Fly4free.pl

Wakacje na Bałkanach: tydzień nad jeziorem Ochrydzkim za 1368 PLN. Bezpośrednio PLL LOT z Warszawy, auto + 4* willa

1368 PLN
Foto: Atosan / Shutterstock.com
Ta oferta jest już nieaktualna. Sprawdź nasze najnowsze propozycje:

Szukacie ciekawego miejsca na wakacyjny wyjazd w Europie? Podpowiadam: skierujcie się na Bałkany! W PLL LOT trwa właśnie duża promocja, w ramach której możecie zarezerwować m.in. bilety do Macedonii Północnej w świetnej cenie, a następnie zaplanować dla siebie wypoczynek nad jeziorem Ochrydzkim.

W podróż do Macedonii wybierzecie się pod koniec wakacji, w terminie 22 – 29 sierpnia. Czeka was bezpośredni lot z Warszawy, realizowany na pokładzie samolotu PLL LOT. Jego rozkładowy czas zaplanowano na 2h.

Co robić w przypadku, gdy wasz lot zostanie odwołany? PLL LOT oferuje zwrot środków, możliwość zmiany rezerwacji lub voucher do wykorzystania na przyszłe podróże.

Od razu po wylądowaniu proponuję zatroszczyć się o wypożyczenie samochodu. Wystarczy wam do tego polskie prawo jazdy, a w ten sposób bardzo ułatwicie sobie życie: szybko dostaniecie się ze Skopje do Ochrydy, a następnie będziecie mogli swobodnie zwiedzać okoliczne atrakcje.

Wybrałem dla was zakwaterowanie w świetnie ocenianej 4* willi Sofija. Czekają tam na was komfortowo urządzone pokoje z prywatną łazienką, telewizorem LCD oraz dostępem do bezpłatnego WiFi. Z tarasu obiektu roztacza się wspaniały widok na jezioro Ochrydzkie!

Termin podróży: 22 – 29 sierpnia
Linia lotnicza: PLL LOT
Bagaż: podręczny
Zakwaterowanie: 4* willa

Za tygodniową wycieczkę do Macedonii Północnej zapłacicie 1377 PLN za osobę, przy 2 podróżnych śpiących w jednym pokoju.

Hotel1444 PLN/2 osoby

Villa Sofija to rodzinny pensjonat, położony niedaleko brzegów jeziora Ochrydzkiego. Najbliższa plaża znajduje się jedynie 200 m od obiektu!

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Samochód577 PLN/tydzień/2 osoby

Polecam wam wypożyczyć samochód od razu po wylądowaniu. Dzięki temu łatwo dostaniecie się do hotelu oraz będziecie mogli zachować niezależność w czasie zwiedzania.

Co warto zobaczyć w czasie wycieczki?

Wakacyjny wypoczynek na Bałkanach? Jeżeli szukacie oryginalnego miejsca, położonego poza utartym szlakiem – Macedonia Północna będzie świetnym wyborem. Tym, co na samym początku z pewnością rzuci wam się w oczy, jest niesamowity, niebieski kolor wody w jeziorze Ochrydzkim. U jego brzegów znajdziecie słynny klasztor św. Nauma, którego wizerunek zdobi większość pocztówek oraz fotografii z Macedonii Północnej. Z jeziora pochodzą słynne ochrydzkie perły – tradycyjnie produkowana biżuteria będzie świetną pamiątką z podróży.

Lubicie przyrodę i aktywny wypoczynek? Pomiędzy jeziorami Ochrydzkim i Prespa znajduje się Park Narodowy Galiczica, gdzie czeka na was wiele szlaków trekkingowych. Podczas wędrówek będziecie mieć doskonały widok na obydwa akweny.

Chcielibyście również nieco pozwiedzać w czasie swojej wycieczki? Skopje to miasto o monumentalnej, miejscami wręcz brutalistycznej architekturze – jednych zachwyca, innych przytłacza. Warto choć jeden dzień poświęcić na eksplorację stolicy. Najważniejsze budowle zgromadzone są wokół Placu Macedońskiego i to właśnie tam polecam wam rozpocząć zwiedzanie miasta. Skierujcie swoje kroki również do tureckiej dzielnicy Czarsija, gdzie będziecie mieli okazję zobaczyć namiastkę orientu.

Widok miasta
Foto: trabantos / Shutterstock
Jezioro Ochrydzkie
Foto: S-F / Shutterstock
Zabudowa Skopje
Foto: Robert Zahariev / Shutterstock
Przydatne informacje
  • Na moment pisania artykułu podróżowanie do Macedonii Północnej odbywa się normalnie – nie ma wymogu przedstawienia negatywnego testu PCR, ani kwarantanny.

  • Więcej o atrakcjach na miejscu możecie przeczytać na naszym forum.

  • Do przekroczenia granicy z Macedonią Północną wystarczy sam dowód osobisty.

  • Przeczytajcie relację z podróży do Macedonii Północnej napisaną przez naszego czytelnika.

  • Szukacie dobrego ubezpieczenia turystycznego? Porównajcie ceny w Rankomat i kupcie online.

  • Jeżeli w ciągu ostatnich trzech lat wasz lot był opóźniony lub odwołany, ubiegajcie się o odszkodowanie 250-600 EUR za pomocą AirHelp.

  • Rozważacie inny kierunek podróży? Sprawdźcie w naszej wyszukiwarce obostrzeń dokąd i na jakich zasadach możecie jechać.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »