Fly4free.pl

Specjalna „oferta turystyczna” dla Rosjan. Oferują im noclegi w… zrujnowanych apartamentach

Foto: rusmir.com.ua
Agencja kreatywna Bickerstaff.734 postanowiła skomponować specjalną ofertę wakacyjną dla rosyjskich turystów w oparciu o… zrujnowane przez rosyjską inwazję apartamenty i hotele w Ukrainie. Choć w rzeczywistości nie da się z niej skorzystać, to musicie przyznać – robi wrażenie. Pozostaje jednak pytanie, czy w ogóle trafi do (nie)zainteresowanych.

Choć rosyjska inwazja na Ukrainę trwa już 2,5 miesiąca, to wielu Rosjan wciąż nie wie, nie chce wiedzieć lub udaje, że nie wie o działaniach rosyjskiej armii na terenie Ukrainy. Choć sankcje dość mocno dotknęły wielu z nich, to wciąż żyją raczej normalnie – w tym chętnie planują wakacje. I gdy niektóre biura podróży prześcigają się w ofertach skierowanych specjalnie dla nich, do gry właśnie włączyła się agencja reklamowa ze swoją specjalną akcją.

Mowa o Bickerstaff.374 – agencji kreatywnej, która postanowiła dotrzeć do Rosjan w zaskakujący sposób. We współpracy z Państwową Agencją Rozwoju Turystyki Ukrainy, stworzyli stronę łudząco przypominającą portal Airbnb. Jednak zamiast klasycznych ofert wynajmu w pięknych domach, zadbanych kamienicach i stylowych mieszkaniach, odbiorcy mogą wybierać ze… zrujnowanych, ostrzelanych i zniszczonych szkół, szpitali i budynków.

Strona jest dostępna pod adresem rusmir.com.ua. Zawiera szereg filtrów, po których można segregować noclegi – wi-fi, darmowy parking, samodzielne zameldowanie.

W samych opisach nieruchomości również nie brakuje perełek. Możecie znaleźć „świetnie wentylowaną przestrzeń i wysokie sufity z widokiem na niebo”, „spalona kanapa i otwarte okna, dzięki którym słychać syreny”, „piękny widok na tlący się budynek”.

Jest dostępna zarówno po rosyjsku, jak i po angielsku.

Poza stroną internetową powstała również kampania wideo pod tytułem Russian World. Już w pierwszych sekundach dowiadujemy się, że „Po co nam Europa, skoro mamy rosyjski świat” – oczywiście.  

Agencja liczy, że w ten sposób uda się dotrzeć przynajmniej do niektórych Rosjan poszukujących wyjazdów wakacyjnych. Tym bardziej, że obecnie zarówno Booking jak i Airbnb nie działają ani w Rosji ani na Białorusi.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Autorka zanim coś napisze to powinna sprawdzić. Nie ma tam żadnych filtrów. A właściwie są, ale jedynie "dla picu".
erloy, 12 maja 2022, 8:29 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »