Fly4free.pl

Uganda w sezonie. Loty z Berlina za 1778 PLN

1778 PLN
goryl w dżungli
Zamów powiadomienia o takich ofertach
Foto: LMspencer/Shutterstock.com
Ta oferta jest już nieaktualna. Sprawdź nasze najnowsze propozycje:

Uganda, piękny kraj przez wielu nazywana również „Perłą Afryki”, to idealne miejsce dla fanów dzikiej przyrody. Znalazłem dla Was bilety, w okresie sezonu turystycznego, w niskiej cenie.

W podróż do Afryki udacie się na pokładzie samolotów egipskich narodowych linii lotniczych. Po drodze czeka was krótka i wygodna przesiadka w Kairze.

Wylot zaplanowany jest na piątek 14 lutego, a powrót w niedzielę 23 lutego. Taki rozkład lotów pozwoli wam oszczędzić aż 4 cenne dni urlopu.

Zanim ruszycie odkrywać zielony interior kraju to polecam spędzić wam dwie noce w hotelu 4* K Hotels Entebbe.

Termin podróży: styczeń – luty 2020
Linia lotnicza: EgyptAir
Bagaż: rejestrowany i podręczny

Kalendarz najtańszych lotów

Hotel

W Entebbe proponuję wam zakwaterowanie w 4* K Hotels Entebbe.

uganda hotel

Dowiedz się więcej o tym hotelu

Dlaczego warto się wybrać do Ugandy?

Bez wątpienia główną atrakcją, która przyciąga turystów do tych krajów jest populacja goryli górskich. Do wyboru macie Park Narodowy Wulkanów (Rwanda) oraz Nieprzenikniony Las Bwindi i Mgahinga w Ugandzie. Ceny pozwoleń różnią się w zależności od kraju. W Rwandzie przyjdzie wam zapłacić aż 1500 USD. Ceny w Ugandzie są nieco niższe i wynoszą 600 USD (jest to koszt jednorazowego permitu, który pozwala na godzinne obcowanie z gorylami). Pamiętajcie, że za dojazd, wyżywienie oraz zakwaterowanie trzeba zapłacić osobno). Dla nieco odważniejszych i bardziej doświadczonych podróżników istnieje alternatywa w postaci najstarszego parku w całej Afryce – Virunga w Demokratycznej Republice Konga. Sam miałem okazję odwiedzić to niesamowite miejsce. Jednak przed podjęciem decyzji koniecznie zapoznajcie się z sytuacją w tym bardzo niestabilnym politycznie kraju.

Jeśli planujecie odwiedzić sąsiednie kraje, to przed wyjazdem warto wyrobić wizę dla Afryki Wschodniej. Kosztuje ona 100 USD i jest ważna 90 dni.

Martin Mecnarowski
Foto: Martin Mecnarowski/Shutterstock.com
Foto: Shutterz.som
Przydatne informacje
  • Koszt wizy turystycznej do Ugandy wynosi 50 USD. Możecie wyrobić ją online.

  • Walutą kraju jest Szyling ugandyjski. 1 PLN to w przybliżeniu 945 UGX.

  • Luty to jeden z najlepszych miesięcy na wizytę w tym kraju.

  • Wylot z Berlina to nie problem! Podpowiadamy jak się tam tanio dostać.

Misją Fly4free.pl jest przedstawienie Ci najlepszych ofert podróży. Zaplanujesz je samodzielnie korzystając z linków w tekstach. Niektóre z odsyłaczy prowadzą do naszych partnerów reklamowych. Ceny w ofertach są aktualne w chwili publikacji. Jeśli chcesz być na bieżąco informowany o najnowszych ofertach załóż konto Fly4free.pl i zamów powiadomienia.
Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »