Fly4free.pl

Singapur otwiera się na pierwszych turystów. Polacy mogliby kombinować, ale…

singapur
Foto: Bna Ignacio / Unsplash

Po blisko 1,5 roku całkowitego zamknięcia na turystów, Singapur już od 8 września znów będzie dostępny dla odwiedzających z zagranicy. Nie ma jednak mowy o pełnym otwarciu granic, a i ci, którzy chcieliby kombinować z przesiadkami, muszą się liczyć z tym, że taka opcja nie wchodzi w grę.

Nowe bańki turystyczne zostaną otwarte już 8 września. Od tej daty do Singapuru będą mogli przyjeżdżać turyści z Brunei i… Niemiec. To mogłaby być świetna wiadomość dla Polaków, którzy niejednokrotnie korzystają z lotnisk u naszych zachodnich sąsiadów, ale niestety – jedno z najbardziej futurystycznych państw świata, dobrze to sobie przemyślało.

Nowe przepisy nie obejmują co prawda obywateli Niemiec, a podróżnych z Niemiec (czyli w teorii każdego, kto spełnia warunki wjazdowe i przyleciałby zza naszej zachodniej granicy). Ale w rzeczywistości zaznaczono również, że aby turysta mógł przekroczyć granicę Singapuru, musi wcześniej spędzić w wyznaczonych krajach przynajmniej 21 dni. Przesiadki i kombinowanie z lotniskiem wylotu nie wchodzi więc w grę.

Odwiedzający muszą się też liczyć z szeregiem obostrzeń wjazdowych. Sama bańka turystyczna nie oznacza bowiem, że zniesiono restrykcje związane z przekraczaniem granicy. Przede wszystkim – Singapur wpuszcza wyłącznie osoby w pełni zaszczepione. Czeka ich też sporo testów – pierwszy na 48 h przed odlotem, test na lotnisku po przylocie i dwa kolejne – w trzecim i siódmym dniu pobytu. Trzeba również wykupić ubezpieczenie zdrowotne, które uwzględnia także leczenie COVID-19 i koszty hospitalizacji.

Zwolnieni są natomiast z obowiązkowej kwarantanny hotelowej, choć to raczej marne pocieszenie. Z czasem Singapur zamierza dokładać do listy kolejne kraje.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Jest to bardzo logiczne jak wszystko związane z operacją covid. Niemcy mają znacznie więcej zachorowań niż Polska. Wprawdzie mają trochę więcej zaszczepionych ale jeszcze więcej ma Izrael i W. Brytania.
Jerzy8, 20 sierpnia 2021, 12:16 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Szkoda, że wprowadzili tak idiotyczne zasady wjazdu. Liczyłem, że chociaż jeden azjatycki kraj się otworzy i będzie można wybrać się na wycieczkę. Zostaje chyba tylko częściowo otwarta Tajlandia. 
pawel84, 20 sierpnia 2021, 18:46 | odpowiedz
Jak to sprawdzają? Przecież jak ktoś wjeździe (nie przyleci) do Niemiec, to nie ma jak potwierdzić terminu. A jak przyleciał miesiąc wcześniej, to może w międzyczasie wyjechać i wrócić.
Igor O., 21 sierpnia 2021, 11:54 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Wypadałoby jeszcze wspomnieć, że lot z Niemiec, musi być Lufthansą albo Singapore Airlines. 
pawel84, 21 sierpnia 2021, 17:11 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Nie tylko Tajlandia. Dla w pełni zaszczepionych Sri Lanka jest już praktycznie otwarta. Nie wiem dlaczego na polskich stronach w internecie nic o tym nie ma, bo już w połowie lipca Ministerstwo Zdrowia Sri Lanki wydało odpowiednie rozporządzenia. 
pawel84 Szkoda, że wprowadzili tak idiotyczne zasady wjazdu. Liczyłem, że chociaż jeden azjatycki kraj się otworzy i będzie można wybrać się na wycieczkę. Zostaje chyba tylko częściowo otwarta Tajlandia. 
semo, 22 sierpnia 2021, 8:30 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »