Fly4free.pl

Szef Wizz Aira: Lotnisko w Radomiu może mieć potencjał. Także dla pasażerów z Warszawy

Foto: Kovalenkau / Shutterstock
– Polecimy z Radomia, bo Lotnisko Chopina ma problemy z przepustowością. Lotniska w Radomiu będziemy dopiero się uczyć, ale nie ulega wątpliwości, że ono może mieć potencjał, zwłaszcza w przypadku urlopowych tras. Także dla pasażerów z Warszawy – mówi w rozmowie z Fly4free.pl Jozsef Varadi, prezes Wizz Aira.

13 grudnia Wizz Air oficjalnie zadebiutuje na lotnisku w Radomiu – wieczorem odleci stąd pierwszy samolot do cypryjskiej Larnaki. To pierwsza trasa „landrynki” z najmłodszego lotniska w Polsce. Czy ostatnia?

– Sprzedaż biletów na tej trasie wygląda ok, ale na razie nie przywiązujemy się za mocno do tych liczb. Zobaczymy, jak ta trasa poradzi sobie w nowym roku, zwłaszcza bliżej Wielkanocy, gdy popyt zacznie rosnąć – mówi w rozmowie z Fly4freepl Jozsef Varadi. Jednocześnie nie chce się jednoznacznie deklarować czy połączenie to zostanie utrzymane także na sezon letni. Choć dodaje, że widzi potencjał w radomskim lotnisku.

– Główny problem lotniska w Warszawie, z powodu którego zdecydowaliśmy się na loty z Radomia, to fakt, że infrastruktura na Lotnisku Chopina jest na granicy przepustowości i musieliśmy szukać alternatywnych miejsc, ,żeby dalej się rozwijać. Radom to lotnisko, którego będziemy się dopiero uczyć, ale na pewno musimy na nim stworzyć pozytywne doświadczenia dla pasażerów. Wiem, że lotnisko w Radomiu budzi skrajne opinie, ale uważam, że może ono mieć potencjał, także dla warszawskiego rynku. Zobaczymy. Na pewno dobrym przykładem jest lotnisko w Katowicach, które mocno rozwija kierunki czarterowo-wakacyjne i dzięki temu jest w stanie przyciągnąć dużą liczbę pasażerów, także spoza swojego najbliższego regionu oddziaływania. Myślę, że Radom też ma potencjał, by generować tego typu ruch na kierunkach czarterowych czy urlopowych, właśnie takich jak Cypr. Także dla pasażerów z aglomeracji warszawskiej – mówi szef Wizz Aira.

To dobre wieści dla lotniska, choć jednocześnie niezbyt dobre dla wielu mieszkańców Radomia i okolic, którzy spodziewali się, że WIzz Air uruchomi stąd jakieś kierunki emigracyjne, np. loty do Londynu.

Jednocześnie Varadi dodał, że w celu poszukiwania alternatyw dla Lotniska Chopina Wizz Air rozmawia też o potencjalnych lotach  z władzami portu w Modlinie.

– Nasze doświadczenia z Modlina nie są najlepsze, ale rozmawiamy ze wszystkimi lotniskami w obrębie regionu warszawskiego. Najważniejsza jest dla nas przepustowość i przestrzeń do rozwoju, której powoli zaczyna brakować na Lotnisku Chopina – mówi Varadi.

Lotnisko Warszawa-Radom zaczęło działać pod koniec kwietnia. W tym roku port planuje obsłużyć nieco ponad 100 tysięcy pasażerów.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Wizzair i ryanair widzą potencjał na każdym lotnisku z którego moga latać za grosze a najlepiej jeszcze by zdesperowany samorząd im do tego dopłacał... jakieś kilkanaście milionów na "promocję" jak w Bydgoszczy czy paru innych miejscach
jp1, 13 grudnia 2023, 10:27 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »