Najwyżej położony hotel w Polsce na ukończeniu! Kiedyś był perłą PRL-u, dziś dostał drugie życie
W latach 70. ubiegłego wieku dla pracowników Huty Katowice wybudowano ośrodek rekreacyjno-wypoczynkowy Orle Gniazdo, który po przemianach ustrojowych i przejęciu przez prywatnych właścicieli nie doczekał się zbyt dużych zmian. Nieco podupadający, ale wciąż znajdujący się w urokliwym miejscu obiekt zyskał drugie życie wraz z zainwestowaniem przez francuską grupę Accor, która jest właścicielem marki hotelowej Mercure.
W 2021 roku ruszyła gruntowna przebudowa obiektu i zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami wydaje się, że może to być jeden z piękniej położonych nowoczesnych obiektów w sercu Beskidu Śląskiego. Na uzyskanie tego miana z pewnością przysłuży się fakt, że to jeden z najwyżej zlokalizowanych hoteli w Polsce – leży na wysokości 660 m n.p.m.
Hurghada od 2040 PLN na 7 dni (lotnisko wylotu: Katowice)
Pafos od 2660 PLN na 7 dni (lotnisko wylotu: Warszawa – Modlin)
Słoneczny Brzeg od 2104 PLN na 7 dni (lotnisko wylotu: Poznań)
W obiekcie znajdzie się 447 pokoi, z których ma się rozciągać piękny widok na panoramę Beskidu Śląskiego i jego najwyższy szczyt, czyli Skrzyczne (1237 m n.p.m.). Mercure Szczyrk Resort ma 35 tys. metrów kwadratowych całkowitej powierzchni, 2,5 tys. metrów powierzchni eventowej, ponad 2,3 tys. metrów powierzchni dla gastronomii, 2,5 tys. metrów powierzchni nowoczesnych basenów i 230 metrów powierzchni strefy spa.
Hotel, który stanie się częścią międzynarodowej sieci hoteli Accor, będzie się składał z 9 kondygnacji i ma mierzyć 330 metrów długości. Do dyspozycji gości zostanie oddanych 14 sal konferencyjnych, grill bar na 400 osób, lądowisko dla helikopterów, aquapark, strefa SPA & Wellness oraz teren rekreacyjny. W przyszłości planowane jest także wybudowanie mini stoku z torem przeszkód i wyciągiem taśmowym.