Fly4free.pl

Czerwcowa wycieczka do Kraju Kwitnącej Wiśni z Warszawy za 2901 PLN. Loty do Osaki + 8 nocy w 3* hotelu

2901 PLN
Osaka zamek
Foto: Sean Pavone / Shutterstock
Ta oferta jest już nieaktualna. Sprawdź nasze najnowsze propozycje:

Spędźcie urlop w jednym z najciekawszych regionów Japonii. Wybierzcie się do dawnej stolicy – Kioto, przespacerujcie się pomiędzy tradycyjnymi bramami Torii, zajrzycie na zamek w Osace oraz ten w Himeji. Nie zapomnijcie o skosztowaniu lokalnych przysmaków: takoyaki, okonomiyaki, kushikatsu – palce lizać.

Do Japonii wybrać się będziecie mogli w drugiej połowie czerwca (18-27.06). Podróżować będziecie z warszawskiego lotniska im. Chopina samolotami m.in. linii Finnair z krótkimi przesiadkami w Helsinkach.

Podczas międzykontynentalnych lotów możecie liczyć na catering w postaci dwóch posiłków, przekąsek oraz bezpłatnych napojów bezalkoholowych. Bez dodatkowych kosztów zabrać ze sobą będziecie mogli bagaż podręczny oraz jeden przedmiot osobisty (mały plecak lub damską torebkę).

W Osace zakwaterowani będziecie w 3* hotel Wbf Namba Bunraku, który znajduje się w niewielkiej odległości od wielu atrakcji miasta np. dzielnicy Dotonbori.

Termin podróży: 18 – 27 czerwca 2021 r.
Linia lotnicza: Nordic Regional Airlines, Finnair
Bagaż: podręczny oraz przedmiot osobisty
Zakwaterowanie: 3* hotel

Za loty do Japonii oraz noclegi w 3* hotelu zapłacicie 2901 PLN za osobę, przy 2 podróżnych śpiących w jednym pokoju.

Podróż4547 PLN/2 osoby

Warszawa – Osaka – Warszawa »

Hotel1254 PLN/2 osoby/8 nocy

W Osace proponuję wam noclegi 3* hotel Wbf Namba Bunraku, który znajduje się w odległości 900 metrów od słynnej dzielnicy Dotonbori oraz stacji Namba. W waszym klimatyzowanym pokoju na wyposażeniu znajdziecie m.in. klimatyzację, lodówkę, zestaw do parzenia kawy lub herbaty oraz telewizor LCD. W łazience jest wanna z prysznicem.

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Dlaczego Osaka i region Kansai?

Po pierwsze Osaka – miasto, które łączy tradycję z hipernowoczesnością. Symbolem oraz główną atrakcją jest zamek, który pojawia się na wielu fotografiach oraz pocztówkach. Kolejnym miejscem, które należy zobaczyć, jest dzielnica Namba – zacznijcie jej eksplorację od parku, znajdującego się na dachu galerii handlowej. W dzielnicach Dōtonbori oraz Shinsekai będziecie mieli okazję zakosztować lokalnych przysmaków, takich jak takoyaki, okonomiyaki, kushikatsu czy teppanyaki.

Po drugie – Kioto. Odwiedźcie świątynie, z których najsłynniejszą jest Golden Pavilion, ale zajrzyjcie również do Kiyomizu-dera, Higashiyama Jisho-ji czy Tō-ji. Co jeszcze warto zobaczyć? Las bambusowy, dzielnicę gejsz – Gion oraz Fushimi Inari-Taisha. To świątynia z 711 roku, która znajduje się na górze, a prowadzi do niej „las” tradycyjnych bram tori.

Po trzecie – Nara oraz Uji. Nara była pierwszą stolicą Japonii, więc na zabytki natkniecie się co chwilę. Z tych najsłynniejszych wymienić można: Kōfuku-ji, Hōryū-ji, Yakushi-ji Temple czy Tōshōdai-ji. Jednak główny powód odwiedzin turystów to wolno biegające daniele, które tylko czekają na okazję darmowego jedzenia – uważajcie na plecaki i kieszenie 😉 Ciekawostką związaną z Uji jest to, że wizerunek znajdującej się tutaj świątynia Byōdō-in zdobi jedną ze stron monety 10-jenowej. Drugą ciekawostką jest to, że bliźniacza świątynia znajduje się na Hawajach, na wyspie Oahu.

Po czwarte – Hiroszima. O tym mieście słyszał zapewne każdy i warto je zobaczyć. Kopuła Bomby Atomowej – to jedna z pozostałości, przypominająca o tym, co się tutaj wydarzyło. Udajcie się także pod tutejszy zamek oraz do Hiroshima Peace Memorial Museum. W okolicy miasta znajduje się miejsce, które kojarzyć możecie z folderów reklamowych o Japonii – ogromna brama torii znajdująca się „na morzu”! Znajduje się ona przy wyspie Miyajima. W jaki sposób „zaliczyć” oba miejsca w jeden dzień dowiecie się, odwiedzając ten wątek.

Po piąte Himeji, czyli miasto, którego główną atrakcją jest wysoki na prawie 32 metry Zamek Białej Czapli, widać go już z poziomu stacji kolejowej. Zamek w Himeji został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO oraz posiada status Skarbu Narodowego Japonii.

Japonia Kyoto Fushimi Inari
Foto: Sean-Pavone / Shutterstock
Foto: Sean Pavone / Shutterstock
Przydatne informacje
  • Macie problem z pakowaniem? Z tym poradnikiem nauczycie się, jak efektywnie spakować się w bagaż podręczny.

  • Zobaczcie przykładowy plan zwiedzania Japonii wraz z wyliczeniami oraz wskazówkami.

  • Sporo przydatnych informacji znajdziecie także w relacjach z podróż. Te z Japonii znajdziecie tutaj.

  • Japan-guide.com – to prawdziwa skarbnica wiedzy o Japonii i jej atrakcjach.

  • Wiele przydatnych informacji znajdziecie także na forum.

  • System japońskich kolei jest jednym z najlepiej zorganizowanych na świecie. Na stronie hyperdia.com znajdziecie rozkłady jazdy pociągów oraz zaplanujecie podróż po kraju.

  • Szukacie dobrego ubezpieczenia turystycznego? Porównajcie ceny w Rankomat i kupcie online.

  • Jeżeli w ciągu ostatnich trzech lat wasz lot był opóźniony lub odwołany, ubiegajcie się o odszkodowanie 250-600 EUR za pomocą AirHelp.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »