więcej okazji z Fly4free.pl

Nowa jakość w czarterowych lotach z Polski? Lecieliśmy pierwszym Boeingiem 777 do Antalyi! Jak wrażenia?

Mavi Gök Airlines
Foto: Cezary Kawecki / Archiwum prywatne
W sobotę 22 kwietnia z Lotniska Chopina wystartował inauguracyjny czarterowy lot linii Mavi Gök Airlines do Antalyi. Odbył się on szerokokadłubowym Boeingiem 777-300ER. Miałem przyjemność odbyć tę podróż na pokładzie tureckiego przewoźnika. Jakie są wrażenia? Czy nietypowy jak na ten kierunek samolot faktycznie zachwyca?

Inauguracyjny lot linii Mavi Gök Airlines do Antalyi został wykonany szerokokadłubowym Boeingiem 777-300ER. Jako że był to debiut, całkowicie mogłem wybaczyć 20-minutowe opóźnienie podczas boardingu – w końcu trzeba być wyrozumiałym. Tym bardziej, że na pokład tego kolosa wchodzi ponad 390 pasażerów.

Podróż do Antalyi miałem okazję odbyć w klasie biznes. Bardzo wygodne fotele w układzie 1-2-1 na pokładzie wywołały bardzo pozytywne pierwsze wrażenia. Wszystko wygląda na nowe i dobrze przemyślane. Fotel z całkowicie sterowanym położeniem dawał pełen komfort podczas 2,5-godzinnego lotu. Możliwe było wysunięcie samego podnóżka, oparcia, ale i całego fotela do pozycji leżącej. Całość jest sterowana na małym, ale intuicyjnym, dotykowym ekranie.

Sporym komfortem była też duża liczba schowków. Jeden z nich, np. na butelkę wody czy napoju znajdował się w podłokietniku. Do tego dwa kolejne – mniejszy i większy w panelu pod oknem, a także pionowa, nieduża szuflada na tablet czy folder reklamowy. W przestrzeni na nogi dodatkowo znalazła się półka, np. na większą butelkę. Do tego w największej z przegródek dostępne były gniazdka na słuchawki, USB, a także turecka wersja standardowego gniazdka. Mogę zakładać, że załoga poratowałaby przejściówką do europejskiego standardu.

W największym ze schowków znajdował się również pilot do sterowania systemem rozrywki pokładowej. Na dużym ekranie widoczne było logo przewoźnika, ale także informacje dotyczące komunikatów załogi. Przy użyciu pilota można było również sterować oświetleniem. Spod ekranu natomiast można rozłożyć duży, wygodny stolik, który da się dopasować do aktualnego położenia fotela. Sam system rozrywki pokładowej nie działał – otrzymałem informację, że ma on zacząć działać „niebawem”, więc być może będzie on dostępny już dla pasażerów kolejnych rejsów.

Najprzyjemniejsza część lotu, czyli posiłek, także nie zawiodła. Przemiła załoga oferowała do wyboru trzy rodzaje dań – wołowinę, kurczaka lub makaron. Wybrałem pierwszą opcję i się nie zawiodłem. Dwa kawałki mięsa, do tego tureckie sałatki, bułka i kawałek ciasta na deser były naprawdę smaczne, ciepłe i pożywne. Na wózku z napojami również znajdowało się wszystko, czego tylko się chce – od alkoholi, po gazowane napoje i wodę.

Foto: Cezary Kawecki / Archiwum Prywatne

Jakie wnioski po inauguracyjnym locie boeinga B777-300ER do Antalyi? Bardzo pozytywne. Do wyboru są trzy klasy – ekonomiczna, komfort (czyli odpowiednik premium economy) i biznes. Do tego na pokładzie znajdował się bar, natomiast podawane posiłki naprawdę były smaczne. Pierwsze wrażenia są zatem jak najbardziej na plus, zwłaszcza, że to dość nietypowy samolot jak na ten kierunek. Poniższe zdjęcie przedstawia klasę komfort w układzie 2-4-2. Jak widać, na wygodę raczej nie można narzekać.

Foto: Cezary Kawecki / Archiwum prywatne

Anex Tour z ambitnymi planami na polskim rynku

Linia Mavi Gök Airlines i boeing B777-300ER należą do tureckiego touroperatora Anex Tour, który debiutuje na polskim rynku. Działa on na międzynarodowym rynku od ponad 28 lat i jest obecny w 39 krajach. W ubiegłym roku wysłał na wakacje około 20 tys. osób z Polski, natomiast na ten rok ma znacznie ambitniejsze plany – chce obsłużyć aż 200 tys. klientów z naszego kraju.

Boeing 777-300 ER obsługujący loty do Antalyi znajduje się we flocie Mavi Gök Airlines . Rejsy do tureckiego kurortu będą wykonywane nietypowym jak na tę trasę modelem mieszczącym aż 390 pasażerów we wszystkich klasach (w popularnej wersji czarterowej na pokładzie znajduje się 179 foteli). Anex jest także pierwszym biurem podrózy, które oferuje miejsca w klasie biznes w kierunkach śródziemnomorskich.

Linia Mavi Gok Aviation będzie zabierać klientów na wakacje z sześciu polskich miast – Warszawy, Katowic, Poznania, Wrocławia, Gdańska i Rzeszowa. Boeing 777-300 ER będzie wykorzystywany do lotów do Antalyi z Lotniska Chopina oraz Katowic.

Anex Tour specjalizuje się w turystycznych destynacjach. Posiada w ofercie popularne wśród turystów Turcję, Egipt, Bułgarię czy Grecję, ale także Zjednoczone Emiraty Arabskie, Tajlandię, Sri Lankę czy Malediwy.

Misją Fly4free.pl jest przedstawienie Ci najlepszych zdaniem naszej redakcji okazji na podróże. Opisujemy oferty znalezione przez nas w internecie i wskazujemy adresy internetowe, pod którymi samodzielnie możesz wykupić podróż lub elementy podróży. Ceny w artykułach są aktualne w chwili publikacji. Możemy otrzymywać wynagrodzenie od partnerów handlowych, do których Cię przekierowujemy.
Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Może się czepiam, ale ilość Ochów i Achów w tych kilku zdaniach każe domniemywać, że to przelot i artykuł sponsorowany. Dwukrotne podkreślenie, że posiłki były NAPRAWDĘ smaczne, ciepłe i pożywne świadczy o tym aż nadto. Mimo wszystko prosimy o troszkę więcej obiektywizmu. Dobrego wypoczynku w Turcji:)
podróżnik_w_czasie, 25 kwietnia 2023, 8:38 | odpowiedz
Ciekawe, ile się czeka na bagaż na lotnisku. W końcu jest to podwójna ilość walizek. 
kobalt_x, 25 kwietnia 2023, 22:16 | odpowiedz
+/- 20 minut. Myślę, że taka będzie średnia. 
kobalt_x Ciekawe, ile się czeka na bagaż na lotnisku. W końcu jest to podwójna ilość walizek. 
Cezary Kawecki, 26 kwietnia 2023, 16:14 | odpowiedz
Wygląda na to, że niedługo tym polecę i się przekonam. Flight 4M 872 to chyba ten samolot. 
kobalt_x, 14 maja 2023, 19:20 | odpowiedz
17 maja właśnie lecę,Przekonam się czy taki wychwalony jest faktycznie.
Andrzej Wołczyński, 15 maja 2023, 20:27 | odpowiedz
17 maja właśnie do Turcji lecę tym samolotem zobaczymy czy faktycznie taki wychwalony. 
Andrzej Wołczyński, 15 maja 2023, 20:28 | odpowiedz
Dzisiaj obejrzałam mój przyszły lot 4M 872 na flightradar24. To Airbus 330. Czyli nie trafi mi się największa czarterówka. 😕 
kobalt_x, 21 maja 2023, 23:19 | odpowiedz
 Powrót był właśnie tym dużym ptakiem. Posiłków nie było albo ja przysnęłam. 😀 Rzeczywiście leci się dużo przyjemniej w przestronnym samolocie. Bagaż w Warszawie przypłynął taśmą w szybkim tempie. Tylko zmiana godziny lotu na bardzo wczesną mój dzisiejszy dzień wykończyła. Jeszcze nie spałam.
kobalt_x, 4 czerwca 2023, 18:18 | odpowiedz
Moja koleżanka leciała tymi liniami. Była duża kolejka do nadawania bagażu oraz do kontroli paszportowej bo było aż tylu pasażerów. Ale sam lot był naprawdę przyjemny
Lil_, 12 lipca 2023, 11:01 | odpowiedz
I tak jest to duży samolot, dalej nietypowy jak na tą trasę  
kobalt_x Dzisiaj obejrzałam mój przyszły lot 4M 872 na flightradar24. To Airbus 330. Czyli nie trafi mi się największa czarterówka. 😕 
Lil_, 12 lipca 2023, 11:02 | odpowiedz
I co, już latają zwykłymi maluchami? Bo ja leciałem przedwczoraj i był zwyczajniutki mały boindżek dla biedaków.
Roman Mokrzan, 28 sierpnia 2023, 7:52 | odpowiedz
21.10.23 godz 9.45 z Turcji do Poznania opóźniony o 24 godziny 300 osób bez informacji więc proszę sobie oszczędzić ochów i achów co to za wspaniałe linie 
kwlazlo11_gmail_com, 25 października 2023, 20:04 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »