Fly4free.pl

Kolejna linia w Europie pozbywa się maseczek. Ale jest haczyk…

kobieta w maseczce na lotnisku
Foto: Ranta Images / Shutterstock
Szwajcarski narodowy przewoźnik Swiss jest kolejną linią, która ogłosiła zniesienie obowiązku zasłaniania ust i nosa na pokładach swoich samolotów. To znaczy, że pasażerowie nie będą już musieli mieć maseczek. Nie dotyczy to jednak wszystkich lotów – przynajmniej początkowo.

Szwajcarskie linie nie są pierwszymi, które podjęły taką decyzję. Wcześniej zniesienie obowiązku zakładania maseczek ogłosiły między innymi SAS, Norwegian, Flyr i Widerøe, ale także Jet2. W tej grupie jest też także KLM, British Airways czy Virgin Atlantic. Niespełna dwa tygodnie temu, do tej grupy dołączył także easyJet. Lista rośnie z każdym tygodniem.

W SWISS nowe zasady obowiązują od 1 kwietnia. Decyzja zapadła po tym, jak obowiązek noszenia maseczek w środkach komunikacji miejskiej zniósł rząd. W Szwajcarii nie są już one wymagane ani w pociągach ani w autobusach. Linie lotnicze tylko czekały na taką wiadomość i od razu przekazały pasażerom, że i ci, nie muszą się już martwić obowiązującym przez długie miesiące przepisem.

– W związku z decyzją Szwajcarskiej Rady Federalnej stopniowo zniesiemy wymóg noszenia maseczek na pokładzie począwszy od 1 kwietnia poinformował SWISS.

Jest jednak haczyk. Maski nie muszą być używane tylko na tych trasach, które łączą dwa kraje z takimi samymi zasadami. Linia zapewniła jednak, że nie trzeba się martwić znajomością przepisów.

– Goście są informowani o obowiązujących przepisach przed lotem
– zapewnili.

Tym samym tropem idą inne linie lotnicze. Jeśli kraj docelowy wymaga zasłaniania ust i nosa w trakcie lotu, to przewoźnicy dostosowują się do tych zasad. Jeśli jednak zniósł już to obostrzenie, to i pasażerowie nie muszą się przejmować.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »