Fly4free.pl

Zachodnie wybrzeże i parki narodowe USA za 2730 PLN. Loty do Las Vegas z Berlina i wypożyczenie SUVa na 14 dni

2730 PLN
Zamów powiadomienia o takich ofertach
Foto: Sean Pavone / Shutterstock
Ta oferta jest już nieaktualna. Sprawdź nasze najnowsze propozycje:

Skorzystajcie z przygotowanej przeze mnie oferty i wybierzcie się do Stanów Zjednoczonych! Czeka na was zabawa w kasynach i dyskotekach Las Vegas oraz wspaniałe widoki, które znajdziecie w parkach narodowych – Wielki Kanion, Zion, Bryce, Death Valley oraz Monument Valley to tylko niektóre z nich. Wisienką na torcie będzie możliwość przejechania się fragmentem słynnej Route 66! Zainteresowani? Mam nadzieję, że tak.

Do Las Vegas polecicie z berlińskiego lotniska Tegel 17 marca. W drogę powrotną z Nevady wyruszycie 31 marca, aby w stolicy Niemiec zameldować się 1.04. Podczas podróży czekają was przesiadki na lotnisku w Amsterdamie – przesiadki są gwarantowane przez linię KLM, a w razie opóźnień, otrzymacie za darmo nowy bilet na najbliższy dostępny lot do Stanów Zjednoczonych.

W trakcie międzykontynentalnych lotów możecie liczyć m.in. na posiłki oraz napoje bezalkoholowe i alkoholowe, a w cenie biletu do USA zabrać możecie ze sobą tylko bagaż podręczny oraz jeden przedmiot osobisty (mały plecak lub damską torebkę).

Termin podróży: 17 marca – 1 kwietnia
Linie lotnicze: KLM, Delta
Bagaż: podręczny i przedmiot osobisty
Auto: Toyota RAV 4 lub zbliżone

Za przeloty oraz wypożyczenie auta na cały pobyt zapłacicie 2730 PLN za osobę przy 2 podróżnych.

Samochód2404 PLN/2 osoby/14 dni

Na lotnisku w Las Vegas polecam wam wypożyczyć samochód na cały pobyt. Wybierzcie auto z kategorii SUV. Takim pojazdem pokonywanie znacznych odległości będzie czystą przyjemnością.

vegas auto

Pierwsze dni w USA proponuję spędzić w Las Vegas. Na ten czas zatrzymajcie się w 3* hotelu Stratosphere Casino Hotel & Tower, z którego polecam wam zrobić sobie bazę wypadową do zwiedzania okolicy. W odległości 241 km od Vegas (2:23h jazdy autem) znajduje się Dolina Śmierci. Poświęćcie cały dzień na eksplorację tego parku narodowego. Badwater Basin, Zabriskie Point, Devil’s Golf Course czy Dante’s View, to tylko niektóre z miejsc, które należy zobaczyć. 26 km na zachód od centrum Vegas znajduje się Red Rock Canyon National Conservation Area, a pokonując 54 km na wschód dotrzecie do słynnej Zapory Hoovera. W obu miejscach warto spędzić trochę czasu.

Hurricane to mała miejscowość znajdująca się w stanie Utah. Polecam wam zatrzymać się tutaj w 3* hotelu Econo Lodge Hurricane Zion National Parl, jeżeli planujcie wizytę w parku narodowym Zion. Poza obowiązkową pętlą po parku, którą zrobicie samochodem, proponuję spróbować zaliczyć jeden z wielu tutejszych szlaków – oczywiście jeśli pogoda pozwoli.

Natomiast najlepszą bazą wypadową do parku narodowego Bryce będzie miejscowość Panguitch, która znajduje się w odległości 35 km od głównej bramy wjazdowej, prowadzącej do parku. Większość tutejszych punktów widokowych znajduje się blisko drogi, więc zwiedzanie nie będzie męczące. Na miejsce zakwaterowania wybrałem dla was ośrodek Bryce Canyon Western Resort.

Horseshoe Bend, Kanion Antylopy oraz Lake Powell znajdują się w bliskim sąsiedztwie miasta Page – polecam wam zatrzymać się tutaj na dłużej, a na miejsce zakwaterowania wybrałem hotel Clarion Inn Page – Lake Powell. Poza wymienionymi atrakcjami ruszcie w 2-godzinną drogę na wschód. Do przejechania będziecie mieli ok. 200 km, a na końcu znajdziecie Monument Valley! Dołóżcie do tego kolejne 46 km i znajdziecie się w mniej popularnym, ale za to ciekawym parku stanowym – Goosenecks. Będziecie mieli okazję zobaczyć tutaj zakole rzeki San Juan.

Rekomenduję wam wizytę na południowej stronie Wielkiego Kanionu Kolorado, to właśnie tam znajdziecie wiele punktów widokowych. Podczas mojej podróży zatrzymałem się w Flagstaff w hotelu Super 8 Flagstaff, z którego zrobiłem sobie bazę wypadową do kanion. Brama parku znajduje się tylko 129 km od miasteczka, co jak na warunki amerykańskie jest niewielką odległością. Wracając z Flagstaff do Las Vegas zachęcam do zmiany drogi w Seligman i kontynuowania jej aż do Kingman, dzięki temu pojedziecie fragmentem słynnej Route 66!

Foto: bjul / Shutterstock
Foto: Francesco Ferrarini / Shutterstock
Foto: canadastock / Shutterstock
Przydatne informacje
  • Kwota jaką należy zapłacić za wszystkie noclegi wynosi 1841 PLN za osobę, przy 2 podróżnych śpiących w jednym pokoju.

  • Obowiązkowe dokumenty (ESTA), niezbędne podczas podróży do USA, możecie wyrobić klikając tutaj. Z przygotowanego przez nas poradnika dowiecie się w jaki sposób dopełnić formalności przed wyjazdem do USA.

  • Jedziecie do Berlina autem? Sprawdźcie jedną z najtańszych opcji parkingowych w okolicy lotniska Tegel. W innym przypadku zapoznajcie z naszymi wskazówkami, jak łatwo i tanio dojechać do stolicy Niemiec.

  • Sprawdźcie również nasz poradnik, jak efektywnie spakować się w małą walizkę.

  • Zaopatrzcie się w kartę America the Beautiful Passes, która umożliwia nielimitowany wjazdy do parków narodowych przez 12 miesięcy.

  • Monument Valley oraz Kanion Antylopy zarządzane są przez lokalne plemiona Indian. Nie można ich zwiedzać z kartą America the Beautiful Passes. Do obu za wstęp zapłacicie gotówką lub kartą płatniczą.

  • Do nawigacji polecam offlinową wersję mapy od Google Maps. Natomiast do pieszych wędrówek idealnie nadaje się aplikacja maps.me.

  • W podróż do USA zabierzcie wielowalutową kartę Revolut, aby nie tracić pieniędzy na niekorzystnych przewalutowaniach.

  • Jeżeli w ciągu ostatnich trzech lat wasz lot był opóźniony lub odwołany, ubiegajcie się o odszkodowanie 250-600 EUR za pomocą AirHelp.

  • Wynajmijcie XOXO WiFi aby cieszyć się tanim i bezpiecznym Internetem w czasie podróży. Bez roamingu, zawsze z najlepszym zasięgiem!

Misją Fly4free.pl jest przedstawienie Ci najlepszych ofert podróży. Zaplanujesz je samodzielnie korzystając z linków w tekstach. Niektóre z odsyłaczy prowadzą do naszych partnerów reklamowych. Ceny w ofertach są aktualne w chwili publikacji. Jeśli chcesz być na bieżąco informowany o najnowszych ofertach załóż konto Fly4free.pl i zamów powiadomienia.
Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »