więcej okazji z Fly4free.pl

Tygodniowe fly&drive w Normandii za 340 PLN. Loty z Poznania + auto

Ta oferta jest już niedostępna
Nic straconego - sprawdź aktualne oferty lub zapisz się na powiadomienia, by nie przegapić kolejnej takiej okazji!
340 PLN
Zamek nad wodą
Zamów powiadomienia o takich ofertach
Foto: ventdusud / Shutterstock

Przed wami niezapomniana podróż po północnej Francji! Normandia to miejsce o unikatowym charakterze, które niekiedy wygląda, jakby zatrzymał się tam czas: to kraina małych miasteczek, monumentalnych zabytków, świetnej, lokalnej kuchni oraz wielkich przestrzeni.

Wasza wycieczka rozpocznie się 20 lutego lotem z Poznania na podparyskie lotnisko w Beauvais. Do kraju wrócicie po tygodniu, 27 lutego.

Najrozsądniejszą opcją będzie wypożyczenie samochodu już na lotnisku: dzięki temu będziecie mogli łatwo dostać się do wszystkich atrakcji w Normandii, o których wspominam w poniższym tekście.

W czasie tygodniowej podróży proponuję wam zobaczyć takie miejsca jak: Rouen, Étretat, Honfleur, Trouville-sur-Mer, Mont-Saint-Michel oraz Giverny.

Termin podróży: luty
Linia lotnicza: Ryanair
Bagaż: podręczny
Samochód: pełny bak

Za loty oraz wypożyczenie samochodu na tydzień zapłacicie 340 PLN/osoba przy dwójce podróżnych.

Plan podróży:
Poznań – Paryż Beauvais – Rouen 20 lutego
Rouen – Étretat 22 lutego
Etretat – Honfleur oraz Trouville-sur-Mer 23 lutego
Trouville-sur-Mer – Mont-Saint-Michel 25 lutego
Mont-Saint-Michel – Giverny 26 lutego
Giverny – Paryż Beauvais – Poznań 27 lutego

Hotelod 181 PLN/noc

W Rouen proponuję zatrzymać się w położonym w centrum miasta hotelu Morand. Aby uzyskać najniższą cenę, wybierzcie pośrednika Agoda.

Noclegi we Francji

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Będąc w Etretat proponuję wybrać pensjonat Le Jardin d’Alice. Na miejscu poza tradycyjną, normandzką posiadłością, znajdziecie ogród o powierzchni ponad 4000 m².

Hotel we Francji

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Chcecie nieco zaoszczędzić w podróży? W Honfleur zatrzymajcie się w położonym w centrum hotelu znanej sieci ibis budget.

Hotel we Francji

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

W Le Mont Saint Michel wybrałem dla was noclegi w okazyjnej cenie w położonym nieco na uboczu Au Bon Accueil. Dysponując wynajętym samochodem dojazd nie powinien jednak stanowić problemu.

Hotel we Francji

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Na sam koniec zatrzymajcie się w Giverny. To urokliwe, niesamowite miasteczko, niestety równocześnie – dość drogie. Polecam spędzić tam tylko jedną noc na zakończenie wycieczki.

Hotel we Francji

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Samochód509 PLN/2 osoby

Do swobodnego zwiedzania Normandii przyda się wypożyczony samochód. Najlepiej będzie wynająć go tuż po wylądowaniu.

Auto we Francji

Co zobaczyć w Normandii?

W czasie waszej podróży przez północ Francji będziecie mieli szansę odwiedzić niesamowite zakątki regionu. Jednak moim zdaniem to, co jest najlepszego w podróży samochodowej to niezależność oraz spontaniczność – poniższy, przykładowy plan wycieczki możecie dowolnie modyfikować, zatrzymując się na dłużej w miejscu, które szczególnie wam się spodoba lub dokładając dodatkowe punkty na swojej mapie. Pozwólcie, że pokażę wam moją propozycję spędzenia tygodnia w Normandii…

Na początek skierujcie się do Rouen. Jest to największe miasto w okolicy, którego historia sięga starożytności. Znajdziecie tam charakterystyczną dla tej części kraju zabudowę starego miasta oraz największą w okolicy gotycką katedrę – wielokrotnie uwiecznioną przez Moneta.

Stare miasto
Foto: Catarina Belova / Shutterstock

Jeżeli lubicie naturę oraz wspaniałe widoki – Etretat to miejsce, którego nie można ominąć. Na miejscu możecie wyjechać kolejką na pobliski punkt widokowy i rozkoszować się z niego zachwycającą panoramą okolicy: długiej plaży oraz opadających do morza klifów. To również doskonałe miejsce, by spróbować owoców morza, przysiadając w jednej z miejscowych restauracji na garnek muli.

Klify w Normandii
Foto: proslgn / Shutterstock

Następnym punktem programu będzie wizyta w Honfleur oraz pobliskim Trouville-sur-Mer. Pierwsza z miejscowości uważana jest za najpiękniejsze miejsce w Normandii – co roku odwiedza ją ponad 3 miliony turystów. Zabytkowa zabudowa, ciasne uliczki oraz port wydają się być wprost stworzone, do zrobienia tam zdjęcia z podróży.

Trouville-Sur-Mer to niewielka wioska rybacka, zatem nic dziwnego, że na miejscu polecę wam… targ rybny. Świeże owoce morza: krewetki, langustynki, homary i ostrygi zadowolą podniebienie najbardziej wytrawnych smakoszy. Gdzie indziej skosztować miejscowych specjałów, jak nie w tak wyjątkowym miejscu?

Łodzie w porcie
Foto: Cyril PAPOT / Shutterstock

Mont Saint Michel wraz ze znajdującym się nieopodal zamkiem to prawdopodobnie najbardziej ikoniczna oraz „pocztówkowa” atrakcja Normandii. Zabytkowy zamek żyjący według harmonogramu przypływów i odpływów to jedyna tego typu budowla w okolicy – często porównywana ze słynnym kompleksem Carcassonne.

Zamek we Francji
Foto: Photoprofi30 / Shutterstock

Na sam koniec gratka dla miłośników sztuki oraz ogrodów. Zatrzymajcie się w Giverny, gdzie żył i tworzył Claude Monet – jeden z czołowych przedstawicieli impresjonizmu. Obowiązkowym punktem wizyty w miasteczku jest jego dom oraz sławny ogród, gdzie powstało wiele najważniejszych dzieł twórcy.

Foto: Derek Harris Photography / Shutterstock
Sprawdź najlepsze oferty na wczasy
Reklama interaktywna, dane dostarczone 2025-09-23T19:57:01.025Z przez Wakacje.pl
Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »