Zbiór 4* hoteli w okolicach dużych polskich miast od 189 PLN/pokój
Chcecie wyskoczyć gdzieś na szybką, weekendową wycieczkę w kraju? Skorzystajcie z mojego zestawienia i wybierzcie jeden z proponowanych 4* hoteli. Wysoki standard, jakość i mnogość udogodnień – to wszystko (i wiele więcej) czeka na was w każdym obiekcie.
Pobyty w prezentowanych poniżej miejscach możecie rezerwować w różnych terminach, moja propozycja to noclegi w okolicach ostatniego weekendu września tj. 25-27 (piątek-niedziela). Dostępność możecie sprawdzić poprzez wybranie interesującej was daty.
Wspólną cechą wszystkich tych obiektów jest wysoki standard oraz niewielka odległość od dużych miast, takich jak: Lublin, Kraków, Wrocław, Kołobrzeg czy Warszawa.
Hotelod 189 PLN/pokój
Moją listę propozycji otwiera 4* obiekt Q Hotel Plus Krakow, który zlokalizowany jest w dzielnicy Dębniki, ok. 1 km od Zamku Królewskiego na Wawelu i Żydowskiej dzielnicy na Kazimierzu. Pokoje są klimatyzowane i dobrze wyposażone.
Dowiedzcie się więcej o tym hoteluDrugi na liście uplasował się hotel Mazurkas. To czterogwiazdkowy obiekt położony w spokojnej części Ożarowa Mazowieckiego, w odległości 12 km od centrum Warszawy. Na miejscu czeka wiele udogodnień – warto zrelaksować się w centrum fitness z klimatyzowaną siłownią, suchej saunie lub łaźni parowej.
Dowiedzcie się więcej o tym hoteluSzukacie czegoś w bardziej ustronnej lokalizacji? Rekomenduję wam pobyt w hotelu Pory Roku. Obiekt znajduje się w bliskim sąsiedztwie Brodnickiego Parku Krajobrazowego. W cenę pobytu wliczone są m.in. śniadania.
Szukacie czegoś bliżej morza? Wybierzcie hotel Delfin Spa & Wellness w Dąbkach, w odległości zaledwie 300 metrów od brzegu Bałtyku.
Dowiedzcie się więcej o tym hoteluCoś w wersji „na bogato”? Udajcie się w okolice Lublina, gdzie czeka 4* hotel Luxor.
Dowiedzcie się więcej o tym hoteluNa koniec prawdziwa perełka. Pobyt tutaj szczególnie polecam tym, którym marzy się urlop w niebanalnym stylu. Zamek Topacz mieście się w podwrocławskich Bielanach. Ten 4* obiekt obejmuje kompleks 6 budynków i jest położony na posesji o powierzchni 50 hektarów z ogrodem i stawem. W głównym budynku znajduje się zaplecze Art SPA z krytym basenem, sauną suchą i parową oraz 5 salonami spa, oferującymi spersonalizowane zabiegi Marii Galland i gemmologii.
Dowiedzcie się więcej o tym hoteluJakie atrakcje na was czekają?
Zwiedzanie Krakowa proponuję rozpocząć od kościoła św. Floriana, następnie przejść obok charakterystycznego budynku Barbakanu i poprzez Bramę Floriańską wkroczyć do serca tego jakże magicznego miasta. Czego nie możecie ominąć? Oczywiście okolic Rynku Głównego – to miejsce spotkań i imprez. Nie możecie zapomnieć o Kościele Mariackim – to jeden z symboli miasta – z którego co godzinę grany jest słynny hejnał.
Co jeszcze? Czekać was powinna obowiązkowa wizyta na Wawelu, w okolicach dawnej żydowskiej dzielnicy Kazimierz, a także na modnym Zabłociu. A może coś dla dzieci? Czym byłaby wycieczka do Krakowa bez zdjęcia ze słynnym Smokiem Wawelskim! Szykujcie aparaty, smok zieje ogniem w pobliżu Wawelu co 10 minut.
We Wrocławiu musicie odwiedzić imponujący rynek z gotyckim ratuszem, pręgierzem, fontanną i dziesiątkami uroczych kamieniczek. Najmłodszym polecam wybrać się do zoo, to największy i najciekawszy tego typu obiekt w Polsce.
Wrocław to Miasto Krasnali! Znajdziecie je w wielu miejscach w stolicy Dolnego Śląska. Pierwsze figurki zaczęły się pojawiać w latach 80. XX wieku. Były dziełem ruchu Pomarańczowa Alternatywa, który w taki sposób walczył z systemem komunistycznym. Wędrówka po mieście, śladami małych krasnali, może być ciekawą przygodą.
Costa Brava od 2257 PLN na 7 dni (lotnisko wylotu: Lublin)
Zakynthos od 2421 PLN na 7 dni (lotnisko wylotu: Wrocław)
Monastir od 2034 PLN na 8 dni (lotnisko wylotu: Katowice)
Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?