Fly4free.pl

Tuż po starcie kabina samolotu Ryanaira wypełniła się dymem! Chwile grozy dla pasażerów!

Foto: YouTube

Pasażerowie z Bukaresztu lecąc do Londynu przeżyli chwile grozy, gdy już kilka minut po starcie kabina samolotu Ryanaira wypełniła się dymem. Samolot natychmiast zawrócił na lotnisko Otopeni.

Pierwotnie lot z Bukaresztu na lotnisko Stansted miał wystartować o godzinie 6.40 rano, jednak z powodu kłopotów technicznych z samolotem, wylot został opóźniony aż do pojawienia się zastępczej maszyny. Ostatecznie lot wystartował z ponad 4-godzinnym opóźnieniem o godz. 10.57 czasu lokalnego, jednak tuż po starcie pojawiły się kłopoty.

Już kilka minut po starcie załoga wysłała komunikat o zagrożeniu, bo w kabinie maszyny zaczął się pojawiać dym. Na filmie nakręconym przez jednego z pasażerów widzimy, że część pasażerów wpadła w panikę. I trudno się dziwić, bo jak widzimy na zdjęciach, wyglądało to naprawdę poważnie.

Szybko jednak załoga odwołała komunikat alarmowy, gdyż sytuacja… zaczęła się poprawiać, a dym stopniowo się zmniejszał. Piloci zdecydowali się w tej sytuacji na powrót na lotnisko Otopeni: zanim jednak do tego doszło, samolot krążył nad okolicami Bukaresztu, stopniowo wypalając paliwo.

Ostatecznie maszyna ze 169 pasażerami wylądowała w Bukareszcie i po pewnym czasie podstawiono… trzeci samolot. Jak pisze brytyjski dziennik “Independent”, niektórzy pasażerowie odmówili lotu, obawiając się powtórki.

Co się właściwie stało? Ryanair wyjaśnia tę sprawę, ale najbardziej prawdopodobną przyczyną są nieprawidłowości powstałe podczas procesu odladzania Boeinga 737-800 – we wtorek rano w Bukareszcie temperatura wynosiła -4 stopnie i była potrzeba zastosowania tych procedur. Jest więc prawdopodobne, że płyn do odladzania w jakiś sposób dostał się do systemu klimatyzacyjnego samolotu.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »