Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 51 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Korfu - autobusy
#1 PostWysłany: 26 Gru 2014 23:24 

Rejestracja: 17 Lut 2014
Posty: 1439
Loty: 8
Kilometry: 22 290
niebieski
Jak wygląda sprawa z autobusami podmiejskimi?
Zależy mi na info czy z lotniska bez problemu można dostać się do Moraitika a z niej dalej do Paleokastrity?
W necie znalazłem tylko coś takiego ale nie ma tam tych miejscowości:
http://www.astikoktelkerkyras.gr/img/ef ... effall.pdf


Ostatnio edytowany przez dmirstek, 26 Gru 2014 23:39, edytowano w sumie 1 raz
literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tygodniowy rejs po Karaibach i loty do Miami z Berlina za 5010 PLN Tygodniowy rejs po Karaibach i loty do Miami z Berlina za 5010 PLN
Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom) Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom)
 Temat postu: Re: Korfu - autobusy
#2 PostWysłany: 27 Gru 2014 01:52 

Rejestracja: 19 Lis 2011
Posty: 146
Do Moraitiki dojedziesz pewnie busem co jedzie do Kavos, z Moraitiki do Palaiokastritsy jedynie przez Korfu, tu cosik więcej:
http://www.allcorfu.com/ou-buses.html
http://www.corfu-kerkyra.eu/html/english/timetable.htm
http://www.ktelkerkyras.gr/?module=defa ... 38&lang=en
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Korfu - autobusy
#3 PostWysłany: 29 Gru 2014 11:27 

Rejestracja: 10 Mar 2014
Posty: 218
niebieski
Na przełomie czerwca i lipca 2014 odbyłem identyczną trasę. Z lotniska na Korfu kursują jakieś autobusy (chyba te lokalne), ale nie zajmowałem się nimi, ponieważ główny "dworzec" autobusowy od lotniska dzielą ok. 2 km i spokojnie można się przejść (tym bardziej, że nadkładając niewiele drogi można zrobić to wzdłuż morza, a potem jedną z głównych ulic Kerkyry.

Do Moraitiki można się dostać autobusem do Kavos albo do Messongi - przed przyjazdem Grecy nawołują do autobusów, więc nie powinno być problemu z odnalezieniem właściwego. Podczas mojego pobytu koszt biletu na trasie Kerkyra - Moraitika wynosił bodajże 2,2 EUR/os.

Z Moraitiki do Paleo transportem publicznym można się dostać wyłącznie z przesiadką w stolicy. Bilety kupuje się osobno w każdym autobusie, a koszt biletu Kerkyra - Paleo wynosił 2,3 EUR/os.

Jeśli mogę coś poradzić - jeżeli nie wykupiłeś jeszcze noclegów to zastanów się nad odpuszczeniem Moraitiki - chyba że lubisz wczasy wyłącznie z niemieckimi i brytyjskimi emerytami:) My byliśmy 4 dni w Moraitice i 3 dni w Paleo i gdybym miał jechać raz jeszcze to całe wakacje spędziłbym w Paleo (czyniąc z niego bazę wypadową na północ wyspy) lub ewentualnie 4 dni w Paleo i 3 dni na którejś z zachodnich piaszczystych plaż (ta w Moraitice jest daleka od ideału - szczerze mówiąc nawet w Paleo dało się znaleźć bardziej piaszczyste plaże). W razie pytań zapraszam do wysłania PW (żeby nie robić tutaj zbytniego OT).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Korfu - autobusy
#4 PostWysłany: 14 Kwi 2015 22:54 

Rejestracja: 26 Kwi 2013
Posty: 843
niebieski
A gdzie znajdę przykładowe ceny połączeń (pomijając te wypisane we wcześniejszych postach)? Czy są zniżki dla dzieci? Pytam, bo zastanawiam się co jest ekonomiczniejsze:auto czy autobus dla 2+1.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Korfu - autobusy
#5 PostWysłany: 15 Kwi 2015 09:41 

Rejestracja: 10 Mar 2014
Posty: 218
niebieski
Zniżek dla dzieci nie ma na 99%.
Jeśli chodzi o ceny połączeń to gdzieś miałem pdf z cenami, ale niestety nie mogę go teraz odszukać - jak znajdę to tu wrzucę... ale generalnie ceny wszystkich połączeń od 2 do 2,5 euro w 1 stronę, więc ww. wskazane przykładowe ceny są miarodajne:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Korfu - autobusy
#6 PostWysłany: 21 Kwi 2015 08:20 

Rejestracja: 21 Kwi 2015
Posty: 5
Czy na Korfu istnieje możliwość wykupienia biletu na tydzień albo na miesiąc z góry?
Ze stolicy do sidari szukać autobusu czy busa?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Korfu - autobusy
#7 PostWysłany: 21 Kwi 2015 09:45 

Rejestracja: 10 Mar 2014
Posty: 218
niebieski
Ze stolicy do Sidari zdecydowanie autobus - ten zielony z dworca pod Nową Twierdzą.
Odnośnie biletów okresowych niestety nie pomogę, bo nic mi o tym nie wiadomo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Korfu - autobusy
#8 PostWysłany: 21 Kwi 2015 19:18 

Rejestracja: 12 Kwi 2010
Posty: 680
niebieski
Tylko autobus. Biletów okresowych bym się nie spodziewał;) Tam wszystko toczy się własnym życiem. W zeszłym roku jeden autobus postanowił nie przyjechać, drugi odjeżdżał zbyt wcześnie;p a trzeba było czekać koło 2h;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Korfu - autobusy
#9 PostWysłany: 02 Maj 2015 22:06 

Rejestracja: 26 Kwi 2013
Posty: 843
niebieski
A ja mam taki problem. Wylot z Korfu będzie na początku lipca w sobotę o godz.9. Aby uniknąć stresu chcemy być na lotnisku po 7 rano. Nie ma problemu z przejściem się z miasta do lotniska. Jeszcze nie wiem gdzie będziemy spędzać ostatnią noc, ale może to być północ Korfu, np. Sidari, albo coś bliżej lotniska np. Ipsos. Może jeszcze niezbyt wnikliwie przejrzałem rozkład autobusów, ale mam wrażenie, że one tak wcześnie rano nie kursują (chciałbym się mylić). Może byliście w podobnej sytuacji i możecie doradzić jak dojechać o tej porze?

Druga sprawa, póki co porażają nas ceny wynajmu auta (na 3 dni coś koło 600 zł). Pierwsze 4 noce śpimy w Ipsos, kolejne 3 tak jak pisałem wyżej jeszcze nie ustalone. Czy zwiedzanie wyspy autobusem jest wykonalne i opłacalne? Jest nas dwoje plus 8 letnie dziecko.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Korfu - autobusy
#10 PostWysłany: 02 Maj 2015 22:11 

Rejestracja: 21 Kwi 2015
Posty: 5
Szukam tych green busów podanych wyzej, znalazlem rozkład jazdy Ale niestety nie widzę sidari na liście miast.http://www.allcorfu.com/ou-buses.html

Chciałbym się jeszcze dowiedzieć jak orientacyjnie wyglądają ceny autobusów, ponieważ codziennie chciałbym jechać w inne miejsce właśnie autobusem, to chyba najtańsze rozwiązanie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Korfu - autobusy
#11 PostWysłany: 02 Maj 2015 22:22 

1,6
2,3
3,9
4,7
Takie ceny były w tamtym roku na kursy KTEL po Korfu
Niestety wszystko zależy od ich taryfy i nie jestem w stanie powiedzieć czy za bilet z Kerkiry do jakiejś miejscowości zapłacisz 2,3 czy 3,9 e Na kursy za 1,6 to wszystko w pobliżu ,na północ było i 3,9 i 4,7 zależy jak dalej było.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Korfu - autobusy
#12 PostWysłany: 02 Maj 2015 22:24 

Rejestracja: 12 Kwi 2010
Posty: 680
niebieski
Dyzio: najlepiej nocleg w Kerkyrze, ewentualnie taxa, lub zwrócić auto na lotnisku.
mic-ek: Rok temu byłem w Sidari. Autobus 3,4 OW. http://www.ktelkerkyras.gr/?module=defa ... 38&lang=en <- tu masz rozkład :-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Korfu - autobusy
#13 PostWysłany: 02 Maj 2015 22:37 

Rozkład rozkładem ,ale w rzeczywistości na miejscu ceny były wyższe i tak np. ten do Aten kosztował 50 bez kilku centów. Reszta z cenami od 1,6 w górę
Oczywiście z Korfu mało kto jedzie do Aten, ale do Cavos kosztował 4,7 i mam go przed sobą na papierku. Na stronie pisze ,że 4,4 więc trzeba tak jak wszędzie wziąć małą poprawkę nie tylko na rozkłady jazdy.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Korfu - autobusy
#14 PostWysłany: 02 Maj 2015 22:49 

Rejestracja: 26 Kwi 2013
Posty: 843
niebieski
A macie doświadczenia z resorthoppa na Korfu? Raz korzystaliśmy z ich transferu lotnisko-hotel na Krecie i było w porządku, ale nie wiem jak będzie w drugą stronę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Korfu - autobusy
#15 PostWysłany: 03 Maj 2015 09:13 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3878
Loty: 39
Kilometry: 33 222
dyzio1 napisał(a):
A ja mam taki problem. Wylot z Korfu będzie na początku lipca w sobotę o godz.9. Aby uniknąć stresu chcemy być na lotnisku po 7 rano. Nie ma problemu z przejściem się z miasta do lotniska. Jeszcze nie wiem gdzie będziemy spędzać ostatnią noc, ale może to być północ Korfu, np. Sidari, albo coś bliżej lotniska np. Ipsos. Może jeszcze niezbyt wnikliwie przejrzałem rozkład autobusów, ale mam wrażenie, że one tak wcześnie rano nie kursują (chciałbym się mylić). Może byliście w podobnej sytuacji i możecie doradzić jak dojechać o tej porze?

Druga sprawa, póki co porażają nas ceny wynajmu auta (na 3 dni coś koło 600 zł). Pierwsze 4 noce śpimy w Ipsos, kolejne 3 tak jak pisałem wyżej jeszcze nie ustalone. Czy zwiedzanie wyspy autobusem jest wykonalne i opłacalne? Jest nas dwoje plus 8 letnie dziecko.

Ja bym został na ostatnią noc w Kerykrze. Pomijając względy praktyczne, jest to przepiękne miasto.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Korfu - autobusy
#16 PostWysłany: 03 Maj 2015 12:57 

Rejestracja: 21 Kwi 2015
Posty: 5
Mlody napisał(a):
mic-ek: Rok temu byłem w Sidari. Autobus 3,4 OW. http://www.ktelkerkyras.gr/?module=defa ... 38&lang=en <- tu masz rozkład :-)


Potrzebował bym jeszcze informację skąd odjeżdża ten autobus. Kolega wyżej pisał, że spod nowej twierdzy odjeżdżają autobusy, czy ten też. Poda ktoś dokładniejszą lokalizację? Pytam bo będę z dwuletnią córką i muszę mieć to dobrze zorganizowane.
Rozumiem, że bilet u kierowcy albo w automacie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Korfu - autobusy
#17 PostWysłany: 03 Maj 2015 13:31 

Rejestracja: 09 Kwi 2014
Posty: 753
Loty: 64
Kilometry: 111 587
niebieski
dyzio1 napisał(a):
A ja mam taki problem. Wylot z Korfu będzie na początku lipca w sobotę o godz.9. Aby uniknąć stresu chcemy być na lotnisku po 7 rano. Nie ma problemu z przejściem się z miasta do lotniska. Jeszcze nie wiem gdzie będziemy spędzać ostatnią noc, ale może to być północ Korfu, np. Sidari, albo coś bliżej lotniska np. Ipsos. Może jeszcze niezbyt wnikliwie przejrzałem rozkład autobusów, ale mam wrażenie, że one tak wcześnie rano nie kursują (chciałbym się mylić). Może byliście w podobnej sytuacji i możecie doradzić jak dojechać o tej porze?

Druga sprawa, póki co porażają nas ceny wynajmu auta (na 3 dni coś koło 600 zł). Pierwsze 4 noce śpimy w Ipsos, kolejne 3 tak jak pisałem wyżej jeszcze nie ustalone. Czy zwiedzanie wyspy autobusem jest wykonalne i opłacalne? Jest nas dwoje plus 8 letnie dziecko.


Ceny za samochód to 25-30e za dzień na miejscu all insurance, wróciłem dopiero co i widziałem, ale nie polecam tej opcji, paliwo kosztuje 1.6-1.7e i będzie rosnąć. Co do rozkładu to jest nowy na przystankach, jeszcze go nie ma na stronie, jeździ autobus sidari-kassiopi i chyba korfu-sidari. że

Z ipsos do Korfu pierwszy autobus jest obecnie 6.45 i jedzie 30min do centrum, ale do tego czasu pewnie rozkład się zmieni na Twoją korzyść

mic-ek napisał(a):
Szukam tych green busów podanych wyzej, znalazlem rozkład jazdy Ale niestety nie widzę sidari na liście miast.http://www.allcorfu.com/ou-buses.html

Chciałbym się jeszcze dowiedzieć jak orientacyjnie wyglądają ceny autobusów, ponieważ codziennie chciałbym jechać w inne miejsce właśnie autobusem, to chyba najtańsze rozwiązanie.


Ceny autobusów są tutaj http://www.ktelkerkyras.gr/?module=default&pages_id=38 są one rzeczywiste, sprawdzone wczoraj. Dodam fakt że ten na stronie rozkład chyba jest już stary, ponieważ wczoraj na przystanku był już powieszony nowy, domniemam że od 4 maja, bo autobus przyjechał jeszcze wg. starego rozkładu. W nowym rozkładzie są uruchamiane ponownie wiele tras sezonowych typu Sidari-Cassiopi i wiele innych jak i zwiększana jest częstotliwość połączeń
Minus jest to że wszystkie autobusy jeżdzą ze stolicy, można je łapać po drodze bo są przystanki gdzie np jadą 4 autobusy za sobą bo jadą do Rody, Paleo itd. tą mapke zwróć uwagę fajnie to widać:
Załącznik:
busplan.jpg
busplan.jpg [ 237.78 KiB | Obejrzany 24695 razy ]


Autobusy obecnie jeździły punktualnie, kierowcy znają angielski dosyć dobrze

mic-ek napisał(a):
Potrzebował bym jeszcze informację skąd odjeżdża ten autobus. Kolega wyżej pisał, że spod nowej twierdzy odjeżdżają autobusy, czy ten też. Poda ktoś dokładniejszą lokalizację? Pytam bo będę z dwuletnią córką i muszę mieć to dobrze zorganizowane.
Rozumiem, że bilet u kierowcy albo w automacie.


Bilet kupujesz u kierowcy albo w automacie, cena ta sama, dworzec autobusowy jest tutaj wg współrzędnych zobacz w google maps: 39.625091, 19.913418, 500m na płn-zach od San Rocco.

Jeśli macie pytania, proszę śmiało pytać, jestem świeżo po pobycie na Korfu : )
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Korfu - autobusy
#18 PostWysłany: 03 Maj 2015 19:24 

Rejestracja: 21 Kwi 2015
Posty: 5
Świetnie, wielkie dzięki, bardzo pomogłeś.
Szedłeś pieszo z lotniska na dworzec?

Swoją drogą jak pogoda?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Korfu - autobusy
#19 PostWysłany: 04 Maj 2015 13:03 

Rejestracja: 09 Kwi 2014
Posty: 753
Loty: 64
Kilometry: 111 587
niebieski
Z lotniska szedłem z dziewczyną do miasta na pieszo, droga bardzo fajna i miła, 20min spacerkiem można dojść, pogodę mieliśmy dobrą ok 22-24 stopni, ale odczuwalna większa nawet gdy słońca nie było. Raz w nocy była ulewa ale to jak spaliśmy a tak to większość słońce, może dwa dni łącznie nie było słońca. Woda ponad 18stopni, w Acharavi nie była tak krystalicznie czysta ale przez to była cieplejsza(nie wiem czy to ma związek ze sobą)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
mic-ek uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Korfu - autobusy
#20 PostWysłany: 05 Maj 2015 20:59 

Rejestracja: 21 Kwi 2015
Posty: 5
Masz może tą mapkę autobusów w lepszej rozdzielczości? Chciałbym wydrukować.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 51 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group