Fly4free.pl

Weekend w Bukareszcie za 225 PLN. Loty z Warszawy oraz noclegi w 3* hotelu ibis

225 PLN
Oferta wyprzedana
Ulica zimą
Zamów powiadomienia o takich ofertach
Foto: Creative Lab / Shutterstock
Ta oferta jest już nieaktualna. Sprawdź nasze najnowsze propozycje:

Przed wami dość nieoczywisty kierunek na weekendowy city break. W rumuńskiej stolicy znajdziecie mnóstwo architektury inspirowanej Paryżem, jeden z największych na świecie budynków oraz przyjemne restauracje i kawiarnie.

Wycieczka do rumuńskiej stolicy zaplanowana została w weekendowym terminie 7 – 9 lutego. Dzięki dogodnym godzinom lotów (wylot w piątek popołudniu, powrót w niedzielę w nocy) zaoszczędzicie cenne dni urlopowe i będziecie mogli maksymalnie wykorzystać czas na miejscu.

W mieście polecam zatrzymać się w 3* hotelu ibis Bucharest Gare de Nord. Każdy z komfortowo, funkcjonalnie urządzonych pokoi zawiera prywatną łazienkę oraz telewizor LCD.

Termin podróży: 7 – 9 lutego
Linie lotnicze: Wizz Air
Bagaż: podręczny
Zakwaterowanie: 3* hotel

Za wycieczkę zapłacicie 235 PLN/osoba przy 2 podróżnych śpiących w jednym pokoju.

Hotel254 PLN / 2 osoby

W Bukareszcie wybrałem dla was noclegi w 3* hotelu znanej sieci ibis.

Bukareszt hotel

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Co warto obejrzeć w Bukareszcie?

W porównaniu do innych stolicy regionu (Budapesztu, Pragi czy nawet Warszawy) Bukareszt pozostaje wciąż niedocenianym, a co za tym idzie – nieodkrytym miastem. Architektura inspirowana XIX-wieczną zabudową francuskiej stolicy przyniosła miastu miano „Paryża Wschodu”, jednak najbardziej charakterystycznym budynkiem, który tam znajdziecie jest monumentalny Pałac Parlamentu – największa tego typu konstrukcja na świecie.

W Bukareszcie znajdziecie również wiele malowniczych cerkwi. Niejednokrotnie ukryte są one w bardzo „niepasującym” do nich otoczeniu: pośród wielkich blokowisk. Jeżeli interesuje was zabudowa sakralna, z pewnością powinniście odwiedzić cerkiew św. Mikołaja, Monastyr Stawropolski czy też cerkiew św. Eleuteriusza.

Weekendowy termin to doskonała okazja, by zaznać odrobinę bogatego życia nocnego stolicy. Wybierzcie się na piwo do znanego lokalu Drunken Lord lub na jeden z odbywających się w czasie weekendu koncertów.

Centrum Bukaresztu
Foto: Augustin Lazaroiu / Shutterstock
Fontanna w mieście
Foto: stoimilov / Shutterstock
Budynek parlamentu
Foto: Balate Dorin / Shutterstock
Przydatne informacje
  • Z lotniska do hotelu łatwo dostaniecie się busem numer 780. Bilet kosztuje około 3 PLN.

  • Na naszym forum znajdziecie mnóstwo przydatnych wskazówek dotyczących zwiedzania rumuńskiej stolicy.

  • Członkostwo w WIZZ Discount Club (WDC) umożliwia korzystanie z atrakcyjnych zniżek na loty Wizz Air i inne usług. Koszt WDC? Od 39,99 EUR (ok. 171 PLN).

  • Przed wyruszeniem w podróż zamówcie dla siebie wielowalutową kartę Revolut i nie traćcie na przewalutowaniach.

  • Jeżeli w ciągu ostatnich trzech lat Wasz lot był opóźniony lub odwołany, ubiegajcie się o odszkodowanie 250-600 EUR za pomocą AirHelp.

Misją Fly4free.pl jest przedstawienie Ci najlepszych ofert podróży. Zaplanujesz je samodzielnie korzystając z linków w tekstach. Niektóre z odsyłaczy prowadzą do naszych partnerów reklamowych. Ceny w ofertach są aktualne w chwili publikacji. Jeśli chcesz być na bieżąco informowany o najnowszych ofertach załóż konto Fly4free.pl i zamów powiadomienia.
Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »