Fly4free.pl

Szok! Wizz Air przenosi się na Okęcie

Jak poinformował na forum Hubik, Wizz Air przenosi wszystkie swoje rejsy z lotniska w Modlinie na lotnisko Chopina w Warszawie. Od jutra (18 grudnia) do 6 stycznia 2013 wszystkie rejsy linii Wizz Air obsługiwane będą z Lotniska Chopina w Warszawie.Przenosiny mają związek z częstymi mgłami i brakiem systemu ILS na lotnisku w Modlinie. Tydzień temu przewoźnik ogłosił, że tylko loty do Budapesztu będą realizowane z lotniska Chopina. Jak widać cierpliwość węgierskiego przewoźnika szybko się skończyła.

Daniel de Carvalho, Corporate Communications Manager w Wizz Air, komentując dzisiejszą decyzję przyznał w rozmowie z Fly4free.pl, że najważniejszym dla linii Wizz Air jest bezpieczeństwo pasażerów:

„Wizz Air to przewoźnik dla którego bezpieczeństwo i komfort podróży pasażerów jest priorytetem, stąd decyzja o tymczasowym przeniesieniu lotów Wizz Air na lotnisko Chopina. Zmiana umożliwi tysiącom rodzin spędzenie razem Świąt bez codziennego narażania ich na utrudnienia i odwołania lotów spowodowane brakiem systemu nawigacji na lotnisku w Modlinie. Przeniesienie ponad 350 lotów do głównego lotniska w Warszawie od teraz do 6 stycznia jest bezpośrednią konsekwencją braku systemu ILS w Modlinie. Apelujemy do lotniska w Modlinie o wzięcie odpowiedzialności za te niedociągnięcia”.

Przypomnijmy, że Wizz Air już kilka dni wcześniej wyliczył jakie poniósł straty z powodu braku systemu ILS na lotnisku w Modlinie (treść oświadczenia została zamieszczona na stronie www przewoźnika):

„Od października tego roku ponad 160 lotów zostało opóźnionych, przekierowanych lub odwołanych, co odczuło ponad 30 tysięcy pasażerów. Przewoźnik ponosi ogromne koszty związane z odszkodowaniami lub zmianami przy przekierowywaniu lotów. Tej zimy, nieprzewidziane koszty szacowane są one na około 8 milionów złotych, a to wszystko przez brak podstawowego sprzętu, niezbędnego do lądowania podczas złych warunków pogodowych. Wizz Air potwierdził w tym tygodniu, że nadal będzie dbał o pasażerów, a za wydatki ponoszone z powodu braków w systemie nawigacyjnym będzie fakturować lotnisko w Modlinie”.

Daniel de Carvalho, Corporate Communications Manager w Wizz Air całą sytuację określa jako godną pożałowania i żąda aby lotnisko pokryło koszty poniesione przez przewoźnika:

„To jest godne pożałowania, że lotnisko w Modlinie i PAŻP dopuścili do tak znaczących opóźnień instalacji i kalibracji instrumentów systemu nawigacji, niezbędnych do lądowania przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych w Modlinie. Modlin musi wziąć odpowiedzialność za wszystkie koszty poniesione z powodu utrudnień, na które pasażerowie narażeni byli od początku października, ponieważ właśnie do tego czasu lotnisko zobowiązało się do ukończenia instalacji systemu ILS. Wizz Air zawsze jest zainteresowany obniżaniem kosztów lotniskowych, aby móc oferować swoim klientom niskie ceny i jednocześnie doskonałą obsługę, tak jak to miało miejsce do tej pory. Jednak przez niedopuszczalne warunki operacji lotniczych panujące w Modlinie w sezonie zimowym sprawiły, że jest to obecnie najdroższe lotnisko! Wizz Air będzie fakturować Lotnisko w Modlinie za dodatkowe koszty. Wzywamy zarząd lotniska i Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej do dokończenia instalacji systemu ILS, tak jak obiecywano w październiku 2012.”

Po godzinie 15.00 nasza redakcja otrzymała stanowisko Modlin Airport w sprawie dzisiejszej decyzji Wizz Air;

Każdy przewoźnik ma prawo wybrać lotnisko, z którego wykonuje operacje lotnicze. Jest to decyzja biznesowa. Z informacji prasowej, jaką przewoźnik wysłał do mediów wynika, że loty są przeniesione jedynie na okres świąteczno-noworoczny. W tym czasie druga linia korzystająca z Lotniska Warszawa/Modlin, Ryanair będzie normalnie funkcjonować. Model biznesowy tego typu przewoźników zakłada współpracę z takimi lotniskami jak nasze, to znaczy oferującymi dobry, ale nie luksusowy serwis, za niewielką cenę. Dla polskich lotnisk jest to też nowa koncepcja biznesu. Jesteśmy pierwszym takim lotniskiem i nie należy porównywać nas z żadnym innym polskim portem. Kryzys dotykający też branżę lotniczą wymusza oszczędności na wszystkich podmiotach, toteż można przewidywać, że nasz model niedługo upowszechni się.

W przypadku Lotniska Warszawa/Modlin mówienie o jakiejkolwiek porażce jest nieporozumieniem. Jesteśmy najbardziej dynamicznym portem europejskim. W ciągu 5 miesięcy działalności obsłużyliśmy ponad 860 tysięcy pasażerów. Myślę, że niejedno lotnisko marzy o takim ruchu. Uruchomienie lotniska jest ogromnym sukcesem i wyjątkowo trafioną inwestycją.

System wspomagania lądowania ILS zostanie u nas zamontowany w rekordowo szybkim czasie. Nie jest możliwe uruchomienie nowego lotniska z już działającym systemem. Zazwyczaj dopiero po roku działania można przeanalizować, czy straty wynikające z warunków atmosferycznych uzasadniają tak dużą inwestycję, jaką jest zakup i eksploatacja systemu. My, jeszcze w czasie budowy byliśmy pewni, że lotnisko będzie miało bardzo duży ruch, więc zdecydowaliśmy się na zakup urządzenia. Przetarg został ogłoszony jeszcze w 2011 roku. W marcu 2012 podpisaliśmy kontrakt z wykonawcą i inwestycja zostanie wkrótce zakończona. Czekamy na ostatnie pozwolenia oraz na przydział częstotliwości przez ICAO (a ta procedura od września była wstrzymana, dopiero teraz ICAO ją wznawia w stosunku do wszystkich aplikujących). Spodziewamy się, że ILS zacznie działać w I kategorii wiosną 2013 r.

Edyta Mikołajczyk
Doradca Zarządu

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Mega wiadomość !!! News dnia !!! Ogólnie w ostatnich godzinach dużo się dzieję :D Na samych pociągach do Modlina za oszczędzę czas i pieniądze, nie mówiąc już o komforcie. Oby zostali już na Okęciu
Mateusz, 17 grudnia 2012, 12:20 | odpowiedz
a co z lotami po 6. stycznia?
matt, 17 grudnia 2012, 12:21 | odpowiedz
Szkoda że tylko do 6. stycznia
jędrek, 17 grudnia 2012, 12:21 | odpowiedz
hej, czy to jest oficjalna informacja od Wizz Air czy tylko pogłoski? bo na stronie przewoźnika nie ma o tym żadnej informacji, pozdrawiam!
Emilia, 17 grudnia 2012, 12:22 | odpowiedz
A ja mam lot do UK na święta i nic się zmieniło, dalej WMI.
Ayek, 17 grudnia 2012, 12:25 | odpowiedz
Myślę, że zostaną na okęciu do końca zimy :)
gooorcz, 17 grudnia 2012, 12:25 | odpowiedz
Droga Redakcjo F4F! Uwielbiamy Was, ale mamy gorącą prośbę o nie dopisywanie komentarzy w stylu "Szok!" "Mega!" "Hit!" "Bomba!" i tym podobnych. Pozwólcie ocenić to samym czytelnikom. Nie stopniujcie wykrzyknikami na wzór tabloidowy, bo zabraknie Wam pomysłów, a te nieoznaczone staną się bezwartościowe. Podobnie jak zdewaluują się wszystkie "hity". Co dla jednego jest hitem, dla innego jest zwykłą informacją. Pozdrawiam serdecznie, Marcin
tab, 17 grudnia 2012, 12:29 | odpowiedz
ze strony wizz air: Please note that from 21ST December 2012 all flights from Warsaw will operate out of Warsaw – Modlin (WMI) Airport apart from flights to Budapest (BUD). All Budapest flights will operate to/from Warsaw Chopin Airport (WAW).
Emilia, 17 grudnia 2012, 12:29 | odpowiedz
hey a co z lotami do Modlina? też lądowanie na okeciu?
wisniowa, 17 grudnia 2012, 12:29 | odpowiedz
Ostatnio same szoki, hity, i bomby na F4F. Koniec świata faktycznie chyba już blisko ;)
Max, 17 grudnia 2012, 12:31 | odpowiedz
Popieram uzytkownika "tab". Slowa typu "Szok" "Mega okazja" czy "Hit!" przyblizaja was do poziomu brukowaca. Po co?
JacekJ, 17 grudnia 2012, 12:38 | odpowiedz
Widać, że już grzebią w systemie - chwilowo nie można kupić żadnego bilety z wylotem/przylotem z/do WMI.
Hubik, 17 grudnia 2012, 12:39 | odpowiedz
@Mateusz Na razie nie ma się z czego cieszyć. Masz wpis Emilii - zmiana dotyczy tylko lotów do Budapesztu (co już było ogłaszane). Nie nie wiadomo o innych lotach. I tak się zastanawiam, czy to że na forum jest wpis autorstwa użytkownika Hubik o takiej oto treści "Wizzair przenosi wszystkie loty z WMI do WAW, na razie do 6 stycznia - niedługo powinna pojawić się oficjalna informacja." uprawnia Redakcję do wrzucania od razu takiego "szokującego" artykułu...
Ayek, 17 grudnia 2012, 12:39 | odpowiedz
W pełni zgadzam się z przedmówcą o pseudonimie tab. Wiele zawdzięczam waszemu portalowi ale hasła w stylu "Hit" czy "Szok!" trącą tabloidowym kiczem, a tego byśmy nie chcieli. Jakiś miesiąc temu byłem świadkiem dnia w którym wszystkie loty w tym mój z Modlina do Prestwick były przekierowane na Okęcie. Zatem nie jest dla mnie "szokiem" decyzja władz węgierskiego przewoźnika. Sprawa jest prosta, i oczywista. Pozdrawiam, Artur
ArturB, 17 grudnia 2012, 12:41 | odpowiedz
Na to wygląda, że to prawda. Nie można obecnie kupić lotów z Warszawy.
kerad85, 17 grudnia 2012, 12:41 | odpowiedz
Ja zrozumialem ze wszystkie loty z/do Budapesztu przenosza na Okecie. Reszta zostaje w Modlinie. Please note that from 21ST December 2012 all flights from Warsaw will operate out of Warsaw – Modlin (WMI) Airport apart from flights to Budapest (BUD). All Budapest flights will operate to/from Warsaw Chopin Airport (WAW). .
Marcin, 17 grudnia 2012, 12:44 | odpowiedz
Zgadzam się w pełni z @JacekJ oraz @Tab. Jak widzę na wp albo onecie hasła w stylu „Szok” czy „Hit!” "Niemożliwe" to się niedobrze robi. Fajną stronkę macie, często na nią wchodzę ale nie zniżajcie się proszę poziomem do takich pseudo-informacyjnych portali.
Tomczas, 17 grudnia 2012, 12:45 | odpowiedz
A dajcie spokój z tymi wykrzyknikami w tytułach. A jeśli już idziecie w tę stronę to bądźcie konsekwentni i zmieńcie tytuł na " "ObCZajTCIE tO! ŁiZZair pShEnoSheee sIEm do MoDLeeeNa !!!!!", tym samym wyraźnie określicie grupę docelowych odbiorców
borsukwro, 17 grudnia 2012, 12:46 | odpowiedz
Dobra, czas zmienić serwis newsowy bo wy ostatnio robicie ze mnie idiotę, same pudelkowe newsy.
nnn, 17 grudnia 2012, 12:46 | odpowiedz
@Marcin to jest stare info
wii, 17 grudnia 2012, 12:46 | odpowiedz
@tab, JacekJ A ja się z wami nie zgodzę. Poziom brukowców wyznacza treść i wartość merytoryczna tego co publikują. Jak widzę taki "wykrzyknik" w tytule postu na f4f to wiem że musi to być coś naprawdę ważnego, o wiele wyższym priorytecie niż pozostałe posty. Wczoraj spędziłem mało czasu przy komputerze i jedyny news jaki przeczytałem na f4f to "MEGA BOMBA! Pekin z Europy 408..." i zgadzam się z autorem że to mega bomba jakkolwiek tandetnie by to nie brzmiało. Parafrazując: pozwólcie ocenić samym autorom jak powinni pisać.
filip, 17 grudnia 2012, 12:51 | odpowiedz
Bardzo dobra wiadomosc, blisko przynajmniej od domu :D
lukaszMDT, 17 grudnia 2012, 12:56 | odpowiedz
Mogliby loty do końca stycznia machnąć na Okęcie :)
m, 17 grudnia 2012, 12:58 | odpowiedz
@tab Nie licz na to - ten serwis jest już komercyjny a nie hobbystyczny
shiv, 17 grudnia 2012, 13:01 | odpowiedz
Chwytliwe nagłówki mają na celu przyciągnąć czytelników.Jak się komuś nie podoba tytuł artykułu to nie musi go czytać.Jak dla mnie tytuł trafiony bo informacja o przenosinach to jest mały szok.Ile osób było pewnych,że Wizz z taniego Modlina po 6 miesiącach wróci na Okęcie?
Jelcz, 17 grudnia 2012, 13:02 | odpowiedz
w środę wylatuje do rzymu z modlina.Wydaje mi się ,że wizzair powinien informować o takiej zmianie mailowo.Na razie nie mam ,żadnych info o zmianie lotniska
monia, 17 grudnia 2012, 13:04 | odpowiedz
Zgadzam sie z przemówcami, ze atak tabloidowych nagłówków i nesów jest nie do zniesienia. Seriws fly4fee prosze po prostu o suche i profesjonalne podawanie faktów bez koloryzowania.
Rafal75, 17 grudnia 2012, 13:07 | odpowiedz
wylatuję w sobotę rano z Modlina i z tego co wiem, Wizz Air przeniósł loty tylko Budapesztu. Przynajmniej dzwoniąc na infolinie Wizz Air, twierdzą, że wszystkie inne loty odbywają się z Modlina. Więc nie wiem skąd te plotki.
BOB, 17 grudnia 2012, 13:07 | odpowiedz
a propos wizza i okecia, to jest to madry ruch. mam nadzieje, ze za rok o tej porze sytuacja w modlinie bedzie znacznie lepsza
Rafal75, 17 grudnia 2012, 13:08 | odpowiedz
@Monia Akurat w takich sytuacjach Wizzair jest bardzo fair i zawsze informuje droga mailową albo telefonicznie nawet jeżeli chodzi o zmianę terminalu:)
Jelcz, 17 grudnia 2012, 13:09 | odpowiedz
To że loty od jutra bedą przeniesione to fajnie ale co z dzisiejszymi? Mam lecieć dzisiaj o 17:50 do Budapesztu i nie wiem czy mam jechać do modlina czy kierować sie prosto na okęcie. Jak by ktoś by coś wiedział i mógł pomóc to było by super. Tymbardziej że strona z modlina nie działa i nawet nie mam numeru żeby sie do nich dodzwonić i sie czegokolwiek dowiedzieć.
lefek, 17 grudnia 2012, 13:11 | odpowiedz
Ja byłem o tym przekonany na długo przed otwarciem Modlina. Po rozmowach z kontrolerami lotów z Okęcia i innych lotnisk (szczecin) delegowanych do obsługi Modlina.Po refleksjach osób z lotnictwem związanych na temat działania lotniska wojskowego w Modlinie. Przyrody się nie pokona. Brak wyobraźni i należytego przygotowania pod każdym względem.
zapinio, 17 grudnia 2012, 13:12 | odpowiedz
z tego co wiem, TYLKO loty do Budapesztu zostały pzeniesione, reszta zostaje bez zmian.
BOB, 17 grudnia 2012, 13:13 | odpowiedz
@BOB: nie wiesz to sie nie odzywaj.
nnn, 17 grudnia 2012, 13:32 | odpowiedz
To co sie orientuje, to Wizzaire przenosi tylko Budapeszt. Ktos sie chyba zagolopowal z info! :)
Kaj, 17 grudnia 2012, 13:36 | odpowiedz
Drodzy forumowicze, to prawda że Wizz przenosi swoje loty na warszawskie okęcie. Szkoda tylko że nie do końca styczna bo bardzo bym na tym skorzystał. pozdr:)
Morfeusz, 17 grudnia 2012, 13:39 | odpowiedz
Tydzień temu dostałem z Wizzaira ankietę dotyczącą gotowości płacenia za droższe bilety w przypadku przebazowania na Okęcie. Na wszystkie pytania odpowiedziałem twierdząco.
zapinio, 17 grudnia 2012, 13:39 | odpowiedz
to potwierdzona informacja! na stronie Wizzaira (wersja anglojęzyczna) w zakładce News jest taka wiadomość.
Maciek, 17 grudnia 2012, 13:56 | odpowiedz
Godzinę temu dzwoniłem na infolinię Wizz. Twierdzą, że loty odbywają się z Modlina (oprócz lotu do Budapesztu). I w najbliższej przyszłości nic się nie ma zmienić. Więc nie rozumiem o to tutaj chodzi.
BOB, 17 grudnia 2012, 14:08 | odpowiedz
dla niedowiarków link do newsa na stronie wizzair: https://wizzair.com/en-GB/about_us/news/wizen140
Maciek, 17 grudnia 2012, 14:24 | odpowiedz
to spróbujcie na stronie Wizzair'a kupić bilet na te daty... wszystko z Warszawa Chopin!
Morfeusz, 17 grudnia 2012, 14:26 | odpowiedz
Ja mam lot 29.12 i już zrobiłem odprawę online i co w takim wypadku ?
ku3a, 17 grudnia 2012, 15:07 | odpowiedz
na stronie wizz jest już oficjalnie: WAŻNA INFORMACJA DLA PASAŻERÓW PODRÓŻUJĄCYCH Z/DO WARSZAWY Z powodu licznych zakłóceń operacyjnych na lotnisku w Modlinie (WMI) Wizz Air największa niskokosztowa linia w Europie Centralnej i Wschodniej zdecydowała o przeniesieniu wszystkich lotów w okresie Świątecznym (od północy 17 grudnia do 6 stycznia) na lotnisko Chopina (WAW). Zmiana lotniska zapewni niezakłóconą podróż dla naszych 55 000 pasażerów w okresie Świątecznym, którzy w przeciwnym razie narażeni by byli na odwołania i zakłócenia lotów spowodowane brakiem systemu ILS na lotnisku w Modlinie. Ważna informacja dla pasażerów: Jeżeli dokonali już Państwo odprawy online, zaznaczamy że wydrukowana karta pokładowa jest nieważna! Prosimy o dokonanie odprawy online jeszcze raz. Odprawa na lotnisku będzie zwolniona od opłat, ale może wiązać się ze znacznym czasem spędzonym w kolejce do odpawy.
sylwia_pl, 17 grudnia 2012, 15:44 | odpowiedz
kurcze przynajmniej te loty, które się odbywają o 6 rano powinni przenieść, chyba nigdzie nie ma tak fatalnego dojazdu w Polsce. żeby zdążyć na te loty musimy wstać o 2:45! Wizz przedłuż to Okęcie please!
marek, 17 grudnia 2012, 16:21 | odpowiedz
Jeżeli to oficjalna decyzja to czy można dostać zwrot wpłaconej kasy i czy można liczyć na jakąś rekompensatę? Co najlepiej trzeba zrobić? (nie koniecznie muszę lecieć)
Bartek, 17 grudnia 2012, 16:23 | odpowiedz
Bliżj mamy ale za to ceny biletów wyższe..coś za coś więc jak bym sie tak nie cieszyła.wole dojechać do Modlina bo i tak ostatecznie sie opłaca
kikio, 17 grudnia 2012, 16:32 | odpowiedz
"Szok" - autor chyba zyje w rozowych okularach, jak zmiana lotniska jest "Szokiem"...
Justin, 17 grudnia 2012, 18:05 | odpowiedz
wielcy kur..wa inteligenci się znaleźli. Bilety za złotówkę kupują a słownictwo jak arystokracja chce mieć. Burżuje nie latają Ryanem więc dajcie se na wstrzymanie z tym negowaniem "szoku" "orgazmu" czy wszelkich podobnych. Normalne określenie. Nie podoba się to nie czytajcie.
roccobarocco, 17 grudnia 2012, 19:37 | odpowiedz
Widze, ze wladze lotniska Modlin to niezli dowcipnisie, pewnie udzielilo im sie od sze(regowca)fa Ryana... "W przypadku Lotniska Warszawa/Modlin mówienie o jakiejkolwiek porażce jest nieporozumieniem. " - taaa, niedzialajacy ILS to zadna porazka, podobnie jak cieknacy dach czy kawiarnie, oraz automat do biletow na parkingu. Brak stacji kolejowej to rowniez wielki sukces - nie trzeba ogladac torow... Odrobine samokrytyki, bo taki tekst o braku porazek to moga pisac wladze jedynie slusznego miedzynarodowego portu w KRL-D... Lepsze jest od tego tylko zaprzeczanie samemu sobie: "Zazwyczaj dopiero po roku działania można przeanalizować, czy straty wynikające z warunków atmosferycznych uzasadniają tak dużą inwestycję, jaką jest zakup i eksploatacja systemu." Czyli biedni musieli przeanalizowac, choc za chwile: "My, jeszcze w czasie budowy byliśmy pewni, że lotnisko będzie miało bardzo duży ruch, więc zdecydowaliśmy się na zakup urządzenia." To jak Panowie i Panie z zarzadu byliscie "oswieceni" czy "przeanalizowaliscie"? Jesli to pierwsze to osmieszacie sie, ze choc zaplanowaliscie i kupiliscie nie zrobiliscie tego wczesniej, choc lotnisko ma opoznienie co najmniej kilka lat... Jesli to drugie to osmieszacie sie brakiem znajomosci historii poprzedniego lotniska na tym miejscu(a wiele lat dzialania wojskowego dawalo do myslenia) i niezbyt fachowym podejsciem do inwestycji... "Czekamy na ostatnie pozwolenia oraz na przydział częstotliwości przez ICAO (a ta procedura od września była wstrzymana, dopiero teraz ICAO ją wznawia w stosunku do wszystkich aplikujących)." A kiedy otwarto lotnisko? We wrzesniu? Moze jesli macie premie uzaleznione od wynikow to odczujecie na wlasnych skorach spadek o 50% samolotow rejsowych w okresie najlepszego ruchu...
fsdadfaddfa, 17 grudnia 2012, 22:02 | odpowiedz
Jakie i komu odszkodowania zapłacił Wizzair ? Chyba lekko ich poniosło ...
JoeBlack, 17 grudnia 2012, 22:20 | odpowiedz
Bartek : Jeżeli to oficjalna decyzja to czy można dostać zwrot wpłaconej kasy i czy można liczyć na jakąś rekompensatę? Co najlepiej trzeba zrobić? (nie koniecznie muszę lecieć) H.ujc.u kupiłeś bilet za 1 zł i jeszcze chcesz zwrot?opanuj się!!!A na rekompensate możesz liczyć trzy razy w r.yj.
wifik, 17 grudnia 2012, 22:43 | odpowiedz
Bardzo śłuszna decyzja, w WAW wizzair powinien stać się takim Easy Jetem i latać z Okęcia,a Mgłodlinzostawić rayanowi
jasiek, 17 grudnia 2012, 22:56 | odpowiedz
P.S. Jaką kartę polecacie do placenia na bilety lotnicze ? Visa debetowa, Visa Electron debetowa ? cos kredytowego Bede kupowal bilety lufy, lotu, easyjeta, wizza i rayana niedlugo .... pliss o pomoc
jasiek, 17 grudnia 2012, 22:57 | odpowiedz
Mialam okazje dzisiaj wrocic z Budapesztu do Warszawy, tragedia, taka mgla ze wszyscy wstrzymali oddech, brak widocznosci, samolot byl bardzo nisko, nic nie bylo widac, zadnych swiatel, nagle samolot ostro skrecil w prawo, szarpnelo nami ostro, po kilku sekundach samolot dotknal ziemi, zwyczajnie pilot nie widzial pasu do ladowania, SZOK, wyladowalismy o 17:20 bylam w centrum o 19:40! naprawde boje sie latac zima z tego Modlina, ciesze sie ogromnie ze juz w nastepny piatek znow wracam do Budapesztu z Okecia, wielka ulga gdzie za 20 zl jestem w 15 minut w domu. Naprawde nie ma nic do Modlina, pokornie jezdze tam 6 razy w miesiacu, skoro kupilam bilet lotniczy za kilkanascie zl to nie mam nawet zamiaru narzekac, ale tu chodzi o bezpieczenstwo. Lecialam miesaic temu, loty odwolane! jezdzilam tam i z powrotem do Modlina, mieszkam w Warszawie, wiec no problem, ale wizzer innym pasazerom musial zapewnic nocleg, wiem poniewaz rozmawialam z zagranicznymi pasazerami. Wole wizzer nad ryanairem, milsza obsluga i spokojniejszy lot, mniej chalasu i ciaglego nekania mnie podczas lotu, nie mozna nawet w spokoju zamknac oczy, caly czas ktos mowi do mnie przez glosniki w 3 jezykach, o jakze ciekawej promocji, kalendarzu ze slabymi pol nagimi zdjeciami, loterii. Ciesze sie i trzymam mocno kuciki aby przeniesli sie znow na Okecie. Wesolych i bezpiecznych swiat zycze:-)
Magda, 18 grudnia 2012, 0:11 | odpowiedz
i fajno, bezposrednio komunikacja miejska sobie pojade na poranny lot do Barcelony, dostalem smsa od Wizzaira, maila i nawet dzwonili i tu jeszcze info, pelna profeska, dobrze ze nie kupilem biletu na ModlinBus, ciekawe czy by zwrocili - bo kosztowalby tyle samo co bilet na samolot ;-) do zobaczenia po zimie!
kamperwmiescie, 18 grudnia 2012, 2:31 | odpowiedz
teraz w szalonej srodzie beda tanie loty dreamlinerem. Wszystkie kierunki po 444 zł
Ficlok, 18 grudnia 2012, 4:15 | odpowiedz
Ja szanownej pani Edycie Mikołajczyk z Zarządu pseudo-lotniska Modlin dałbym krótką odpowiedź w nawiązaniu do ich pisemnego stanowiska, które przesłali w nawiązaniu do zaistniałej sytuacji: Mam nadzieję że Wasz "model" funkcjonowania i zarządzania lotniskiem jednak się w Polsce NIE upowszechni!!!! :)
David D., 18 grudnia 2012, 5:03 | odpowiedz
Magda - Twój komentarz jest najlepszym podsumowaniem całej sytuacji :)
David D., 18 grudnia 2012, 5:06 | odpowiedz
No lecialem Wizzem tylko dwa razy, niestety do Rzeszowa tylko Ryanair lata i co moge powiedziec ze komfort podrozy o niebo lepszy, obsluga rowniez, moze to kwestia gustu ale i chyba samolot robi roznice bo airbusy wizza i BA jakies takie wygodniejsze niz relikty loty (z wyjatkiem embrionow) i benki ryana w ktorych sredniej wielkosci gostek ma problemy ze zmieszczeniem sie w fotel..
Roman, 18 grudnia 2012, 7:16 | odpowiedz
jak dla mnie obojętne mogą latać z modlina, okęcia czy nawet lublina (dojadę polskimbusem za złotówkę) byle tylko bilety były po 4 zł a na okęciu pewnie znów zaczną ździerać i się pożegnamy
ewa, 18 grudnia 2012, 9:09 | odpowiedz
Teraz tylko poczekac jak Ryanair renegocjuje oplaty lotniskowe (o ile tez sie nie wyniesie na Okecie) i nagle sie okaze ze Modlin zamiast wykazac ladny zysk na koniec roku, pokaze strate. W sumie teraz gdyby nie Ryan to by to lotnisko zaroslo, wiec pozycje do negocjacji maja super.
Kolo99999, 18 grudnia 2012, 12:21 | odpowiedz
@ewa Jak dla mnie powinni latać z Okęcia. Przynajmniej dopóki nie będzie sprawnej ,bezkolizyjnej (szybki pociąg obsługujący bez zatrzymania trasę Warszawa-Modlin ze stacją na lotnisku))całodobowej komunikacji , bo to jest clou całej sprawy. Nie wiem czy sobie zdajesz sprawę, ale płakać po pasażerach za 4złote żadna linia lotnicza nie będzie.Tak samo jak hotele nie będą płakać po klientach śpiących na podłodze w halach odlotowych. U niektórych śmieszność i głupota straciły już kontakt z rzeczywistością, a apetyt na promocje odebrał resztki rozumu.
zapinio, 18 grudnia 2012, 12:34 | odpowiedz
zapinio: zgadzam sie w 100%
wostro, 18 grudnia 2012, 13:48 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »