Fly4free.pl

Wycieczka do Wietnamu: bilety do Hanoi z Warszawy od 1698 PLN!

1698 PLN
zatoka Ha Long
Zamów powiadomienia o takich ofertach
Foto: Taweesak Malapum / Shutterstock
Ta oferta jest już nieaktualna. Sprawdź nasze najnowsze propozycje:

Marzyliście o podróży do Wietnamu i chcielibyście poznać ten kraj od najlepszej strony? Polecam wycieczkę do Hanoi. Wczujcie się w klimat miasta, który świetnie oddaje świątynia Quoc Tu Giam i spróbujcie najlepszej wietnamskiej kuchni na nocnych bazarach. Wyprawa do zatoki Ha Long idealnie dopełni cały wyjazd.

Do Wietnamu udacie się w terminie 15-23 kwietnia. Przygotowałem propozycję podróży dwiema różnymi liniami lotniczymi – Air China oraz Emirates. Decydując się na pierwszą opcję, czekają was długie (prawie całodniowe) przesiadki w Pekinie. Możecie to potraktować jako atut i urozmaicenie podróży, ponieważ istnieje możliwość zwiedzania stolicy Państwa Środka dzięki tzw. wizie tranzytowej. Więcej na ten temat przeczytacie w naszym artykule.

Drugą wersję, droższą, przygotowałem z myślą o osobach, których pobyt w Chinach nie interesuje. W trakcie podróży linią Emirates czekają was jedynie krótkie przesiadki w Dubaju. Cena biletów jest jednak wyższa o ok. 300 PLN. Bez względu na to, którą opcję wybierzecie, będziecie mogli zabrać dwa bagaże – podręczny i rejestrowany.

Termin podróży: kwiecień 2020
Wylot z: Warszawy
Linia lotnicza: Air China lub Emirates
Bagaż: podręczny i rejestrowany

Hotel277 PLN/noc

W Hanoi proponuję wam zatrzymać się w 5* hotelu Lotte Hotel Hanoi. Obiekt posiada rewelacyjne opinie (5/5!).

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Co warto zobaczyć w Hanoi?

Hanoi to miasto z ponad 1000-letnią tradycją, a bogactwo historii jest oszałamiające: świątynie (Quoc Tu Giam) i starożytne cytadele (Thang-Long) oddają ówczesny charakter tego miejsca. Zagorzali fani kultury i sztuki powinni odwiedzić jedyny w swoim rodzaju teatr lalek na wodzie. Natraficie na niego spacerując ścieżkami wokół jeziora Hoan Kiem.

Jeżeli macie w planach wyjazd poza miasto, szczególnie polecam udać się do Ha Long. Miejsce znane również jako Zatoka Opadających Smoków jest jedną z największych atrakcji przyrodniczych Wietnamu i całej Azji. Na powierzchni półtora tysiąca kilometrów kwadratowych rozsiane jest około dwóch tysięcy skalnych wysp i wysepek o charakterystycznym kształcie, tworząc niezwykle malowniczy krajobraz. Nikogo nie powinien dziwić fakt, że w 1994 r. miejsce to trafiło na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Jak dotrzeć do Ha Long na własną rękę? Przejazd z Hanoi nad zatokę Ha Long najlepiej pokonać np. autobusem linii Phúc Xuyên. Ceny biletów w jedną stronę zaczynają się już od 120000 VND (ok. 20 PLN). Ofertę wszystkich przewoźników, którzy realizują przejazdy do Ha Long znajdziecie na vexere.com. Kursują oni kilka razy dziennie, dzięki czemu nie będziecie mieli problemu z dopasowaniem odpowiedniego terminu podróży.

kobieta w Wietnamie
Foto: Sirisak_baokaew / Shutterstock
zatoka Ha Long
Foto: Tonkinphotography / Shutterstock
zatoka Ha Long
Foto: Jimmy Tran / Shutterstock
Przydatne informacje
  • Podróżując do Wietnamu jesteście zobowiązani do posiadania wizy. Przejście graniczne na lotnisku w Hanoi akceptuje również e-wizy, o które możecie ubiegać się on-line.

  • Wietnam – 14-dniowa podróż z południa na północ (zdjęcia + film). Zapoznajcie się relacją naszego użytkownika.

  • Jakie atrakcje skrywa Hanoi? Poznajcie TOP 10 najciekawszych miejsc.

  • Chcecie być odrobinę niezależni od komunikacji miejskiej i wyjechać poza miasto? Wynajmijcie skuter! To bardzo popularna forma transportu w tym kraju.

  • Aby nie nosić przy sobie zbyt wiele gotówki w podróż warto zabrać wielowalutową kartą Revolut.

  • Jeżeli w ciągu ostatnich trzech lat wasz lot był opóźniony lub odwołany, ubiegajcie się o rekompensatę 250-600 EUR za pomocą AirHelp.

Misją Fly4free.pl jest przedstawienie Ci najlepszych ofert podróży. Zaplanujesz je samodzielnie korzystając z linków w tekstach. Niektóre z odsyłaczy prowadzą do naszych partnerów reklamowych. Ceny w ofertach są aktualne w chwili publikacji. Jeśli chcesz być na bieżąco informowany o najnowszych ofertach załóż konto Fly4free.pl i zamów powiadomienia.
Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »