Fly4free.pl

Kolejny kraj chce zwolnić część turystów z obostrzeń. Ale muszą się zaszczepić

singapur turysci w maseczkach
Foto: Victor He / Unsplash

Singapur będzie najprawdopodobniej kolejnym państwem, do którego osoby zaszczepione będą mogły wjechać zupełnie bezproblemowo – bez kwarantanny i testów na COVID-19. Rząd ogłosił, że rozważa zniesienie ograniczeń jeszcze przed majem tego roku.

Choć kwestia szczepień przeciwko koronawirusowi budzi wiele wątpliwości i wywołuje gorącą dyskusję, coraz więcej miejsc zapowiada, że ci, którzy się na nie zdecydują, będą mieli zdecydowanie ułatwione podróże. Jednym z pierwszych miejsc, które ogłosiły, że zaszczepione osoby nie będą podlegać obostrzeniom był Cypr. Było jednak kwestią czasu, gdy podobne deklaracje złożą kolejne kraje. I teraz dołącza do nich Singapur.

Nowe zasady, które właśnie są rozważane w tym kraju, miałyby zacząć obowiązywać już w ciągi kilku miesięcy. Nie podano konkretnej daty, ale na pewno miałoby się to stać przed majem 2021 roku, kiedy to w Singapurze będzie odbywać się Światowe Forum Ekonomiczne.

– Jeśli istnieją wyraźne dowody na to, że ryzyko przeniesienia choroby można znacząco obniżyć dzięki szczepieniu, to z pewnością rozważymy pewne złagodzenie sytemu dla zaszczepionych podróżnych – poinformował przedstawiciel rządu, w rozmowie z Reutersem.

Obecnie Singapur nie wpuszcza turystów krótkoterminowych – poza nielicznymi wyjątkami z państw umieszczonych na tzw. zielonej liście. Do kraju mogą natomiast wjechać obcokrajowcy posiadający wizy pracownicze, ale muszą poddać się 14-dniowej kwarantannie w jednym z wyznaczonych ośrodków. I ponoszą jej pełny koszt.

Zaszczepione osoby mogłyby jednak ominąć wszystkie te restrykcje. Pozostaje więc czekać na oficjalne ogłoszenie decyzji i datę wprowadzenia nowych zasad. Nie bez znaczenia pozostaje też fakt, że Singapur jest jednym z pierwszych krajów Azji, które rozpoczęły program szczepień.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Nie mam zamiaru się sczepić. Wiele osób też się nie zaszczepi więc będą ubywać turyści. 
Krzysztof Pietrasik, 6 stycznia 2021, 14:00 | odpowiedz
jak zobacza dziure w miejskich kasach to zmienia zdanie :>
Tom Drapichrust, 6 stycznia 2021, 15:03 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Ceny pójdą w dół, będę podróżował częściej i na dłużej ;) Dzięki Krzychu! 
Krzysztof Pietrasik Nie mam zamiaru się sczepić. Wiele osób też się nie zaszczepi więc będą ubywać turyści. 
xionc, 6 stycznia 2021, 16:05 | odpowiedz
Jestes naiwny. Ceny pojda w gore. Ci co przetrwaja pandemie beda chcieli odbic sobie straty. Takze predzej zapalcisz podwojnie: za siebie i za kolege Krzyska. 
xionc Ceny pójdą w dół, będę podróżował częściej i na dłużej ;) Dzięki Krzychu! 
Krzysztof Pietrasik Nie mam zamiaru się sczepić. Wiele osób też się nie zaszczepi więc będą ubywać turyści. 
Tom Drapichrust, 6 stycznia 2021, 16:14 | odpowiedz
Avatar użytkownika
 Masz rację, nie szczep się! Im więcej takich jak Ty, tym szybciej tacy jak ja będą mogli się zaszczepić, a potem fruuu do Azji!
Krzysztof Pietrasik Nie mam zamiaru się sczepić. Wiele osób też się nie zaszczepi więc będą ubywać turyści. 
maverickk, 6 stycznia 2021, 21:25 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Byłeś kiedykolwiek w Singapurze? Znasz średni dochód mieszkańca tego kraju? Albo choćby PKB? Sprawdź i zastanów się czy oni w ogóle potrzebują takich jak ty, którzy się nie zaszczepią bo nie XD to nie Tajlandia czy Filipiny, oni w ogóle turytów nie potrzebują :) 
Tom Drapichrust jak zobacza dziure w miejskich kasach to zmienia zdanie :>
Oskar Staniszewski, 7 stycznia 2021, 7:43 | odpowiedz
 Dochód to mają komunistyczni dygnitarze - zobacz na tych co codziennie muszą przekraczać granice z Malezją... PKB to jedno , a komfort życia większości mieszkańców to drugie... Zobacz chociażby na dzielnicę CHINA TOWN jak długo  oni wyżyją na mieszkańcach? Większość osób to turyści docelowi lub turyści w tranzycie .. Garden Bay - te tłumy to chcesz mi powiedzieć , że mieszkańców? Sentosa ? Również tylko i wyłącznie dla mieszkańców? To jak nasze polskie miasta - dają sobie jakoś radę bez turystyki ale jak długo ? Krakowianin będzie co ile zjeżdżał do kopalni soli w Wieliczce? Przykładów można mnożyć w nieskończoność..  Rozumiem , że te hotele w SIN też tylko dla mieszkańców? 
Oskar Staniszewski Byłeś kiedykolwiek w Singapurze? Znasz średni dochód mieszkańca tego kraju? Albo choćby PKB? Sprawdź i zastanów się czy oni w ogóle potrzebują takich jak ty, którzy się nie zaszczepią bo nie XD to nie Tajlandia czy Filipiny, oni w ogóle turytów nie potrzebują :) 
Tom Drapichrust jak zobacza dziure w miejskich kasach to zmienia zdanie :>
Alumir888, 22 kwietnia 2021, 22:36 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »