więcej okazji z Fly4free.pl

Tego o Chinach mogliście nie wiedzieć. 15 powodów dla których warto odwiedzić Państwo Środka

Nie możecie ich przegapić. To punkty obowiązkowe.

Piękny i inspirujący kraj z bogata kultura i legendarną kuchnią, przyciąga jak magnes rzesze turystów. Warto wiedzieć jakie miejsca są pozycją obowiązkową przy planowaniu podróży. Zobaczcie, czego nie możecie ominąć.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Forumowicze, doradźcie. Co warto zwiedzić w ciągu tygodnia w Państwie Środka. Podróż zaczynam w Shanghaju.
Monia, 21 listopada 2015, 20:46 | odpowiedz
Jest gdzieś jeszcze możliwość sobie zrobienia zdjęcia z Pandą na kolanach?
Aleksandr, 21 listopada 2015, 20:49 | odpowiedz
MoniaForumowicze, doradźcie. Co warto zwiedzić w ciągu tygodnia w Państwie Środka. Podróż zaczynam w Shanghaju.
Bund, przy dobrej pogodzie warto wjechać na najwyższy budynek w Szanghaju - 473 metry i niezapomniane widoki. Mega mi się podobało w oceanarium.
perceverance, 21 listopada 2015, 21:35 | odpowiedz
MoniaForumowicze, doradźcie. Co warto zwiedzić w ciągu tygodnia w Państwie Środka. Podróż zaczynam w Shanghaju.
Ja byłam na 9 dni z przylotem i wylotem z Szanghaju i poza zwiedzaniem miasta zrobiliśmy wypad nad wymienioną wyżej rzekę Li i do Yangshuo. Było super, ale trochę mało czasu. Niestety odległości w Chinach są takie, że większość wymienionych punktów jest oddalona o siebie o setki, tysiące kilometrów. Dystans Yangshuo - Szanghaj to prawie 2000 km, więc w jedną stronę polecieliśmy samolotem, a wróciliśmy pociągiem. W sumie najlepiej chyba wybrać jedno miejsce i spróbować zobaczyć jak najwięcej w jego okolicy.
izolda, 21 listopada 2015, 22:11 | odpowiedz
AleksandrJest gdzieś jeszcze możliwość sobie zrobienia zdjęcia z Pandą na kolanach?
W S.M.Y.K.u
Tqt, 21 listopada 2015, 22:41 | odpowiedz
perceverance
MoniaForumowicze, doradźcie. Co warto zwiedzić w ciągu tygodnia w Państwie Środka. Podróż zaczynam w Shanghaju.
Bund, przy dobrej pogodzie warto wjechać na najwyższy budynek w Szanghaju – 473 metry i niezapomniane widoki. Mega mi się podobało w oceanarium.
Akurat nie polecam tego budynku. W samym Szanghaju jest tyle rzeczy do zobaczenia, że szkoda na to czasu. Polecam wyprawę do miasta Guillin, a tam rejs po rzece Li. No i oczywiście Hong Kong.
Alojzy, 21 listopada 2015, 23:52 | odpowiedz
Obraz 2: „Rezerwat jest siedliskiem 260 gatunków ptaków oraz 400 gatunków zwierząt.” Wszystko ślicznie, ale tu "rence" opadają Drogi Redaktorze: od kiedy ptaki nie należą do zwierząt ????? To są naprawdę podstawy wiedzy ogólnej z podstawówki/gimnazjum... Tu potwierdza się zasada: zanim umieścisz tekst w sieci, daj go komuś najpierw do przeczytania... Koniecznie do poprawy - w końcu to serwis ogólnopolski, więc "jakiś" jednak poziom powinien trzymać!
iggy, 22 listopada 2015, 1:34 | odpowiedz
Ostatnio były bilety pod 1000 zł do Shanghaju, dzięki fly4free zarezerwowałem na 3 tygodnie :) Planuje pojechać Shanghai - Pekin - Xian (i Hua Shan) - Zhangjiajie - Hong Kong (+ Kanton, Macau) - Shanghai. Miałbym do Was pytanie czy ktoś orientuje się jak najlepiej dostać się z Xian do Zhangjiajie i dalej stamtąd do Hong Kongu??? Czy da się nocnymi pociągami?? Z tego co czytam nie bardzo kursują na tych trasach nocne softsleepery, chyba że z przesiadkami :( Czy samolotem tam lecieć najlepiej?
Chiny, 22 listopada 2015, 8:33 | odpowiedz
MoniaForumowicze, doradźcie. Co warto zwiedzić w ciągu tygodnia w Państwie Środka. Podróż zaczynam w Shanghaju.
Polecam jedniodniowy wypad do "chińskiej Wenecji" - miasteczka na wodzie Zhujiajiao - blisko Shanghaju.
Piotrek Podróżnik, 22 listopada 2015, 9:14 | odpowiedz
MoniaForumowicze, doradźcie. Co warto zwiedzić w ciągu tygodnia w Państwie Środka. Podróż zaczynam w Shanghaju.
Mając tylko tydzień warto spędzić ten czas eksplorując najważniejsze atrakcje pobliskich prowincji Jiangsu i Zhejiang, na czele z uznawanymi za jedne z najpiękniejszych miast Chin Hangzhou (Zachodnie Jezioro, plantacje herbaty, świetne muzea) i Suzhou ("chińska wenecja" z racji ulic-kanałów). A z racji historii, ale także np. zachowanych murów miejskich - także Nanjing (Nankin). Stosunkowo blisko są też góry południowego Anhui ze słynnym pielgrzymkowym szczytem Huangshan (wśród zdjęć w tym artykule). Tyle jeżeli chodzi o "must see", ale w tych samych okolicach mnóstwo wielu innych, "alternatywnych" atrakcji o których słyszało mniej osób, choćby mniejsze miasta które podobnie jak stare Suzhou zamiast ulic mają kanały (Wuzhen, Zhouzhuang, Tongli). Ta część Chin od stuleci jest bardzo rozwinięta i zachowało się tu mnóstwo atrakcji, dlatego mając tyidzeń warto skupić się na okolicy, a północ (Pekin, Xi'an) i południe (Kanton, Hong Kong, Guilin) kraju zostawić na osobne wycieczki. Tak jak jadąc do Lizbony nie "skaczesz" do Barcelony, Rzymu czy Paryża, tylko eksplorujesz Porto itd.
nocek, 22 listopada 2015, 9:36 | odpowiedz
ChinyOstatnio były bilety pod 1000 zł do Shanghaju, dzięki fly4free zarezerwowałem na 3 tygodnie Planuje pojechać Shanghai – Pekin – Xian (i Hua Shan) – Zhangjiajie – Hong Kong (+ Kanton, Macau) – Shanghai. Miałbym do Was pytanie czy ktoś orientuje się jak najlepiej dostać się z Xian do Zhangjiajie i dalej stamtąd do Hong Kongu??? Czy da się nocnymi pociągami?? Z tego co czytam nie bardzo kursują na tych trasach nocne softsleepery, chyba że z przesiadkami Czy samolotem tam lecieć najlepiej?
martin_mj@op.pl Napisz to ci powiem
Juhu, 22 listopada 2015, 10:11 | odpowiedz
3300 m nad poziomem morza. Samemu bardzo ciężko się dostać wyłącznie z Zhangjiajie. Dolinką się schodzi około 2 godzinz góry jeżeli ktoś nie będzie miał choroby wysokościowej :)
Juhu, 22 listopada 2015, 10:13 | odpowiedz
AleksandrJest gdzieś jeszcze możliwość sobie zrobienia zdjęcia z Pandą na kolanach?
nie ma :/
Juhu, 22 listopada 2015, 10:14 | odpowiedz
MoniaForumowicze, doradźcie. Co warto zwiedzić w ciągu tygodnia w Państwie Środka. Podróż zaczynam w Shanghaju.
zależy na jak długo. Pisz do mnie na mail postaram się pomóc
Juhu, 22 listopada 2015, 10:15 | odpowiedz
Pomogę chętnie w sprawie wyprawy do Chin. Jeżeli interesuje was odcinek HK - Guilin ( okolice Yanghuo ) - Zhangjiajie - Chengdu ( okolice wraz z prarkami Jiuzhaigou, Hunaglong) - Xian ( Hua Shan ) - Pekin matin_mj@op.pl
Juhu, 22 listopada 2015, 10:19 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »