Fly4free.pl

Ale podróż! Wyspy Zielonego Przylądka, Senegal i Gambia z Warszawy za 1450 PLN

1450 PLN
plazą w gambii
Zamów powiadomienia o takich ofertach
Foto: Damian Pankowiec / Shutterstock
Ta oferta jest już nieaktualna. Sprawdź nasze najnowsze propozycje:

Chętni na przygodę w ciepłych krajach? Podczas gdy w Polsce będzie kończyć się zima, wybierzcie się na wyprawę do Zachodniej Afryki! Odwiedzicie aż 3 kraje – wchodzącą w skład Wysp Zielonego Przylądka wyspę Sal, Senegal, a także sąsiednią Gambię. Zatrzymacie się również w Mediolanie.

Koszt biletów lotniczych, w drugiej połowie marca wyniesie was 1450 PLN. Biorąc pod uwagę listę miejsc które zobaczycie, to bardzo dobra oferta!

Będziecie musieli jeszcze doliczyć transfer z lotniska w Bergamo do Malpensy, który proponuję wam pokonać przewoźnikiem Flixbus. Z Dakaru do Bandżul dostaniecie się lokalnymi autobusami za ok. 18 USD.

Pamiętajcie, że oprócz lotu powrotnego z Bandżul do Warszawy, gdzie będziecie mogli zabrać bagaż rejestrowany o wadze 20 kilogramów, lecicie tylko z bagażem podręcznym.

Termin podróży: 14 marca – 27 marca
Linie lotnicze: Ryanair, Cabo Verde Airlines oraz Rainbow
Bagaż: rejestrowany (Rainbow) podręczny (Ryanair, Cabo Verde Airlines)

Terminy lotów:
Warszawa – Mediolan (Bergamo) 14.03
Mediolan (Malpensa) – Sal 15.03
Sal – Dakar 19.03
Bandżul – Warszawa 27.03

Hotel

Na wyspie Sal rozważcie wynajęcie apartamentu Porto Antigo. Jest on położony blisko plaży i oferuje odkryty basen.

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Pierwsze dwie noce po przylocie do Dakaru proponuję wam spędzić w 3* hotelu Cabourg. Będziecie mieli do dyspozycji gustownie urządzone pokoje z balkonem oraz prywatną łazienką.

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Zachodnia Afryka w marcu?

Wchodząca w skład Wysp Zielonego Przylądka wyspa Sal jest idealnym miejscem na wypoczynek o każdej porze roku. Będziecie mogli liczyć na letnie temperatury oraz gwarantowaną słoneczną pogodę (prawie 350 dni słonecznych w roku). Nie zabraknie szerokich piaszczystych plaż z turkusową wodą. Warto się także wybrać do jednej z kolorowych wiosek i podziwiać życie lokalnych mieszkańców.

Dakar jest gwarnym, jednym z największych miast w tej części świata. Po przylocie wypocznijcie nad Oceanem Atlantyckim, gdzie doświadczycie lokalnego folkloru. Jeśli chcecie doświadczyć klimatu kontynentalnej Afryki proponuję wam wybrać się w głąb kraju się do rezerwatu Lagune de la Somone, charakteryzującego się mokradłami i lasami namorzynowymi oraz obecnością wielu gatunków ptaków. Dzikie, wolno żyjące zwierzęta spotkacie w rezerwacie Bandia.

W Gambii polecam wam wybrać się do Crocodile Pool, gdzie będziecie mogli zobaczyć (a nawet dotknąć!) krokodyla. Wolicie sympatyczne małpki? Odwiedźcie Monkey Park w Bijilo. Dla fanów natury ciekawą atrakcją będzie park narodowy Kiang West z egzotycznymi roślinami i zwierzętami. Warto także zawitać na wyspę Kunta Kinta, czyli tzw. wyspę niewolników. To właśnie stąd odpływały statki z całego kontynentu do obu Ameryk.

Foto: Samuel Borges Photography / Shutterstock
Foto: BOULENGER Xavier / Shutterstock
Foto: mustang.in.africa : Shutterstock
Przydatne informacje
  • Każdy odcinek lotu rezerwujecie osobno.

  • We wszystkich krajach nie zabraknie słońca. Temperatury będą oscylowały w granicach 30 stopni Celsjusza.

  • Płacąc warto używać wielowalutowej karty Revolut, dzięki czemu nie stracicie na przewalutowaniach.

  • Jeżeli w ciągu ostatnich trzech lat wasz lot był opóźniony lub odwołany, ubiegajcie się o odszkodowanie 250-600 EUR za pomocą AirHelp.

  • Wynajmijcie XOXO WiFi aby cieszyć się tanim i bezpiecznym internetem w czasie podróży. Bez roamingu, zawsze z najlepszym zasięgiem!

Misją Fly4free.pl jest przedstawienie Ci najlepszych ofert podróży. Zaplanujesz je samodzielnie korzystając z linków w tekstach. Niektóre z odsyłaczy prowadzą do naszych partnerów reklamowych. Ceny w ofertach są aktualne w chwili publikacji. Jeśli chcesz być na bieżąco informowany o najnowszych ofertach załóż konto Fly4free.pl i zamów powiadomienia.
Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Dorzucając jeszcze ok. 100 zł za bilety w obie strony na autobus Bandzul-Bissau-Bandżul (http://www.gtsc.gm/international-trips/)  odwiedzimy aż 4 kraje.
Alborz1, 6 lutego 2020, 8:50 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Koszt wizy do G.B. w Dakarze lub Ziguinchor to ok . 20 euro (ok. 130 zł).
Alborz1, 6 lutego 2020, 9:21 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Trzeba dodać pare Euro za przejazd pomiędzy Bergamo i Malpensa - dwa autobusy, albo pociąg i autobus - trochę się z tym schodzi, choć podobno jest coś horrendalnie drogiego bezpośrednio.Obsługa na Malpensa jest okropna - to tylko moja subiektywna ocena of course. No trzeba uważać na portfele - w końcu Włochy to najgorszy pod względem kradzieży kieszonkowej kraj.
polo18, 6 lutego 2020, 10:30 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Lotnisko w Bergamo - Lotnisko Malpensa w Mediolanie Flixbus  OW79 zł.
Alborz1, 6 lutego 2020, 14:27 | odpowiedz
Avatar użytkownika
 
Alborz1 Lotnisko w Bergamo - Lotnisko Malpensa w Mediolanie Flixbus  OW79 zł.
 Oczywiście jeden autobus - bezpośrednio.
Alborz1, 6 lutego 2020, 14:29 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »