Fly4free.pl

Tunezja zmienia zasady wjazdu. Będzie łatwiej!

all inclusive
Foto: Tymonko Galina / Shutterstock

Tunezja będzie kolejnym krajem, który zwolni z kwarantanny sporą grupę turystów. Zarówno osoby zaszczepione, ale także te, które przechorowały COVID-19 będą mogły wjechać do Tunezji bez konieczności odbywania kwarantanny i przedstawiania negatywnego wyniku testu PCR.

Zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami, już od 3 maja osoby zaszczepione pełnym cyklem szczepień są zwolnione z 7-dniowej kwarantanny hotelowej obowiązującej turystów w Tunezji. Ozdrowieńcy również mogli być zwolnieni z tych obostrzeń, ale pod warunkiem, że zostali zaszczepieni przynajmniej jedną dawką szczepionki. Było to jednak niewielkie ułatwienie, bowiem nadal musimy przejść kwarantannę – tyle że pod wskazanym przez nas adresem. Teraz jednak szykują się spore ułatwienia.

Przede wszystkim od 1 czerwca zarówno zaszczepieni jak i ozdrowieńcy będą mieli poluzowane obostrzenia. Na jakich warunkach? Zaszczepieni muszą być po pełnym cyklu szczepień (czyli dwóch dawkach w przypadku preparatu Astra Zeneca, Pfizer lub Moderna i po jednej w przypadku Johnson&Johnson). Ozdrowieńcy muszą odczekać przynajmniej 6 tygodni od zachorowania.

Co istotne, takie osoby będą jednak nie tylko zwolnione z kwarantanny. Zgodnie z nowymi wytycznymi, nie trzeba również przedstawiać negatywnych wyników testu PCR, który jest wymagany od pozostałych turystów. Można się jednak spodziewać wyrywkowych testów antygenowych na miejscu. Warto przypomnieć, że testy nie obowiązują również dzieci do 12. roku życia.

Oczywiście pojawia się pytanie, jak udowodnić status ozdrowieńca, bowiem różne kraje dopuszczają różne „dowody” w tej sprawie. Niestety Tunezja wyjaśniła jedynie, że należy posiadać zaświadczenie lekarskie potwierdzone przez „krajowe władze sanitarne” lub pozytywny wynik testu z przeszłości.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »