Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 147 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 24 Maj 2014 01:16 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1375
Loty: 804
Kilometry: 1 204 355
srebrny
Byłem w styczniu br w Korei Płn.
1. leciałem Air Koryo FNJ-PEK, bilet kosztował mnie 220 euro
2. niedawno była promocja PEK-FNJ za 9 $ !
http://www.airkoryo.com.kp/en/booking/booking/5_airfare
3.@miloszp: "Air Koryo lata z Pekinu i kilku innych destynacji. Podobno straszne w srodku jedzenie nie zjadliwe"
samolot TU204, czysto, do jedzenia kanapka (zupełnie zjadliwa, a nawet smaczna) + napoje ciepłe i zimne.
4. @andiron: "rozmowa z obywatelami moze sie wiązac z upomnieniem dla ciebie i.. karą smierci dla obywatela :/"
kompletne bzdury
5. @Zeus: "ja aplikowałem o wycieczkę do Korei (na którą dostałem Cancel na wizie)"
a z jakiego powodu?
5. @Mozart - najlepiej zwróć się do Ambasady Korei w Warszawie lub której z agencji turystycznych organizujących wycieczki do Korei, pomogą Ci w zakupie biletu. Ja skorzystałem z Lupine Travel
http://www.lupinetravel.co.uk/north-kor ... tours.html
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
#2 PostWysłany: 24 Maj 2014 06:22 

@DMW , jeśli jako jednemu z nielicznych , udało Ci się odwiedzić ten kraj, to b.proszę o więcej informacji. Mógłbyś opisać tą wycieczkę ? Na pewno masz też zdjęcia.Będziemy wdzięczni. ;)
Nie byłem tam, i raczej nie bĕdę, ale nie można przedstawiać tego kraju, jak każdego innego.
Było w TV dużo relacji uciekinierów ( przez Chiny) również funkcjonariuszy tamtejszej służby bezpieczeństwa. Są też dane wywiadu USA z satelitów.
Te zorganizowane wycieczki są obwożone po wybranych miejscach , w ciągłej asyście.tzw"wsie potiomkinowskie" Fakty są takie , że turysta nie ma kontaktu z miejscowymi.Dlaczego negujesz grożące, za to konsekwencje ??
Zoba cz nocne zdjęcia tego rejonu Azji.
Korea Pn pogrążona w całkowitych ciemnościach.Brak elektryczności.
Są też obozy koncentracyjne, w których jest więzionych kilkaset tysięcy ludzi! !!!
W ostatnich latach kilka milionów !! Ludzi zmarło z głodu.!!

To są niezaprzeczalne fakty. Potwierdza to wiele różnych źródeł.
Dlatego tak bardzo mnie ciekawi, co pokazywali Tobie, że wyciªgnąłeś takie wnioski.
Nieraz wchodzisz na forum w bezsensowne polemiki z jednym z userów ( Ty wiesz z którym ;)
Teaz jest okazja, żeby poświęcić czas na coś pożytecznego.

Jeszcze raz proszę o relację. Pozdro
Góra
 PM off  
      
#3 PostWysłany: 24 Maj 2014 08:32 

Rejestracja: 21 Gru 2012
Posty: 38
Jakkolwiek głupio by to brzmiało, turystyczne wypady do Korei Pln to szczyt amoralności ...
To chory kraj, którego ciagle istnienie bierze sie z bezwzględnego aparatu represji splecionego z autentycznym przekonaniem społeczeństwa o rasowej, kulturowej i duchowej wyższości nad reszta swiata. Której trzeba bronić przed zakusami prymitywnych i pozbawionych człowieczeństwa cudzoziemców.
Młodzieży przypominam,ze jeszcze 30 lat temu w Europie było państwo jeszcze bardziej odizolowane i tajemnicze- Albania. Jednak tam reżim upadł szybko po 89 roku bowiem mimo zamordyzmu Albańczycy świadomi byli w jakiej rzeczywistości żyją .
W Korei prawdopodobnie sytuacja nie zmieni sie nigdy .
Co ciekawe nawet uciekinierzy z Krld ( z wyjątkami emigranci ekonomiczni) nie tworzą za granica silnych środowisk opozycyjnych a nierzadkie są przypadki POWROTÓW do ojczyzny po szoku konfrontacji z (bardziej lub mniej) naszym światem.
Ani ten kraj ani to społeczeństwo nie są warci tych kilku pln ...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 24 Maj 2014 08:46 

Zgadzam się całkowicie.
Dlatego wręcz zszokowała mnie opinia @ DMW , że to bzdury.
Gdyby nie to, że uważam go za poważnego forumowicza, to zwątpiłbym, czy tam faktycznie był.
Góra
 PM off  
      
#5 PostWysłany: 24 Maj 2014 09:33 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 335
Kilometry: 498 640
Abstrahując już od za i przeciw, być może nie znacie rewelacyjnie udokumentowanej i opisanej podróży pewnego Austriaka z Wiednia do stolicy Korei Płn... pociągiem. Bez zorganizowanej wycieczki, bez "opiekunów" ot tak, zrobili wizę i pojechali. Masa zdjęć i filmików.

Początek (na dole każdej strony są zaznaczone na czerwono odnośniki do następnej strony). http://vienna-pyongyang.blogspot.com/

Początek części północno-koreańskiej. http://vienna-pyongyang.blogspot.com/20 ... ation.html
Góra
 Profil Relacje PM off
Patrykar lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 24 Maj 2014 09:51 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2595
Loty: 240
Kilometry: 293 130
Ale Ty jacakatowice czytasz że zrozumieniem? DMW nie napisał że to nie jest państwo totalitarne tylko zanegował zdanie o tym że za rozmowę z obcokrajowcem grozi Koreańczykowi śmierć co jest nie prawdą. Swojego czasu sporo interesowałem się Koreą Północną i w tym kraju jest źle ale nie aż tak jak opisują to media. Jak kogoś interesuje ten temat to polecam forum northkorea.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 24 Maj 2014 10:10 

Czytam ze zrozumieniem.
Ale z ogólnego kontekstu ( bo faktycznie napisał ledwo jedno zdanie) można wywnioskować to samo ,co i z Twojego posta. Że media przesadzają, nie jest tak źle itp.
A źle nie jest. Tylko tragicznie !!!
Chyba nie zanegujesz faktu, że ludzie umierają tam masowo z głodu ? Kraj jest uzależniony od pomocy żywnościowej świata. Głównie Korei Południowej, która jest szantażowana bombą atomową, żeby nie wstrzymała dostaw. W TV podawane są przepisy na potrawy z kory drzew i trawy ?

Roku - dzięki za linka. Bardzo ciekawe.
Mam jednak wrażenie, że te zdjęcia z pociągu to też "wieś potiomkinowska"
"Tatuś" obecnego przywódcy , zmarły niedawno Kim Dzong Il unikał podróży samolotem. Bał się zamachu.Nawet do Moskwy podróżował koleją. I ten widok z okien , mógł być stworzony specjalnie dla niego. W miarę porządne domy, zadowoleni ludzie itp.
Jestem ciekawy co jest za tymi wzgórzami.....
Góra
 PM off
Mozart lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 24 Maj 2014 10:22 

Rejestracja: 22 Paź 2012
Posty: 156
Roku napisał(a):
Abstrahując już od za i przeciw, być może nie znacie rewelacyjnie udokumentowanej i opisanej podróży pewnego Austriaka z Wiednia do stolicy Korei Płn... pociągiem. Bez zorganizowanej wycieczki, bez "opiekunów" ot tak, zrobili wizę i pojechali. Masa zdjęć i filmików.

Początek (na dole każdej strony są zaznaczone na czerwono odnośniki do następnej strony). http://vienna-pyongyang.blogspot.com/

Początek części północno-koreańskiej. http://vienna-pyongyang.blogspot.com/20 ... ation.html


Czytam teraz tego bloga i jestem w szoku jak to wygląda.

Co do szukania biletu nie pomogę...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 24 Maj 2014 10:29 

Dla mniej zorientowanych.
"Wieś potiomkinowską " wymyślił Stalin, pod koniec lat 30- tych w Sowieckiej Rosji.
Obwożono zachodnich dziennikarzy po specjalnie wybudowanych kołchozach, pokazywano szczęśliwych ludzi, żyjących dostatnio.
A ci opisywali to później w gazetach.
Tyran nazywał ich w ścisłym gronie. "Pożyteczni idioci"

Jakie to aktualne........
Góra
 PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 24 Maj 2014 10:32 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 42
Loty: 41
Kilometry: 119 639
Jak ktoś jeszcze nie oglądał, to polecam:

Koleś kamerką GoPro nagrywa przejazd przez Pjongjang. Chyba pierwszy taki filmik w sieci. Miasto z tej perspektywy wygląda całkiem przyzwoicie, lepiej niż sobie to wyobrażałem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 24 Maj 2014 10:41 

Tylko weź pod uwagę, że w stolicy , w tych blokowiskach mieszkają wyłącznie funkcjonariusze
Reżimu i ich rodziny.
Reszta narodu żyje w totalnej nędzy i upodleniu na głuchej prowincji.
Góra
 PM off  
      
#12 PostWysłany: 24 Maj 2014 10:44 

Rejestracja: 22 Paź 2012
Posty: 156
Anonymous napisał(a):
Dla mniej zorientowanych.
"Wieś potiomkinowską " wymyślił Stalin, pod koniec lat 30- tych w Sowieckiej Rosji.
Obwożono zachodnich dziennikarzy po specjalnie wybudowanych kołchozach, pokazywano szczęśliwych ludzi, żyjących dostatnio.
A ci opisywali to później w gazetach.
Tyran nazywał ich w ścisłym gronie. "Pożyteczni idioci"

Jakie to aktualne........


Za carycy Katarzyny były już te wsie - to nie był wymysł Stalina on tylko wykorzystał ten pomysł.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Wioski_potiomkinowskie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 24 Maj 2014 10:54 

Masz rację. On to "wypromował"
Jak coś piszę , to podaję "z głowy" ;)
Nie zaglądam wcześniej do Wikipedii
Dlatego mogą być jakieś nieścisłości.
Ale sens i meritum chyba właściwe ?
Góra
 PM off  
      
#14 PostWysłany: 24 Maj 2014 11:01 

Rejestracja: 22 Paź 2012
Posty: 156
Tak prawie to samo.
Tyle, że wtedy polegało to na tym, żeby samej carycy pokazać jak to dobrze ludzie w wioskach żyją więc budowano piękne fasady ludzi myto ubierano dobrze i potem przewożono z wioski do wioski tak żeby zdążyć przed Katarzyną i ci sami ludzie w kilku wioskach grali szczęśliwych wieśniaków;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 24 Maj 2014 11:16 

A wracając do Korei Północnej
Niedawno oglądałem w TV na jakimś kanale podróżniczym, świetny film dokumentalny o tym kraju.
2 dziennikarzy z "opiekunem" jeździ tam przez kilkanaście dni. Parę razy udaje im się coś nagrać kamerą. Widoki przerażające. Zgarbione staruszki dźwigające chrust,brak dróg, prądu itp.
"Opiekun" b.inteligentny, zna biegle angielski itp.. Wydaje im siĕ , że nawiązali z nim nić porozumienia. Schodzą na politykę i sytuację ludności.
Ten natychmiast tężeje, nie chce nic słuchać, twierdzi, że w USA jest nędza , a u nich szczęście i dobrobyt.

Skala indoktrynacji jest przerażająca.....
Góra
 PM off  
      
#16 PostWysłany: 24 Maj 2014 12:22 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1375
Loty: 804
Kilometry: 1 204 355
srebrny
@jaca i koledzy
jak wróciłem z tej wycieczki to miałem straszny zapał aby ją opisać. Ale z biegiem czasu zapał słabł, słabł aż osłabł zupełnie...
Praca, mnóstwo innych zajęć, lenistwo.. :oops: itp...
Ale teraz żeście mnie zmotywowali, dzięki, więc jak tylko wrócę z obecnego wyjazdu to na pewno postaram się coś napisać.

Co do kary śmierci za rozmowę z cudzoziemcem to hmmm... chyba nieświadomie uśmierciłem kilkanaście niewinnych osób... :twisted:
Po pierwsze nie bardzo da się porozmawiać bo prawie nikt nie zna żadnego obcego języka. Natomiast w pociągu do Pyongjang rozmawiałem całkiem swobodnie z kilkoma pasażerami łamaną angielszczyzną, słabiutkim rosyjskim no i oczywiście na migi. Również w hotelu i podczas zwiedzania. Oczywiście były to tylko kurtuazyjne tematy.
A więc chociaż nie mam dowodów ani za ani przeciw - po prostu nie wierzę że za coś takiego grozi "najwyższy wymiar kary".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 24 Maj 2014 12:26 

Rejestracja: 22 Paź 2012
Posty: 156
Napisz napisz z chęcią przeczytam bo jak czytałem tego bloga o podróży kolejowej to niesamowicie to wyglądało szczególnie poza Pjongjangiem - wiadomo jak sami jechali wiedzieli trochę więcej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 24 Maj 2014 12:33 

Nie wnikajmy już w szczegóły za co grozi jaka kara. :mrgreen:
Ale opisz całość jak najdokładniej+ zdjęcia.
Bo będę się upominał co jakiś czas ;)
Góra
 PM off
Kański lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 27 Maj 2014 16:23 

Również bardzo proszę o relację ponieważ już od dziecka interesuję się tym specyficznym krajem.
Góra
 PM off  
      
#20 PostWysłany: 27 Maj 2014 16:50 

Rejestracja: 27 Sty 2012
Posty: 325
niebieski
polecę relację z forum gazety.pl, co prawda sprzed lat 9, ale nie wiem czy aż tak wiele tam się zmieniło:
http://fotoforum.gazeta.pl/72,2,91,24924207,24924207,0,2.html?v=2
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 147 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group