Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 83 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Floryda Sunpass
#1 PostWysłany: 29 Gru 2015 09:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 591
Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
Pytanie do osób które wypożyczały auto na Florydzie : czy rzeczywiście istnieją wypożyczalnie w których SunPass (lub pochodne) nie jest obowiązkowy?

Dochodzą do mnie różne opinie, zaś po wysłaniu maili do największych wypożyczalni (oprócz Budget do którego nie udało mi się znaleźć @ ani formularza kontaktowego) albo nikt nie odpisał, albo SunPass jest konieczny, nawet jeśli nie będziemy z niego korzystać.

W której wypożyczalni udało Wam się zrezygnować z tej przyjemności wciskanej na siłę?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Floryda Sunpass
#2 PostWysłany: 29 Gru 2015 09:31 

Rejestracja: 31 Sty 2013
Posty: 857
niebieski
My mieliśmy auto z Alamo w listopadzie i kobieta wypożyczająca auto powiedziała ze sunpass jest obowiązkowy i kosztuje kilka dolarów na dzien.

Pozniej okazało sie, ze płaci sie tylko jak sie z niego korzysta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Floryda Sunpass
#3 PostWysłany: 29 Gru 2015 09:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 591
Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
W odpowiedzi od Alamo uzyskałem informację, że :

Cytuj:
On roadways covered by our Toll Pass service, the program eliminates the need for travelers to carry change or wait in long cash payment lines at toll plazas, allowing Alamo renters to drive through electronic toll express lanes and pay tolls electronically. Please note that a toll device is already installed on all rental vehicles.


Czyli w przeciwieństwie do innych wypożyczalni - w przypadku omijania płatnych dróg, nie kasują za urządzenie?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Floryda Sunpass
#4 PostWysłany: 29 Gru 2015 10:25 

Rejestracja: 31 Sty 2013
Posty: 857
niebieski
Dokładnie tak jest.
Jak bedziesz omijał drogi płatne to nie zapłacisz nic.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Floryda Sunpass
#5 PostWysłany: 10 Sty 2016 03:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
Ciekawe. Ja wypożyczyłem w lipcu 2014 r. na lotnisku w Orlando właśnie w Alamo na 6 czy 7 dni samochód i nie był on wyposażony w SunPassa ani nikt nie próbował mi go wciskać. Za odcinki płatne ściągnęli mi z karty kredytowej jakieś 2 tyg. po zdaniu auta niewielką kwotę, coś w granicach $10. Płaciłem głownie na bramkach a wspomniana opłata była tylko za odcinek na południe od Miami na Florida's Turnpike gdzie bramek nie było (albo ich nie zauważyłem). Rezerwacja przez Rentalcars.

Chyba że SunPass jest instalowany w ich samochodach w jakimś niewidocznym miejscu? Wydawało mi się, że powinien być pod lusterkiem wstecznym...? Nie przypominam sobie, żebym w umowie miał cokolwiek nt SunPassa a raczej zwracałem na to uwagę ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Floryda Sunpass
#6 PostWysłany: 10 Sty 2016 07:09 

Rejestracja: 13 Sty 2012
Posty: 24
W Hertzie nie jest obowiązkowy, a jak jest w samochodzie to płacisz tylko jak go użyjesz. Haczykiem jest to że od momentu pierwszego użycia płacisz już za każdy następny dzień aż do osiągnięcia pułapu 25 dolarów lub końca wypożyczenia, nawet jeżeli już z niego nie korzystasz. W niektórych miejscach trzeba mocno uważać bo są odcinki tylko na transponder (bez możliwości rozliczeń gotówkowych) a naruszenie ich wiąże się z karą 100$.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Floryda Sunpass
#7 PostWysłany: 10 Sty 2016 11:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Sixt Miami - obowiazkowa oplata przed wypozyczeniem $7 za dzien. Moze po zebraniu informacji zrobimy z tego wiki na gorze artykulu?
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Floryda Sunpass
#8 PostWysłany: 10 Sty 2016 11:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sie 2011
Posty: 1260
Loty: 308
Kilometry: 415 800
srebrny
Jeśli chodzi o Alamo to potwierdzam, nie ma obowiązkowej opłaty za Sunpassa. Gdzieś po miesiącu ściągnęli mi circa $15 za to co wyjeździłem na płatnych odcinkach. Trasa na Key West i jazda po Miami i okolicach.

Rezerwacja poprzez traveljigsaw, obecnie rentalcars. W wypożyczali dawali jakąś ulotkę dotyczącą płatnych odcinków.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Floryda Sunpass
#9 PostWysłany: 13 Lut 2016 02:55 

Rejestracja: 10 Cze 2014
Posty: 241
Sunpass można spokojnie "olać". Każdy system czyta tablice Rej samochodu i po jakimś czasie dostanie sie obciążenie na karcie od wypożyczalni za odcinek + opłata administracyjna. Uwaga, w Hertz jest tak ze opłata ważna jest 24 lub 48 godzin - nie pamiętam dokładnie. Oznacza to ze jak raz ja pobiorą to potem w ciagu tych godzin nalicza sie tylko za przejazd za płatny odcinek. Niby ok, ale dajmy ze ktoś złe zaplanuje przejazdy i moze wydać sporo właśnie za te opłaty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Floryda Sunpass
#10 PostWysłany: 14 Lut 2016 14:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 591
Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
Po fakcie muszę stwierdzić, że nie jestem mistrzem omijania opłat 8-) Co się okazało : Hertz kasuje 4.95 $ za każdy dzień, max 24.75 $. Opłata liczona jest od pierwszego dnia użycia płatnej drogi.

Mieliśmy auto na 7 dni i płatną drogą przejechaliśmy w...pierwszej godzinie od wypożyczenia auta :lol: Po przylocie, po opuszczeniu lotniska w Miami musieliśmy dojechać do Homestead. Niestety padła nam nawigacja. Trochę się zamieszania i niestety trafiliśmy na Florida Turnpike, a jak wiadomo, w okolicach Miami brak jest cash lane, tak więc wyboru nie było. 3 dni temu pojawiło się obciązenie na karcie 28.10 $ (24.75 $ service fee). Na FT ludzie piszą, że walczą z Hertzem, z różnym skutkiem. Ja odpuszczam, warunki były opisane w T&A, Turnpike zaliczona, tak więc trzeba przyjąć opłatę na klatę :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Floryda Sunpass
#11 PostWysłany: 14 Lut 2016 14:13 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Brałem auta w Dollar i Budget.
Nie było takiego obowiązku, nigdy nie wjechałem na płatny odcinek. ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Floryda Sunpass
#12 PostWysłany: 14 Lut 2016 23:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 80
Ja mialem ze soba nawigacje z mapa na stany i czasem korzystalem w niej z opcji unikania platnych drog.
Poźniej już to olałem i cyknęło nas tylko raz, już w ostatnim dniu ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Floryda Sunpass
#13 PostWysłany: 29 Maj 2016 17:55 

Rejestracja: 15 Paź 2015
Posty: 13
Loty: 64
Kilometry: 173 642
Potwierdzam, że Alamo nie narzuca żadnej opłaty za Florida Pass. Pobyt początek maja tego roku.
Raz zdarzyło nam się wjechać na płatną autostradę. Olałam temat i wypożyczalnia po jakimś czasie ściągnęła mi opłatę za przejechany odcinek + opłatę administracyjną. Można zapłacić gotówką za każdy płatny odcinek autostrady. Trzeba jednak pamiętać na jakim odcinku się było, kiedy, podać rejestrację samochodu i znaleźć punkt opłat cash. http://www.touch-n-buy.com/sunpass/
Z tego co mi wiadomo to nie mają prawa narzucić opłaty za Pass. Jest to ogromne naciąganie turystów na bezsensowne opłaty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Floryda Sunpass
#14 PostWysłany: 30 Maj 2016 08:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 591
Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
Nie mogę się z Tobą zgodzić. Jest kilka odcinków bez cashlane, tak więc nie zapłacisz tam gotówką.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Floryda Sunpass
#15 PostWysłany: 01 Cze 2016 07:36 

Rejestracja: 23 Maj 2016
Posty: 11
Loty: 2
Kilometry: 15 356
Moi Drodzy mam pytanie bo to będzie moje pierwsze wypożyczenie auta, już się dopytałam wszystko odnośnie wypożyczenia w Miami i problem rozwiązany. Ale teraz mam pytanie odnośnie płacenia za płatne odcinki. Czy jeśli nie będe chciała placić gotówką bo to dla mnie nie jest wygodne to normalnie jade przez płatny odcinek i z automatu mi z karty pobiorą ? Czy są na drogach bramki jak w Polsce ? Proszę opiszcie mi jak to wygląda.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Floryda Sunpass
#16 PostWysłany: 01 Cze 2016 08:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 591
Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
W okolicach Miami są autostrady w których zapłacisz jedynie poprzez skan rejestracji i późniejsze obciążenie karty (powiększone o opłatę administracyjną) ale na bardziej północ np. przy wjeździe na Sanibel czy Sunshine Skyway Bridge znajdziesz cash lane gdzie można już płacić gotówką.

Jeśli zdecydujesz się płacić zdalnie (Toll-by-plate), poczytaj w warunkach wynajmu jaki jest koszt opłaty administracyjnej. Większość informacji znajdziesz w tym wątku. Najkorzystniej i tak pewnie wyjdzie Alamo.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Floryda Sunpass
#17 PostWysłany: 16 Lis 2016 02:02 

Rejestracja: 16 Maj 2011
Posty: 106
Loty: 6
Kilometry: 6 608
Hej wszystkim, czytajcie uwaznie bo to wazny wpis (moim zdaniem)

Wlasnie wrocilem z wypadu po Florydzie, odmowilem zakupu sunpassa w wypozyczalni (przez ECR wyszlo Europcar a skocznylo sie Advantage czy czyms takim) biorac pod uwage wpisy i opinie innych.

Zrobilem zle. cwaniaki tak zrobili ze nie ma opcji wyjechac z lotniska (na 100% jadac na polnoc) by nie wjechac na platny odcinek, na ktrym nie mozna placic karta. Dostaje sie zdjecie i z rajci nie wykupionego sunpassa wypozyczalnia pobiera swoje oplaty a te sa 25$ kary za azde wjchanie na toll + oplata za niego. Normalnie gdy samochod by nie byl brany z wpozyczalni nie ma oplaty 25 $ i nie ma takeigo problemu.

Z perspektywy czasu na pewno bym kupil sunpass i nie zjadalbym nerwow podczas podrozy. sun pass to tylko koszt 25 $.

jak narazie mam zablokowana wielokrotnosc 25 $....niestety. takze planujcie wypady z glowa !
pozdrawiam,
Dawid
Góra
 Profil Relacje PM off
PKN_2606 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Floryda Sunpass
#18 PostWysłany: 16 Lis 2016 16:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 591
Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
Przyznam iż nie bardzo rozumiem - obciążyli Cię za każde zdjęcie rejestracji x 25$ ? Jeśli tak, to jak zejdą blokady, skończy się zapewne tak, że zapłacisz raz 25$ opłaty administracyjnej + toll i wyjdzie Cię tak samo jakbyś zakupił sun passa za 25$ (przy założeniu że kosztuje tyle ile piszesz).
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez michzak, 16 Lis 2016 16:41, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Floryda Sunpass
#19 PostWysłany: 16 Lis 2016 22:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Byłoby fajnie gdyby kolega napisał z którego to lotniska na Florydzie nie można wyjechać bez płacenia za autostradę.
Swoją droga muszę sprawdzić swoją rezerwacje w Sixt...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Floryda Sunpass
#20 PostWysłany: 17 Lis 2016 21:31 

Rejestracja: 16 Maj 2011
Posty: 106
Loty: 6
Kilometry: 6 608
Juz wszystko pisze.
Lotnisko Miami Intenational.

Firma wypożyczająca potrąca 25$ za Każde wjechanie na toll. Czyli wjedziesz np 4 razy to płacisz 4 *25 jako sama opłata administracyjna (dla wypożyczalni) + dodatkowo opłata za przejechany toll. Jak cos trzeba więcej powiedzieć pytajcie !:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 83 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group