Fly4free.pl

Włochy znoszą kwarantannę dla turystów z PolskI!

Foto: S.Piliskov / Shutterstock

Od 16 maja zniesiona została obowiązkowa pięciodniowa kwarantanna dla osób przyjeżdżających do Włoch z krajów strefy Schengen, Wielkiej Brytanii oraz Izraela. Wciąż jednak przed przyjazdem do Włoch musimy wykonać test na koronawirusa i przedstawić na granicy jego negatywny wynik.

Nowe rozporządzenie dotyczące podróży do Włoch podpisał w piątek Roberto Sparenza, włoski minister zdrowia. Dla turystów z Polski nowe prawo oznacza tyle, że od dzisiaj, czyli niedzieli 16 maja, zniesiona zostaje obowiązkowa 5-dniowa kwarantanna przy wjeździe z naszego kraju. To świetne informacje dla turystów, choć by uniknąć kwarantanny, wciąż będziemy musieli okazać negatywny wynik wymazowego testu na koronawirusa (molekularnego, PCR lub wymazowego), wykonanego w ciągu 48 godzin przed przekroczeniem granicy Włoch.

To z pewnością dobry krok, którym Włochy chcą zachęcić do przyjazdów turystów, choć z drugiej strony nieoficjalnie mówiono o tym, że restrykcje wjazdowe będą jeszcze mocniej poluzowane. Chodziło tu o kwestię osób zaszczepionych dwiema dawkami szczepionki przeciw COVID-19, które także miały być zwolnione z kwarantanny. Niestety, tak się jeszcze nie stało, jednak jak donoszą włoskie media, nowe rozporządzenie w tej sprawie ma zostać wkrótce przyjęte. Podobnie ma być z ozdrowieńcami, którzy także będą mogli wjeżdżać do Włoch bez restrykcji.

Na razie utrzymany został też wymóg 10-dniowej kwarantanny dla osób przybywających do Włoch spoza UE, w tym ze Stanów Zjednoczonych.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »