Fly4free.pl

Wsiadanie do samolotu z trzech stron? Pierwsza tania linia już to wprowadziła!

indigo
Foto: Sumit Chaturvedi / Twitter
Zamiast dwóch wejść – z przodu i z tyłu samolotu, aż trzy wejścia – dwa z przodu i jedno z tyłu. Brzmi jak rewolucja? Niewątpliwie nią jest! Ale pierwsza linia lotnicza właśnie rozpoczęła wdrażanie takiego rozwiązania. Pasażerowie IndiGo już wchodzą na pokład trzema wejściami.

Tanie linie regularnie zaskakują nas rozwiązaniami, które mają zmniejszyć ich koszty, a zwiększyć wydajność. Dzięki maksymalnemu ograniczaniu różnych usług i skracaniu chociażby czasu na wypakowanie i zapakowanie nowych pasażerów, mogą oferować nam tanie bilety. Najnowszym pomysłem jest wpuszczanie pasażerów nie dwoma, ale trzema wejściami do samolotu. I choć wygląda to dość nietypowo, to skoro działa…

Pierwszą linią, która rozpoczęła testy takiego rozwiązania jest IndiGo. Przewoźnik z Indii jest wprost idealnym przykładem niskokosztowej linii, która wręcz specjalizuje się w obniżaniu kosztów. A teraz będzie także prekursorem trzypunktowego boardingu.

– Jesteśmy dumni, że możemy być pierwszą linią lotniczą na świecie, która korzysta z systemu trzypunktowego. W IndiGo stale i dynamicznie rozwijamy nasze wewnętrzne standardy, aby umożliwić klientom bezproblemowe doświadczenie i poprawiać efektywność operacyjną dla wszystkich zainteresowanych stron, w tym operatorów portów lotniczych oraz firm zajmujących się obsługą naziemną – tłumaczy Ronojoy Dutta, dyrektor generalny.

Linia zapewnia, że dodanie trzecich schodów to prosty, ale bardzo skuteczny sposób na przyśpieszenie procesu odprawy i wejścia pasażerów na pokład.

Ponieważ testy spotkały się z ciepłym przyjęciem pasażerów, linia zdecydowała się wdrożyć to rozwiązanie na niektórych lotach. Na ten moment będzie można spotkać takie rozwiązanie podczas lotów obsługiwanych przez Airbusy A320 i A321, na lotniskach w New Delhi, Bombaju i Bengaluru. Docelowo IndiGo chce jednak korzystać z takiej opcji na wszystkich lotach.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
To są dwie strony a nie trzy...
grodek, 5 sierpnia 2022, 14:58 | odpowiedz
Ostatnio w Birmingham nie miał kto podwieźć schodków, bo brakowało pracowników. Siedzieliśmy tak długo w samolocie, że słychać było "może ktoś zemdleje to będą schodki!". Na razie pomysł pewnie nie wykonywalny na europejskich lotniskach.
kobalt_x, 5 sierpnia 2022, 18:04 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Wystarczą dwie "zawaliprzejścia"(jedna z tyłu druga z przodu) i otwarcie samolotu z 4 stron nic nie przyśpieszy..
lxl, 5 sierpnia 2022, 23:46 | odpowiedz
 Nie wymagajmy zbyt dużo od Pani Redaktor.. ;-)
grodek To są dwie strony a nie trzy...
DMWpl, 6 sierpnia 2022, 12:51 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »