Fly4free.pl

Wizz Air jednak usuwa wszystkie loty do Rosji z systemu! Przestraszyli się?

Foto: Dmitry Birin / Shutterstock
[AKTUALIZCJA, godz. 16.04] W czwartek Wizz Air wznowił sprzedaż biletów na loty z Węgier do Rosji – w sumie na 4 trasach, które miały wystartować już od czerwca. W piątek – być może pod wpływem krytyki ze strony części pasażerów – linia zdecydowała się na ponowne zawieszenie tych tras. Z komunikatu wysłanego do redakcji Fly4free.pl wynika, że wszystkie loty do Rosji będą zawieszone przynajmniej do końca października. W systemie rezerwacyjnym Wizz Aira znów można kupować bilety na loty Wizz Aira z i do Rosji. Ze strony linii wynika, że loty mają wrócić w czerwcu, będą to 4 trasy z Węgier do Rosji. Ich rozkład jest dość ambitny – w niektóre dni na trasie z Budapesztu do Moskwy węgierska linia ma latać nawet 2 razy dziennie!

Od momentu rosyjskiej agresji na Ukrainę i wybuchu wojny wszystkie linie lotnicze z krajów UE zawiesiły swoje połączenia do Rosji. Nie miały zresztą innego wyjścia, bo po wprowadzeniu przez UE zakazu lotów przez unijne niebo dla rosyjskich linii, analogicznymi sankcjami dla europejskich linii odpowiedziała Rosja. Swoje połączenia z i do Rosji zawiesił też Wizz Air, który jednak w czwartek zaskoczył wszystkich, przywracając do sprzedaży 4 połączenia z Węgier do Rosji.

W systemie Wizz Aira pojawiły się więc dostępne od czerwca trasy z Budapesztu do Moskwy, Petersburga i Kazania oraz z Debreczyna do Moskwy.

Foto: Wizz Air

Z systemu rezerwacyjnego wynikało, że połączenia te miały być realizowane według dość ambitnego rozkładu. Loty z Budapesztu do Moskwy miały być realizowane codziennie (a w niektóre dni nawet 2 razy dziennie), do Petersburga pasażerowie z Budapesztu mieli mieć do dyspozycji 6 połączeń w tygodniu (z wyjątkiem sobót), a do Kazania – 2 loty tygodniowo.

Foto:

Jak nietrudno zgadnąć, informacja o potencjalnym wznowieniu przez Wizz Aira lotów do Rosji spotkała się z oburzeniem części klientów linii lotniczej. I trudno powiedzieć, czy stało się to pod ich naporem, ale w piątek popołudniu Wizz Air ogłosił, że zawiesza wszystkie planowane połączenia do Rosji przynajmniej do końca października.

Wizz Air stale monitoruje rynek, aby na bieżąco dokonywać oceny sytuacji. W związku z tym, zostaną anulowane wszystkie loty do/z Rosji w sezonie letnim (do 30 października) oraz wszystkie loty do/z Ukrainy zaplanowane do końca czerwca. Połączenia są usuwane z systemu rezerwacji. Wszelkie kolejne zmiany będą ogłoszone w odpowiednim czasie” – taki komunikat otrzymaliśmy w reakcji na naszą prośbę o komentarz.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
LOT ma w rozkładzie rejsy do Mińska na maj (tego roku dla jesności), co nie znaczy że tam wtedy poleci. 
Wasylll, 1 kwietnia 2022, 16:34 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »