jpg
23.jpg [ 213.46 KiB | Obejrzany 4507 razy ]


-- 19 Gru 2014 17:02 --

W Stromstad mieliśmy do spędzenia niespełna 4 godzinki więc zaopatrzeni na bezcłowym w dwa sześciopaki ;) udaliśmy się na najwyższe wzniesienie tego małego miasteczka. Widoki na port i nie tylko genialne. Masa jachtów rodem z monako i piękna pogoda tylko nas emocjonowały. Spędziliśmy siedząc na skałkach bardzo miłe chwile i przed 20 udaliśmy się na dół do portu rybackiego. Stamtąd już z powrotem na nasz prom powrotny do Norwegii.
Załącznik:
16.jpg
16.jpg [ 251.37 KiB | Obejrzany 4490 razy ]

Załącznik:
17.jpg
17.jpg [ 239.02 KiB | Obejrzany 4490 razy ]

Załącznik:
18.jpg
18.jpg [ 222.45 KiB | Obejrzany 4490 razy ]

Załącznik:
19.jpg
19.jpg [ 247.2 KiB | Obejrzany 4490 razy ]

Załącznik:
20.jpg
20.jpg [ 208.96 KiB | Obejrzany 4490 razy ]


Dzień 2
W Sandefjord zameldowaliśmy się około 22:30 i udaliśmy się na nieco "przeczekanie" do pubu ;) swoją drogą bardzo polecam wszystkim pub na rogu zaraz przy porcie. Wyglądał naprawdę na bogato tj. wszystko w zdobionym drewnie i skurze...stylowo mega! ale też gościnnie bo masa różnego piwa i dwa wielkie telebimy a na nich jak to w norwegii piłka ręczna ;)
Po obejrzeniu 2 meczyków około 02:00 udaliśmy się spacerkiem powrotnym na lotnisko które otwarte zostało o 04:00 ze względu na to że zamykane jest na noc. Lot powrotny do KTW był bezproblemowy i tym samym marzenie o choćby zetknięciu się z fiordami uznaliśmy za spełnione :)

Załącznik:
24.jpg
24.jpg [ 237.4 KiB | Obejrzany 4490 razy ]

Załącznik:
25.jpg
25.jpg [ 169.46 KiB | Obejrzany 4490 razy ]

Załącznik:
26.jpg
26.jpg [ 170.75 KiB | Obejrzany 4490 razy ]

Załącznik:
27.jpg
27.jpg [ 245.96 KiB | Obejrzany 4490 razy ]


Dzięki dla wszystkich, którzy śledzili całą relację :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast
#2 PostWysłany: 19 Gru 2014 18:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Wyrzuć datownik ze zdjęć, bo wszystko psuje. Poza tym ok, fajny prezent dla Rodzica.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 19 Gru 2014 20:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Mar 2014
Posty: 6
Loty: 6
Kilometry: 6 776
zdjęcia były robione jeszcze starego typu cyfrówką która nie miała opcji usunięcia datownika :) teraz każda wycieczka będzie uwieczniana już zakupionym jakiś czas temu nikonem P90 bo akurat póki co na tyle mogę sobie pozwolić ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 19 Gru 2014 22:23 

Na świetną pogodę to przyznam ,że trafiłeś. Mam jednak pytanie , wybieramy się na 1 dniówkę Wizzem z Katowic a wracamy do Wrocławia.Czy po przylocie o 8 rano mozna wcześniej jak o 14 załapać się na ten prom i wrócić z powrotem conajmniej na 21 ? Na jakiej stronie rezerwowałeś ten prom? oraz czy w tym barze w porcie co pisałeś ,w razie czego można posiedzieć ,wypić piwko i zjeść ale nie zbankrutować ? / mam na myśli jakieś 200 NOK os aby zjeść i wypić conajnniej 4 piwka/ i jeszcze czy w obu tych miasteczkach są jakieś markety? Reszty się nie pytam ,bo oba lotniska znam z przesiadek.
Góra
 PM off  
      
#5 PostWysłany: 19 Gru 2014 22:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
Anonymous napisał(a):
mam na myśli jakieś 200 NOK os aby zjeść i wypić conajnniej 4 piwka
za tą kwotę to w Norwegii nie poszalejesz. 4 piwa i paśnik za 200 NOK :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 19 Gru 2014 22:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2011
Posty: 2035
srebrny
Anonymous napisał(a):
Na świetną pogodę to przyznam ,że trafiłeś. Mam jednak pytanie , wybieramy się na 1 dniówkę Wizzem z Katowic a wracamy do Wrocławia.Czy po przylocie o 8 rano mozna wcześniej jak o 14 załapać się na ten prom i wrócić z powrotem conajmniej na 21 ? Na jakiej stronie rezerwowałeś ten prom? oraz czy w tym barze w porcie co pisałeś ,w razie czego można posiedzieć ,wypić piwko i zjeść ale nie zbankrutować ? / mam na myśli jakieś 200 NOK os aby zjeść i wypić conajnniej 4 piwka/ i jeszcze czy w obu tych miasteczkach są jakieś markety? Reszty się nie pytam ,bo oba lotniska znam z przesiadek.

Bilety na promy na stronie color line, jest chyba prom o 10.00 i powrót też możliwy wieczorkiem, zerknij na strone
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 19 Gru 2014 22:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3076
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
Nawet dasz rade popłynąć tak żeby się przespacerować po Stromstad godzinkę i wracać tym samym statkiem - poczytaj na forum podróżnika o takich manewrach :)
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 19 Gru 2014 23:42 

Wszystko jasne,bilety na prom po 8 e /os RT. Wszystko się Andi zgadza, jest kurs o 10 i powrót o 13,30 lub 17,30 Tym drugim jestem o 20 w Sandefiord.Pytanie tylko ,czy jest tam co robić i gdzie połazić przez 4 godz,czy lepiej po godzinie tym samym wracać i skosztować paśnika/co to jest poczytam/ Myślę ,że autor i inni bedą za powrotem po godzinie tym promem i potem czas na zwiedzanie ,oraz piwko. Tak nawiasem ceny 6- pack 0,33 browarka na lotniskach po niecałe 50 NOK to chyba bardzo dobre ceny za ten napój na prom?
Góra
 PM off  
      
#9 PostWysłany: 19 Gru 2014 23:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
Anonymous napisał(a):
skosztować paśnika/co to jest poczytam/
przecież to żarcie :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 20 Gru 2014 00:03 

Ok ,jakoś tego wyrazu nie znałem ,ale dzięki. Żarcie ,żarciem, ale skojażyło mi się z miejscem dokarmiania zwierzyny. Postawiłem na prom o 10 i po godzinie powrót na paśnik. Myślę ,że dobrze.
Góra
 PM off  
      
#11 PostWysłany: 20 Gru 2014 11:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Mar 2014
Posty: 6
Loty: 6
Kilometry: 6 776
Bardzo dobrze wybrałeś :) tak jak koledzy wspominali wcześniej rezerwacja na stronie color line. bilety czasami nawet za 2e więc można na wypasie trafić podróż niemal za free. co do godzin to 3 bądź 4 kursy w jedna stronę dziennie się odbywają. CO do Stromstad to faktem jest, że nie ma tam nic ciekawego poza pięknym wspomnianym widokiem ze wzniesienia więc godzinka napewno wystarczy a lepiej więcej pozwiedzać w Sandefjord :)
Co do knajpy to niestety za 200 NOK pozostaje raczej mc donalds :D piwko jedno w takiej knajpie to koszt rzędu 70-90 NOK...
market taki z naprawdę normalnymi cenami a'la lewiatan znalazlem blisko głównego rynku także jak popytasz o market to doprowadzą :) Oczywiście w Sandefjord. W Stromstad chodziłem ale nic nie dojrzałem w tym stylu...
...a jeszcze co do browarków to kupiłem je za równo 50 NOK na promie na bezcłowym (cena za 6-pack 0,33l). Piwko nazywało się Aass miało jak na norwegię dużo bo 4,7% :D i przyznam że było całkiem dobre :) najlepiej od razu wyposażyć się w większą ilość ;) oczywiście na jeden bilet na prom można wykonać tylko raz zakupy także radzę od razu je przemyśleć :) im więcej osób tym więcej razy można skorzystać z wejścia do sklepu bezcłowego ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 13 Wrz 2015 16:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Cze 2014
Posty: 115
Loty: 29
Kilometry: 34 491
O Jezusie, przypomniał mi się nasz tegoroczny rejs tym promem :D fale były takie, że wyszłam na ląd w Norwegii zielona , a moje usta były fioletowe :D

Chciałabym na zawsze wymazać z pamięci te 3h :P
Ale ogólnie to zrobiliśmy taką samą wycieczkę w 3 dni :)
_________________
OdwiedziłamAlbania,Austria,Belgia,BiH,Bulgaria,Chorwacja,Czarnogóra,Czechy,Anglia,Francja,Macedonia,Niemcy,Gibraltar,Litwa,Luxemburg,Holandia,Norwegia, Portugalia, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Szwecja,Kosowo
czarnogora-albania-macedonia-i-kosowo-17-dni-w-raju,209,79465
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group