Fly4free.pl

Wakacje nad włoskimi jeziorami? Mamy to! Genialne fly&drive z Krakowa za 578 PLN od osoby

578 PLN
Zamów powiadomienia o takich ofertach
Foto: master1305 / yayimages.com
Ta oferta jest już nieaktualna. Sprawdź nasze najnowsze propozycje:

Ach, piękne Włochy w nieoczywistej wersji! Ideał letniego wyjazdu? Mam coś dla was: skorzystajcie z okazji i wybierzcie się w wakacyjną podróż po jeziorach Varese, Maggiore i D’Orta. Znajdziecie tam ciszę i spokój, cudowne trasy spacerowe, przepiękne górskie krajobrazy i prawdziwy włoski klimat, w którym rozbrzmiewa dźwięcznie „si” ?.

Na północ Włoch udacie się na początku wakacji z Krakowa, w terminie 28 czerwca – 5 lipca. Podróż rozpoczniecie i zakończycie na krakowskim lotnisku w Balicach, na pokładzie samolotu linii Wizz Air. Pamiętajcie, że najtaniej bilety kupią członkowie Wizz Discount Club. Bez dodatkowych kosztów do Mediolanu polecicie z bagażem podręcznym.

W porcie lotniczym Mediolan-Malpensa wylądujecie o 14:45 – pozostałą część dnia przeznaczcie na zwiedzanie tego włoskiego miasta i odbiór auta, którym udacie się w dalszą podróż nad słynne jeziora. Powrót do Polski czeka was w poniedziałek (po tygodniowym pobycie) o 15:20.

Martwicie się, że wasz lot może nie dojść do skutku z powodu obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa? Wizz Air daje wam możliwość darmowej zmiany terminu podróży (na danej trasie), zwrot 120 procent zapłaconej kwoty na konto Wizz Air (do wykorzystania na przyszłe rezerwacje) lub po prostu zwrot pieniędzy na kartę/konto.

Co z noclegami nad jeziorami? Przygotowałam dla was kilka fajnych propozycji, które opisałam w dalszej części tekstu.

Termin podróży: 28 czerwca – 5 lipca
Linia lotnicza: Wizz Air
Bagaż: podręczny
Samochód: Fiat 500 (lub auto zbliżonej klasy)

Za loty w dwie strony oraz samochód zapłacicie tylko 578 PLN za osobę, przy 2 podróżnych.

Samochód812 PLN/7 dni

Zwiedzanie północnej części Włoch ułatwi wam wypożyczony samochód. Jest to najwygodniejszy sposób na przemieszczanie się w okolicy włoskich jezior. Jak na podróż w stylu „bella Italia” przystało, wybrałam dla was Fiata 500 (lub auto zbliżonej klasy).

Hotelod 329 PLN/2 osoby/noc

Podczas pobytu nad jeziorem Varese rekomenduję wam nocleg w wysoko ocenianym 4* hotelu Al Borducan. Wnętrze obiektu ma prawdziwy włoski klimat, a z jego tarasu roztacza się niesamowity widok na jezioro i jego okolicę!

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Nad jeziorem Maggiore wybrałam dla was obiekt II Chiostro z przepięknym ogrodem i pokojami urządzonymi z historyczną duszą.

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Nad ostatnim z jezior – D’Orta – rekomenduję wam spędzić czas w obiekcie Casa Vacanza Skipper, w którym poczujecie się jak na prawdziwym włoskim wojażu! To wysoko oceniane miejsce: do waszej dyspozycji będzie m.in. przytulny ogród i prywatny parking. Odległość z obiektu do jeziora to zaledwie 500 m.

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Magiczne jeziora Varese, Maggiore i D'Orta

Dlaczego tym razem warto zamienić słynne Como na mniej popularne Varese, Maggiore i D’Orta?

Jezioro Varese, w przeciwieństwie do dwóch pozostałych, ulokowane jest w całości w Lombardii. Prawdopodobnie to właśnie tutaj znajdziecie największy spokój i ciszę podczas waszej wycieczki. Okolica słynie z urozmaiconego krajobrazu oraz wspaniałych zielonych wzgórz. Miejsce to znane jest z licznych, przepięknych ogrodów rozlokowanych wzdłuż brzegu. Planując eskapady po okolicy, polecam wam wypożyczyć rower i objechać na nim całe jezioro wokół.

Artystycznym duszom polecam wybrać się w dalszej podróży nad jezioro Maggiore, które położone jest na granicy Włoch i Szwajcarii. Piękna sceneria odbijających się szczytów alpejskich w krystalicznie czystej wodzie stanowi prawdziwą ucztę dla oczu i duszy. Najlepszym miejscem na wakacyjną sielankę jest miasteczko Stresa, w którym znajdziecie publiczne plaże i deptak ciągnący się wzdłuż wybrzeża. Na jeziorze znajdziecie także Wyspy Boromejskie. Jak się tam dostać? Najlepiej wybrać prom, który kursuje z przystani w Stresie. Szczególną uwagę poświęćcie wyspie Isola Bella, która słynie z niesamowitego pałacu otoczonego przepięknymi ogrodami. Koszt wstępu do Palazzo Borromeo i jego ogrodów to 16 EUR (około 73 PLN).

Jezioro D’Orta to ulubiona wakacyjna „miejscówka” Włochów zamieszkujących Mediolan. Uważają oni, że jest to najpiękniejsze miejsce w okolicy. Ciężko byłoby się nie zgodzić – nie bez powodu jezioro to nosi tytuł perły Piemontu. Miejsce to swój zaszczytny tytuł zawdzięcza malowniczemu położeniu u podnóża najwyższego szczytu Alp Cusiane (które wchodzą w skład Alp Pennińskich) – Mottarone (1492 m n.p.m.). Jezioro otoczone jest trzema rezerwatami przyrody: Riserva del Sacro Monte OrtaMonte Mesma oraz Colle della Torre Buccione.

Będąc w okolicy, koniecznie wybierzcie się na wyspę San Giulio, na której znajduje się barokowa Basilica di San Giulio. Cel? M.in. zaduma nad przeszłością (w środku znajdują się szczątki świętego). Koszt rejsu na wyspę to 5 EUR (około 23 PLN) w dwie strony. Nie zapomnijcie także odwiedzić świętej góry Piemontu – Sacro Monte di Orta, która wpisana została na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Do tego miejsca udają się pielgrzymki z całego świata.

Foto: frankix / yayimages.com
Foto: urf / yayimages.com
Foto: frankix / yayimages.com
Przydatne informacje
  • Ze względu na odległy czas rozpoczęcia podróży i dużą zmienność przepisów nie podajemy konkretnych informacji dotyczących obostrzeń we Włoszech. Natomiast aktualne restrykcje i ograniczenia, związane z sytuacją koronawirusową, możecie śledzić tutaj.

  • Na moment pisania artykułu na powracających do kraju czeka przymusowa kwarantanna. Jeżeli nie uśmiecha się wam siedzieć w domu, w ciągu 48 godzin od powrotu do Polski będziecie musieli wykonać test (w kraju) i przedstawić negatywny wynik na obecność SARS-CoV-2.

  • Do wypożyczenia auta we Włoszech wystarczy wam polskie prawo jazdy.

  • Zobaczcie, co na temat jezior Maggiore i D’Orta mają do powiedzenia nasi czytelnicy.

  • Przeczytajcie nasz poradnik, jak efektywnie spakować się w małą walizkę.

  • Szukacie dobrego ubezpieczenia turystycznego? Porównajcie ceny w Rankomat i kupcie online.

  • Jeżeli w ciągu ostatnich trzech lat wasz lot był opóźniony lub odwołany, ubiegajcie się o odszkodowanie 250-600 EUR za pomocą AirHelp.

  • Rozważacie inny kierunek podróży? Sprawdźcie w naszej wyszukiwarce obostrzeń dokąd i na jakich zasadach możecie jechać.

Misją Fly4free.pl jest przedstawienie Ci najlepszych ofert podróży. Zaplanujesz je samodzielnie korzystając z linków w tekstach. Niektóre z odsyłaczy prowadzą do naszych partnerów reklamowych. Ceny w ofertach są aktualne w chwili publikacji. Jeśli chcesz być na bieżąco informowany o najnowszych ofertach załóż konto Fly4free.pl i zamów powiadomienia.
Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »