Fly4free.pl

Nowe zasady wjazdu na Islandię. Zaszczepionym nie będzie już tak łatwo

islandia
Foto: solarseven / Shutterstock

Islandia ponownie zmienia zasady wjazdu – tym razem jednak z myślą o osobach zaszczepionych. Od 26 lipca nawet ci, którzy są po pełnym cyklu szczepień, będą musieli przedstawić negatywny wynik testu na koronawirusa.

Islandia była jednym z pierwszych krajów, które zdecydowały się wpuszczać zarówno osoby zaszczepione jak i ozdrowieńców bez obostrzeń – i to na długo przed wprowadzeniem paszportów covidowych.

Pozostali nie mieli lekko – test PCR nie wcześniej niż 72 h przed przylotem, dwa testy po dotarciu na Islandię (na lotnisku i w 5. dniu pobytu) oraz 5-dniowa kwarantanna. Niedługo jednak także zaszczepieni będą musieli spełnić więcej warunków.

Nowe zasady zaczną obowiązywać od 26 lipca. Zgodnie z decyzją islandzkiego rządu, wszystkie zaszczepione osoby będą musiały przedstawić negatywny wynik testu na koronawirusa. Nie obowiązuje ich jednak kwarantanna i dodatkowe testy na Islandii.

Nieco pocieszający może być też fakt, że dopuszczone będą zarówno testy PCR jak i antygenowe. I choć to marne pocieszenie to jednak z dwojga złego lepiej zapłacić za test ok.120-150 PLN niż 300-500 PLN. W obu przypadkach test musimy wykonać nie wcześniej niż 72 h przed podróżą.

Obostrzenia nadal nie dotyczą dzieci do 12. roku życia i ozdrowieńców. Bez zmian pozostają także zasady dla osób niezaszczepionych.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
No I cala Europa powinna wprowadzic im to samo...
Andrzej Doroszuk, 20 lipca 2021, 14:44 | odpowiedz
Avatar użytkownika
I po co tam jechać? Są ciekawsze miejsca.
gregorio, 20 lipca 2021, 16:10 | odpowiedz
Bardzo dobrze, skoro nadal mogą zarażać
wiks91, 20 lipca 2021, 16:34 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »