Fly4free.pl

Wreszcie! Tajlandia rezygnuje z kolejnych uciążliwych obostrzeń

tajlandia
Foto: Joshua Resnick / Shutterstock
Już za kilka tygodni w Tajlandii znikną kolejne restrykcje wprowadzone z powodu pandemii koronawirusa. Turyści nie będą już musieli martwić się formularzem Thailand Pass, ubezpieczeniem zdrowotnym czy też noszeniem maseczek.

Świetne wiadomości płyną z kraju tysiąca uśmiechów. Tajlandia jest bowiem jednym z krajów, które dość kurczowo trzymają się zasad wprowadzonych z powodu pandemii. Bardzo długo utrzymywała testy, nawet dla osób zaszczepionych i szereg formalności. Teraz rząd zdecydował się ponownie poluzować niektóre z obostrzeń- w tym także te najbardziej uciążliwe.

W efekcie od 1 lipca nie musimy już wypełniać formularza Thailand Pass przed przyjazdem do kraju. Nie ma także obowiązku wykupienia ubezpieczenia zdrowotnego (chociaż to akurat zawsze warto zrobić). A co najważniejsze – nie musicie zasłaniać ust i nosa, bo znika obowiązek noszenia maseczek.

Nadal jednak w mocy pozostają zasady dotyczące szczepień i testów.

Osoby z ważnym szczepieniem przeciwko COVID-19, wjeżdżają do kraju bez żadnych problemów. Osoby niezaszczepione powinny zrobić test PCR nie wcześniej niż 72 h przed przyjazdem – co prawda nie jest wymagany do wjazdu do kraju, ale już do przemieszczania się po nim tak. Bez testu podlegamy również kwarantannie.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
fyi zostają maseczki w zatłoczonych i słabo wentylowanych miejscach
ncl, 17 czerwca 2022, 15:19 | odpowiedz
Nie ma żadnej kwarantanny. Nie wiem skąd te informacje.
kobra11, 17 czerwca 2022, 19:55 | odpowiedz
Avatar użytkownika
"Osoby z ważnym szczepieniem przeciwko COVID-19, wjeżdżają do kraju bez żadnych problemów"Anetko proszę wyrażać się precyzyjniej i nie wprowadzać niepotrzebnie ludzi w błąd, tzn. powinnaś napisać w artykule "osoby w pełni zaszczepione (czyli 2 dawki) wjeżdzają bez żadnych problemów".  Data ostatniej dawki nie ma żadnego znaczenia (nawet jeśli była ona 2 lata temu). W Tajlandii nie ma ważności certyfikatów szczepień tak jak to ma miejsce w EU. Osoba po dwóch dawkach jest uznawana za w pełni zaszczepioną lub po jednej dawce J&J. Tyle w temacie. Pozdrawiam
gosc_us, 18 czerwca 2022, 23:53 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »