Fly4free.pl

Rewolucja w twoim portfelu! Testujemy Revolut, musisz go mieć

Revolut
Foto: Paweł Kunz, Fly4free.pl / Revolut.com

Jak płacić (za granicą) mądrze, aby nie zostać obciążonym dodatkowymi kosztami? Przestańcie przepłacać i poznajcie kartę, która może stać się niezbędna każdemu podróżnikowi.

Aktualizacja, 21.08.2018 r.

Wszyscy którzy jeszcze się wahają, czy warto spróbować Revoluta, mają teraz doskonałą okazję, aby to zrobić bez ponoszenia kosztów dostawy karty.

Wszyscy nowi klienci Revolut będą mogli zamówić swoją pierwszą kartę za darmo! Możecie łatwo ją założyć >>

Aby móc zamówić darmową kartę należy dokonać rejestracji z powyższego linku, doładować konto min. 20 PLN – do późniejszego wykorzystania – i wybrać opcję darmowej dostawy. Promocja tylko dla nowych użytkowników.

* * *

Drogi Czytelniku: ile wydajesz podczas swojego wyjazdu wakacyjnego? Powiedzmy, że 1000 EUR. Według ostatniego kursu międzybankowego to 4220 PLN. Ale z karty zejdzie Ci więcej. Patrzę na aktualny kurs walut w bankach:

  • 1000 EUR w mBanku to 4350 PLN
  • 1000 EUR w Getin Bank to 4310 PLN
  • 1000 EUR w Banku Pekao SA to 4339 PLN

… a gdy kupisz walutę w kantorze tradycyjnym, to owe 1000 EUR może się zmienić nawet w 4500 PLN. Różnica jest spora. Co zrobić, aby mieć pewność, że nie przepłacisz – i móc kupić 1000 EUR za 4220 PLN?

Pomyślmy. Jaka opcja byłaby idealna dla wszystkich miłośników podróży? Możliwość dokonywania płatności na całym świecie za pomocą karty, wykorzystując przewalutowania po kursie międzybankowym, bez dodatkowych opłat (spreadu) narzucanych przez banki. A do tego bezpłatne prowadzenie konta, najlepiej w polskiej walucie, prostota użytkowania, kilkanaście dostępnych walut, możliwość wypłaty gotówki z bankomatów bez opłat, szybki sposób na zasilenia swojego konta. W skrócie:

  • taniej niż w banku;
  • taniej niż w kantorze;
  • 1 karta = 16 różnych, najpopularniejszych walut;

– Polecam, działa świetnie (płacone w EUR i PLN, przeliczane na GBP), plus karta wirtualna (dane karty w telefonie) do użycia od razu po zainstalowaniu apki. Przydatne do płatności online w obcej walucie – scotsman, Forum Fly4free.pl 20 Maj 2016

Czym zatem jest Revolut? Najkrócej mówiąc: Waszym niezbędnikiem wyjazdowym, dzięki któremu nie będziecie łupieni przez banki. Wystarczy że na początek zainstalujesz aplikację na smartfonie.

Przejdź na stronę Revolut.com >>

To pierwszy krok, by dostać do rąk kartę, którą możecie płacić w internecie (oraz podczas wyjazdów zagranicznych) w obcych walutach – karta sama wykryje walutę, w której dokonujecie płatności i automatycznie ją przewalutuje do wybranej przez Was waluty. Nie poniesiecie żadnych dodatkowych opłat, nie ma kruczków regulaminowych, ukrytych kosztów i innych niespodzianek. Prosto i bezpiecznie, tak jak lubimy.

Revolut
Foto: Paweł Kunz, Fly4free.pl

PO CO MI TA KARTA?

Spójrzmy na konkretny przykład: jesteście w Tajlandii i chcecie zapłacić kartą kwotę 1000 bahtów (THB). Wyciągacie więc z portfela swój „plastik” (wydany przez polski bank, konto prowadzone w złotówkach), płacicie – i zapominacie o całej transakcji. Przypominacie sobie o niej w momencie, kiedy po powrocie do Polski sprawdzacie swoje konto… i widzicie, że bank pobrał znacznie większą kwotę, niż się spodziewaliście.

Dlaczego? Ponieważ bank przeliczył 1000 bahtów na dolary (doliczając prowizję, czyli spread), następnie często jeszcze na euro i dopiero na końcu na polskie złotówki, ponownie doliczając prowizję. W efekcie zostało zastosowane wielokrotne przewalutowanie – a ów koszt dodatkowy spadł na Waszą głowę. Lubicie przepłacać?

Drugi scenariusz: we Francji potrzebujecie wypłacić z bankomatu 100 euro. O ile nie macie konta, które umożliwia bezpłatne wypłaty z bankomatów poza Polską – zostaniecie obciążeni dodatkową opłatą za taką transakcję. Revolut rozwiązuje te problemy, udostępniając zarazem sporo przydatnych opcji dodatkowych.

Zamów kartę Revolut >>

BANKOMATY I WYPŁATA ŚRODKÓW

Podczas podróży możemy mieć potrzebę wypłacenia gotówki w bankomacie. Czy karta Revolut na tym polu również pozwala uniknąć dodatkowego „skubania” nas przez bank na opłatach dodatkowych? Zacznijmy od kwot, które są wolne od opłat. Miesięcznie możemy bezpłatnie wypłacić z bankomatów 800 PLN / 200 EUR / 200 CHF / 200 GBP (lub ich równowartość w innej walucie). Każda wypłata powyżej tego miesięcznego limitu będzie obciążona opłatą w wysokości 2 proc. wypłacanej sumy.

W praktyce: do wysokości tej kwoty nie musimy się niczym martwić: wystarczy, że podczas wypłacania gotówki z bankomatu wybierzemy opcję: BEZ PRZELICZENIA (without conversion). W przypadku chęci skorzystania z bankomatu w Polsce, wybieramy w bankomacie opcję wypłaty w złotówkach. Jesteśmy w Niemczech? Wybieramy euro. A co w przypadku kraju, w którym obowiązująca waluta jest inna niż bazowa „5”, oferowana przez Revolut (na przykład we wspomnianej Tajlandii)? Oczywiście wybieramy walutę lokalną, w tym przypadku bahty (THB) – nie decydując się na opcję przeliczenia (conversion) w bankomacie.

Marek, czytelnik i forumowicz Fly4free.pl:

– Swoboda. Zawsze wiem, po jakim kursie mogę błyskawicznie kupić lub wymienić walutę. W nagłych przypadkach, gdy potrzebuję gotówki, po prostu maszeruję do bankomatu. A opcja opisywania wydatków, zbierania zdjęć paragonów i sortowania wszystkich zakupów według kategorii, czasu, miejsca – jest po prostu świetna.

JAK ZACZĄĆ REWOLUCJĘ?

Revolut to stosunkowo nowy projekt. Zadebiutował na rynku w sierpniu 2015 roku – i już po roku z aplikacji zaczęło korzystać 320 tysięcy aktywnych użytkowników, których wartość transakcji przekroczyła miliard EUR. Aktualne dane? 660 000 użytkowników i blisko 30 milionów transakcji. To nowoczesne podejście do bankowości, opierające się na aplikacji mobilnej oraz karcie prepaid (w formie wirtualnej oraz fizycznej). Aby rozpocząć korzystanie z tej usługi, musimy zainstalować na swoim telefonie aplikację revolut.com. Zatem, zaczynam test.

Pobierz tutaj >>

Po zainstalowaniu aplikacji, zakładam konto, podając niezbędne dane (m.in. numer telefonu, adres korespondencyjny, adres mailowy) oraz ustalam swój kod zabezpieczający.

Efektem moich działań jest konto Revolut, gotowe do pracy – i wyświetlające aktualne saldo w naszej walucie.

Revolut
Foto: Paweł Kunz, Fly4free.pl

Czas na założenie i zamówienie karty. Do dyspozycji mam kartę wirtualną (którą mogę płacić na przykład w internecie) oraz kartę fizyczną, która jest pełnoprawną przedpłaconą (prepaid) kartą debetową – mogę się nią posługiwać także przy płatnościach zbliżeniowych PayPass, za pomocą PINu lub używać jej do wypłaty gotówki w bankomatach.

Karta jest wydawana w ramach organizacji MasterCard. Aby ją zamówić, muszę dokonać pierwszego doładowania.

Revolut
Foto: Paweł Kunz, Fly4free.pl

Minimalna kwota, którą można zasilić konto przy pierwszym doładowaniu to 50 PLN. Jak mogę tego dokonać? Wystarczy zrobić przelew bankowy – lub doładować moje konto Revolut przy pomocy innej karty debetowej lub kredytowej. Każda z tych opcji jest bezpłatna, z wyjątkiem doładowania przy pomocy karty kredytowej, obciążonego opłatą w wysokości 1 proc. sumy doładowania.

Podobnie należy postępować przy każdym przyszłym doładowaniu konta: najprostsze, najszybsze – i za darmo – jest użycie zwykłej karty debetowej, którą posługujemy się na co dzień.

PIERWSZE DOŁADOWANIE I WERYFIKACJA

Doładowuję zatem konto kwotą 50 PLN (używając karty debetowej) i zamawiam fizyczną kartę. Od razu wyświetla mi się przewidywany czas dostawy karty do Polski – w moim przypadku to blisko 2 tygodnie. Mam jednak sygnały od naszych czytelników, że zamawiane karty przychodzą szybciej. Dostarczenie karty pod podany adres w Polsce kosztuje 25 PLN, jednakże jeżeli chcemy mieć ją wcześniej, możemy wybrać opcję ekspresowej dostawy, która kosztuje 80 PLN. Nie decyduję się na droższą opcję – i cierpliwie czekam na listonosza.

W międzyczasie w obrębie aplikacji dokonuję weryfikacji swoich danych. To ważna sprawa, ponieważ bez zweryfikowania dokumentów – i naszego wyglądu – nie ma możliwości aktywacji karty oraz zwiększenia limitu transakcji. I tutaj ciekawostka: weryfikacja teoretycznie przebiega szybko i bezproblemowo: przewodnik w aplikacji prowadzi nas za rękę przez procedurę zrobienia zdjęcia naszym dokumentom (paszport, dowód osobisty lub prawo jazdy) oraz… selfie. W praktyce nie jest to takie oczywiste – w moim przypadku owa półautomatyczna procedura odrzucała zrobione zdjęcie, uznając że nie jestem podobny do wizerunku, który figurował na moich zdjęciach w dokumentach. Być może przyczyną było to, że aktualnie noszę brodę 😉

Pomógł dopiero kontakt z pracownikiem Revolut, poprzez wbudowany w aplikację czat – weryfikacja została przeprowadzona przez człowieka, nie automat. Przy okazji mała ciekawostka: jedno z biur Revolut mieści się w Polsce, w Krakowie.

DOSTAWA KARTY

Po 13 dniach oczekiwania, w mojej skrzynce pojawiła się koperta, nadana w Londynie. Była wprawdzie lekko sfatygowana, ale jej zawartość nie została w żaden sposób naruszona.

W środku znalazłem mały, estetyczny kartonik (sposób jego otwierania przypomina mi nieco rozwiązania stosowane przez firmę Apple), po rozpakowaniu którego w mojej ręce znalazła się karta Revolut.

Revolut
Foto: Paweł Kunz, Fly4free.pl

Z technicznego punktu widzenia, karta Revolut to prepaid (karta przedpłacona) MasterCard, na której wszystkie niezbędne dane, takie jak numer, data ważności czy imię i nazwisko użytkownika są wytłoczone w plastiku.

To dobra wiadomość: karty embosowane, zwane też wypukłymi, w niektórych przypadkach – na przykład przy wynajmie samochodu – są akceptowane przez część wypożyczalni na równi z kartami kredytowymi. Sama karta ma minimalistyczny design i jest bardzo estetyczna.

Foto: Paweł Kunz, Fly4free.pl

Karta jest powiązana z aplikacją oraz z numerem telefonu, który musiałem podać podczas rejestracji konta. Uruchamiam zatem aplikację, władam kartę do portfela, i… zaczynam z niej korzystać.

* * *

PŁATNOŚCI W POLSCE

Ponieważ karta obsługuje polską walutę – nic nie stoi na przeszkodzie, aby kartą Revolut płacić w każdym sklepie w Polsce: zarówno przy użyciu technologii zbliżeniowej PayPass, jak i przy użyciu mikroprocesora (chipa) lub paska magnetycznego – niezależnie czy z PINem czy bez.

Idę zatem do mojego osiedlowego sklepu kupić bułki i mleko.

Revolut
Foto: Paweł Kunz, Fly4free.pl

Jak widać, nie było najmniejszych problemów z płatnością, otrzymałem powiadomienie tekstowe – a transakcja od razu jest widoczna w aplikacji. I tutaj chciałbym wspomnieć o bardzo ciekawej opcji: w aplikacji widzę nie tylko kwotę, jaką zapłaciłem – ale także nazwę miejsca (sklepu) i mapę z orientacyjnym położeniem tego punktu.

Nie dość tego: mogę dodać notatkę do tej transakcji, w której dokładniej ją opiszę… jak również dodać paragon lub potwierdzenie, który otrzymałem w sklepie. Dzięki temu w jednym miejscu można gromadzić wszystkie informacje, dotyczące każdej płatności. Moim zdaniem to bardzo przydatna opcja!

Revolut
Foto: Paweł Kunz, Fly4free.pl

PŁATNOŚCI W WALUCIE OBCEJ

OK, ale czas na to, co jest chyba największą zaletą Revolut: płatności kartą w walucie obcej. Jestem właśnie we Włoszech i potrzebuję zapłacić za kawę i rogalika łącznie 3 EUR. Loguję się więc do aplikacji, przechodzę na zakładkę wyboru walut, wpisuję 3 EUR – i za kilka chwil mam w ramach swojego konta i karty dostępne 3 EUR, przewalutowane po kursie międzybankowym, bez żadnego spreadu i dodatkowych opłat. Wyciągam swoją kartę, płacę – i zabieram kawę.

Kartę Revolut mogę traktować również jako podręczny kantor: wpłacam złotówki (PLN), kupuję walutę kraju, do którego jadę – po korzystnym kursie międzybankowym – i mam zapas danej waluty (EUR, USD, GBP, CHF), który mogę w każdym momencie wykorzystać.

Revolut
Foto: Paweł Kunz, Fly4free.pl

Rozwiązanie jest genialne w swojej prostocie. Jakie waluty możemy na bieżąco wymieniać po kursie międzybankowym bezpośrednio w aplikacji? Euro (EUR), funty (GBP), dolary amerykańskie (USD), franki szwajcarskie (CHF) i oczywiście nasze złotówki (PLN). A dodatkowo 11 nowych walut, które Revolut wprowadził z końcem czerwca. To świetna wiadomość!

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby w aplikacji utworzyć kilka sald z niezbędnymi dla nas walutami. I w ramach jednego konta i karty mieć na przykład 500 PLN, 100 EUR, 100 USD, 100 GBP i na dokładkę 100 CHF. Jesteśmy w Stanach Zjednoczonych? Pieniądze zostaną ściągnięte z salda w dolarach. Płacimy w Wielkiej Brytanii? Kwota zostanie pobrana z salda w funtach. Potrzebujemy więcej pieniędzy w konkretnej walucie? Błyskawicznie przewalutowujemy niezbędne środki z innego salda lub doładowujemy konto.

Jedyny limit, o którym musimy pamiętać, to maksymalna kwota, którą możemy miesięcznie przewalutować bezpłatnie. To odpowiednio 20000 PLN / 6000 EUR / 6000 CHF / 5000 GBP. Wymiana waluty powyżej tego miesięcznego limitu będą obciążone dodatkową opłatą w wysokości 0,5 proc. transakcji.

Revolut
Foto: Paweł Kunz, Fly4free.pl

A co w przypadku, gdy jesteśmy w kraju, w którym obowiązuje inna waluta niż wyżej wymienione? Revolut automatycznie dobierze najlepszą możliwą walutę, z której odbędzie się przewalutowanie. Co to oznacza dla Ciebie, Czytelniku? Brak spreadu, który figurowałby przy kosztach dodatkowych tej transakcji – i byłby naliczony przez bank. Czysta oszczędność.

Opinia jednego z naszych forumowiczów:

– Używam karty Revolut dosyć intensywnie, traktując ją jako moją podstawową kartę podczas wyjazdów poza strefę euro. Jak do tej pory zero niespodzianek, a płaciłem nią w dosyć egzotycznych krajach. To działa.

Revolut
Foto: Paweł Kunz, Fly4free.pl

WIRTUALNA KARTA

Jednym z integralnych elementów Revolut jest wirtualna karta MasterCard. Mamy do niej dostęp w każdej chwili – jest zapisana w aplikacji… i gotowa do użycia. Jak każda karta, posiada swój numer, kod CVV, datę ważności. Potrzebuję dokonać zakupów w internecie? Po prostu sięgam do danych karty w aplikacji.

Co jest ogromną przewagą karty Revolut nad klasycznymi kartami debetowymi, wydawanymi przez polskie banki? To, że w internecie mogę płacić na zagranicznych stronach (i w sklepach) tak „jak miejscowy”. Cena 19,95 USD za grę komputerową w Amazon będzie dla mnie ceną końcową, bez żadnego dodatku i spreadu, wynikającego z przewalutowania na złotówki, którym ochoczo obciążyłby mnie polski bank.

Revolut
Foto: Paweł Kunz, Fly4free.pl

DODATKI

Revolut to nie tylko możliwość oszczędzania i ochrony przed „skubaniem” nas przez banki. Już teraz, za pośrednictwem aplikacji mogę ubezpieczyć mojego smartfona od zalania lub rozbicia ekranu. Możliwe jest także przesłanie pieniędzy moim znajomym, bezpośrednio z poziomu aplikacji. W najbliższym czasie użytkownicy Revolut będą mogli skorzystać z możliwości wykupienia ubezpieczenia podróżnego, zaciągnięcia kredytu lub inwestycji.

Twórcy Revolut zapowiadają wprowadzenie w przyszłości kolejnych walut, w których będzie możliwe prowadzenie rachunku. A co z użytkownikami i firmami, którzy potrzebują konta w wersji biznesowej? Revolut umożliwia założenie konta również w takiej wersji – dodatkami są m.in. zwiększona liczba obsługiwanych walut, możliwość wydania do konta wielu kart dla pracowników, znacznie zwiększone limity rocznych obrotów (nawet powyżej 1 mln EUR) oraz szybkie przelewy firmowe. Konta firmowe są płatne, opłata za ich użytkowanie waha się od 25 GBP do nawet 1000 GBP.

WERSJA PREMIUM

Dla tych, którzy chcą mieć kompleksowe rozwiązanie i zwiększyć możliwości Revolut, przygotowano wersję Premium (jej miesięczny koszt to 29,99 PLN). Co daje opcja Premium? Dwukrotnie zwiększony limit bezpłatnych miesięcznych wypłat z bankomatów (do równowartości 1600 PLN / 400 EUR / 400 GBP), inne wzory kart MasterCard, bezpłatne przelewy międzynarodowe w 23 walutach, ubezpieczenie medyczne, bezpłatną ekspresową dostawę karty, całodobowe wsparcie techniczne.

Całość wygląda atrakcyjnie dla tych spośród was, którzy nie lubią iść na kompromisy.

PODSUMOWANIE

Rewolucja? Pod wieloma względami tak. Mamy możliwość posiadania w swoim portfelu – i w smartfonie – karty MasterCard, która będzie naszym podręcznym kantorem i portmonetką. Główna zaleta: kurs międzybankowy przy wymianie waluty, oszczędność i wygoda. Całość jest przejrzysta, dopracowana, obsługa polskiej waluty powoduje, że konto Revolut może być bezproblemowo zasilane przy użyciu polskich kart i rachunków bankowych.

Rozpocznij oszczędzanie, zamów Revolut >>

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Nie to, żebym krytykował, bo autor włożył masę pracy w napisanie artykułu, ale czy nie prościej wyrobić sobie kartę USD Kantoru Alior i też za nic nie płacić?
alira1, 18 czerwca 2017, 20:31 | odpowiedz
alira1 Nie to, żebym krytykował, bo autor włożył masę pracy w napisanie artykułu, ale czy nie prościej wyrobić sobie kartę USD Kantoru Alior i też za nic nie płacić?
Przy płatności w ust tak. Przy płatnościach w innych walutach przewalutowanie po kursach Alior Banku powoduje, że kompletnie karta kantoru Alior sie nie opłaca.
Marcin, 18 czerwca 2017, 20:36 | odpowiedz
Przy płatności w ust tak. Przy płatnościach w innych walutach przewalutowanie po kursach Alior Banku powoduje, że kompletnie karta kantoru Alior sie nie opłaca.
Mylisz się. Przy karcie USD Alior Kantor masz przewalutowanie po kursie Mastercard (czyli praktycznie średnim), chyba, że płacisz w PLN, EUR lub GBP. Wtedy jest kaplica z podwójnym przewalutowaniem przez EUR. I mam to sprawdzone i działa.
Misio, 18 czerwca 2017, 21:12 | odpowiedz
Gdzie ty chłopie kupujesz w kantorze EUR po 4,50 ??? Średni kurs kantorowy na dzisiaj to 4,24 a kupić można swobodnie po 4,20. Nie warto wzorować się na politykach i liczyć, że na to, że czytelnicy to debile.
Urząd Skarbowy, 18 czerwca 2017, 21:16 | odpowiedz
W ING tez maja taka karte-zreszta to ta sama ktorej uzywa sie do glownego konta w pln.Mozna placic za granica i transakcje rozliczaja sie wielowalutowo i bez kosztowo:)
Mala, 18 czerwca 2017, 21:50 | odpowiedz
Nie trzeba wymieniać PLN na EUR gdy chcemy zapłacić na EUR. Aplikacja zrobi to za nas. Wystarczy mieć na koncie PLN.
Chan, 18 czerwca 2017, 22:05 | odpowiedz
Nie zupełnie masz racje. By używać karty USD najpierw musisz zakupić dolary w kantorze Alior Banku. A tam do kursu międzybankowego doliczany jest 1 gr. Potem gdy płacisz w walucie innej niż USD MasterCard dolicza około 0.3% prowizji. A jak nie daj boże zapłacisz tą kartą w GBP, EUR lub PLN to będziesz płakać. W Revolut wszystko jest po kursach międzybankowych.
Krys, 18 czerwca 2017, 22:38 | odpowiedz
A czy nie prosciej po prostu wziac ze soba gotówke? Chowam w rozne miejsca i jak jedno ukradna to cos zostaja. A jak ukradna karte to wyjazd z glowy.
Hikka, 18 czerwca 2017, 23:57 | odpowiedz
Szkoda, że limit wypłat darmowych w miesiącu (tylko 200 euro) jest tak niski.
Tinerfeño, 18 czerwca 2017, 23:58 | odpowiedz
Spread jest, bo mamy weekend w UK. Sprawdź za pół godziny.
Przemek, 19 czerwca 2017, 0:26 | odpowiedz
"Zacznijmy od kwot, które są wolne od opłat. Miesięcznie możemy bezpłatnie wypłacić z bankomatów 800 PLN / 200 EUR / 200 CHF / 200 GBP (lub ich równowartość w innej walucie). Każda wypłata powyżej tego miesięcznego limitu będzie obciążona opłatą w wysokości 2 proc. wypłacanej sumy." No i dziękujemy. powyżej 800zł i prowizja 2%?? Tego nie lubimy.. Ja ze swojej strony polecam kartę walutową w USD, EURO w Alior Sync dawnym. Są darmowe. Wypłaty za granicą również
Elo, 19 czerwca 2017, 0:56 | odpowiedz
Kto prowadzi rachunki? W jakim kraju? Czy środki objęte są gwarancją jakiegoś kraju? Czy można podać fałszywe dane osobowe?
Artur, 19 czerwca 2017, 5:55 | odpowiedz
Artur Kto prowadzi rachunki? W jakim kraju? Czy środki objęte są gwarancją jakiegoś kraju? Czy można podać fałszywe dane osobowe?
Rachunki są w anglii. Fałszywe - nie = sprawdzają.
Yuna, 19 czerwca 2017, 8:25 | odpowiedz
Artur Kto prowadzi rachunki? W jakim kraju? Czy środki objęte są gwarancją jakiegoś kraju? Czy można podać fałszywe dane osobowe?
Rachunki są w Wielkiej Brytanii pod regulacją FCA (jedna z najbardziej restrykcyjnych). Nakłamać przy zakładania rachunku będzie trudno, bowiem przy weryfikacji proszą o zrobienie selfie oraz fotki dowodu osobistego
Krys, 19 czerwca 2017, 8:29 | odpowiedz
Fajny pomysł, ale brakuje mi opcji wybrania potrzebnej w danej chwili waluty (poza tymi głównymi) ze wszystkich możliwych. Wtedy biorę od razu!
mirekk, 19 czerwca 2017, 8:54 | odpowiedz
Aby to była rzetelna informacja brak dokładnego zestawienia nt wszystkich opłat w jednym miejscu - ile za wydanie, ile rocznie jesliz a darmo to co po przekroczeniu róznych limitów itd
Andrzej, 19 czerwca 2017, 9:34 | odpowiedz
ale czy mozna zrobic przelew od razu w danej walucie np euro ? i trzymac u nich euro na koncie ?
lukasik00, 19 czerwca 2017, 9:48 | odpowiedz
lukasik00 ale czy mozna zrobic przelew od razu w danej walucie np euro ? i trzymac u nich euro na koncie ?
Można zrobić przelew w 25 walutach w tym EUR. Przelewy są darmowe. Konto można mieć w każdej w 5 walut EUR, GBP, USD, PLN, CHF.
Krys, 19 czerwca 2017, 10:07 | odpowiedz
Andrzej Aby to była rzetelna informacja brak dokładnego zestawienia nt wszystkich opłat w jednym miejscu – ile za wydanie, ile rocznie jesliz a darmo to co po przekroczeniu róznych limitów itd
Wydanie karty - 25 zł. Opłata za użytkowanie - 0zł Wypłata w bankomatach - bez prowizji i bez spreadu do 800 zł miesiecznie, powyżej 2% prowizji Płatność kartą - wymiana walut bez spreadu po kursach międzybankowych Przelewy - 25 walut bez opłat
Krys, 19 czerwca 2017, 10:10 | odpowiedz
Elo „Zacznijmy od kwot, które są wolne od opłat. Miesięcznie możemy bezpłatnie wypłacić z bankomatów 800 PLN / 200 EUR / 200 CHF / 200 GBP (lub ich równowartość w innej walucie). Każda wypłata powyżej tego miesięcznego limitu będzie obciążona opłatą w wysokości 2 proc. wypłacanej sumy.”No i dziękujemy. powyżej 800zł i prowizja 2%?? Tego nie lubimy.. Ja ze swojej strony polecam kartę walutową w USD, EURO w Alior Sync dawnym. Są darmowe. Wypłaty za granicą również
Masz rację to jest słabe. Mogli by zwiększyć kwotę przynajmniej dwukrotnie. Nie masz natomiast racji, że wypłaty w Alior są zupełnie za darmo. Otóż wymiana PLN na USD powoduje że płacisz około 0,3% tytułem spreadu i mnie więcej tyle samo potrąca sobie MasterCard przy wymianie USD na walutę lokalną. Tak więc masz około 0,6% kosztów, w porównaniu do Revolut.
Krys, 19 czerwca 2017, 10:15 | odpowiedz
alior kantor jest dobry ale ostatnio słyszałem o karcie pekao , nie znam szczegółów co i jak ale na tej jednej karcie można mieć dolary ,euro itd. pozdrawiam ps. uwaga na wypożyczalnie aut goldcar oszuści i naciągacze
Rafi, 19 czerwca 2017, 10:28 | odpowiedz
Krys
Andrzej Aby to była rzetelna informacja brak dokładnego zestawienia nt wszystkich opłat w jednym miejscu – ile za wydanie, ile rocznie jesliz a darmo to co po przekroczeniu róznych limitów itd
Wydanie karty – 25 zł.Opłata za użytkowanie – 0złWypłata w bankomatach – bez prowizji i bez spreadu do 800 zł miesiecznie, powyżej 2% prowizjiPłatność kartą – wymiana walut bez spreadu po kursach międzybankowychPrzelewy – 25 walut bez opłat
Wymiana walut bez spreadu? Wiesz co to spread?
panie jezu, 19 czerwca 2017, 10:38 | odpowiedz
Czemu jak chcę zamówić kartę prepaid (debetową) to mam Extra card fee: 25ZŁ Total cost: 25ZŁ wysyłka STANDARD Delivery
skipperek, 19 czerwca 2017, 11:14 | odpowiedz
Kamil
Urząd Skarbowy Gdzie ty chłopie kupujesz w kantorze EUR po 4,50 ??? Średni kurs kantorowy na dzisiaj to 4,24 a kupić można swobodnie po 4,20. Nie warto wzorować się na politykach i liczyć, że na to, że czytelnicy to debile.
Dokładnie, aż się zatrzymałem żeby przeczytać ponownie i sprawdzić czy to nie jest stary artykuł. Rozumiem zachwalanie nowych technologii i artykuły sponsorowane, ale mowienie o kursie 4,5 jest grubą przesadą.
pierwsze z brzegu sponsor kadry narodowej, większy ekantor: 4,2013 4,2181 REvoult jest fajną opcją, szybką, wygodną, tańszą od komercyjnych banków z wygodną aplikacją. i tyle. Wlkacasz blyskawicznie za pomocą andoid pay- konto uzupelnione, wyplacanie gotowki na swoje konto trwa do max 3 dni. sprawdzone i bez problemu. Konto premium jest na 30 dni za free, pozniej można zrezygnować na infolinii z tej opcji.
xaxa, 19 czerwca 2017, 12:40 | odpowiedz
Krys
Andrzej Aby to była rzetelna informacja brak dokładnego zestawienia nt wszystkich opłat w jednym miejscu – ile za wydanie, ile rocznie jesliz a darmo to co po przekroczeniu róznych limitów itd
Wydanie karty – 25 zł.Opłata za użytkowanie – 0złWypłata w bankomatach – bez prowizji i bez spreadu do 800 zł miesiecznie, powyżej 2% prowizjiPłatność kartą – wymiana walut bez spreadu po kursach międzybankowychPrzelewy – 25 walut bez opłat
Te limity zwiększają się jeszcze przy opcji 29,99 z kontem premium. miesiąc za free.
xaxa, 19 czerwca 2017, 12:43 | odpowiedz
skipperek Czemu jak chcę zamówić kartę prepaid (debetową) to mam Extra card fee: 25ZŁ Total cost: 25ZŁ wysyłka STANDARD Delivery
karta głąbie kosztuje 25zł za wydanie !
xaxa, 19 czerwca 2017, 12:45 | odpowiedz
W banku 4300, a w kantorze 4500? Cholera, to coś ze mną nie tak, bo zazwyczaj wychodziło odwrotnie.
obibok, 19 czerwca 2017, 12:47 | odpowiedz
Mala W ING tez maja taka karte-zreszta to ta sama ktorej uzywa sie do glownego konta w pln.Mozna placic za granica i transakcje rozliczaja sie wielowalutowo i bez kosztowo:)
W żadnym banku nie ma bez kosztów! czy to spread, czy też prowizja, czy też ograniczenia przy wyplacie z bankomatów lub zmiana ręcznie karty wielowalutowej zw swoim koncie. Nie ma idealnej oferty. zanim napiszesz coś o karcie ing, citi, BGZ Parinbas Banku lub ostatnio PKO BP poczytaj, zajrzyj w tabele opłat i sprawdz jej funkcjonalność. Pozniej się wypowiadaj w taki sposob, bo na kilometr widać, że z ciebie czysto teoretyczny filozof, a nie użytkownik.
xaxa, 19 czerwca 2017, 13:58 | odpowiedz
mirekk Fajny pomysł, ale brakuje mi opcji wybrania potrzebnej w danej chwili waluty (poza tymi głównymi) ze wszystkich możliwych. Wtedy biorę od razu!
jasne , że są, opcja premium, masz super fast przelew jak u nas krajowy błyskawiczny:) Konto revoult mają w UK... Jak ktoś nie lubi nowych technologii niech pozostanie przy gotówce i święty spokój:) W następnym miesiącu wchodzi polski konkurent dla revoult czyli Igoria Card. Dostali pozwolenie od KNF-u, więc jak wam nie przeszkadza opłata miesięczna za używanie karty to ok:)
xaxa, 19 czerwca 2017, 14:18 | odpowiedz
Info z ING: transakcje inne niż w EUR, USD i GBP obciążą główne konto w PLN. Oferta jest średnio atrakcyjna. Słaby kurs wymiany, prowizja od bankomatów. Zdecydowanie wolę kantor Aliora czy też fintecha od revoult.
xaxa, 19 czerwca 2017, 14:32 | odpowiedz
Elo „Zacznijmy od kwot, które są wolne od opłat. Miesięcznie możemy bezpłatnie wypłacić z bankomatów 800 PLN / 200 EUR / 200 CHF / 200 GBP (lub ich równowartość w innej walucie). Każda wypłata powyżej tego miesięcznego limitu będzie obciążona opłatą w wysokości 2 proc. wypłacanej sumy.”No i dziękujemy. powyżej 800zł i prowizja 2%?? Tego nie lubimy.. Ja ze swojej strony polecam kartę walutową w USD, EURO w Alior Sync dawnym. Są darmowe. Wypłaty za granicą również
tak tak zapomniałem, że fani polskiego aliora są wiecznie żywi. Zobaczymy jak wam ta repolonizacja uderzy w krótkim czasie po ofercie)
xaxa, 19 czerwca 2017, 14:38 | odpowiedz
Chore ze brak tu Alior Kantora ktore uzywa cale forum i ma sie dobrze Brak tego w zestawieniu pokazuje amatorke i smierdzi
Buchahah, 19 czerwca 2017, 14:54 | odpowiedz
Dziwne... Byłem w Hiszpanii i przy zakupach przy płatności kartą byłem zdziwiony ale pozytywnie jak patrzyłem na stan konta. Przeliczało mi po kursie 4,17 albo 4,19 za Euro
zdziwiony, 19 czerwca 2017, 19:58 | odpowiedz
xaxa
skipperek Czemu jak chcę zamówić kartę prepaid (debetową) to mam Extra card fee: 25ZŁ Total cost: 25ZŁ wysyłka STANDARD Delivery
karta głąbie kosztuje 25zł za wydanie !
Karta: 25zł i wysyłka najtańsza 25zł. W sumie 50zł... Na końcu nawet jest: Order card for 50zł.
skipperek, 19 czerwca 2017, 22:40 | odpowiedz
używam od marca. Jestem zadowolony. Kilka miesięcy temu wysyłka była jeszcze "gratis". Podobnie korzystną kartą był niemiecki Number26 - teraz nie wiem w którą stronę poszedł, ale warto to sprawdzić.
art, 20 czerwca 2017, 0:46 | odpowiedz
Jak zasilisz Revolut kartą dowolnego polskiego banku, to w tym momencie Jesteś wydymany przez ten bank na kursie waluty tak samo jakbyś płacił tą kartą zagranicą. Więc jaka jest korzyść z revoluta?
M, 21 czerwca 2017, 8:38 | odpowiedz
M Jak zasilisz Revolut kartą dowolnego polskiego banku, to w tym momencie Jesteś wydymany przez ten bank na kursie waluty tak samo jakbyś płacił tą kartą zagranicą. Więc jaka jest korzyść z revoluta?
Jak zasilę konto w PLN kartą w PLN to jakim cudem mogę być wydymany na kursie waluty?
lulek, 21 czerwca 2017, 23:42 | odpowiedz
alira1 Nie to, żebym krytykował, bo autor włożył masę pracy w napisanie artykułu, ale czy nie prościej wyrobić sobie kartę USD Kantoru Alior i też za nic nie płacić?
jednak w aliorze chyba karta jest płatna 5zł mc?
WGUU, 23 czerwca 2017, 13:15 | odpowiedz
no to coś się teraz zmieniło! Revolut wczoraj sprzedał mi euro po 4.33 a odwrotnie proponował 4.14. gdzie średni kurs bankowy był 4.2 Nie przekroczyłem żadnego limitu a w revolucie wyszło mi drożej niż w kantporze na ulicy. Na szczęście drobna kwota. czy coś się zmieiło na stałe czy tak tylk ja mam??? normalnie zgłupiałem.
Pit, 25 czerwca 2017, 21:26 | odpowiedz
Już ktoś się na ten temat wypowiadał. Dla przypomnienia: Revolut przewalutowuje na bieżąco, tak żebyś widział kurs od razu. Oznacza to, że mają problem w weekendy, kiedy londyńska giełda jest nieczynna i nie mogą na bieżąco kupić waluty, której użyłeś. W związku z tym używają w weekendy kursu z piątku wieczorem i dodają narzut na swoje ryzyko kursowe, w zależności od waluty 0,5 do 1,5 %. Inne organizacje jak np. Mastercard przewalutowałyby Twoją transakcję po kursie międzybankowym z poniedziałku z rana.
kasiarz, 28 czerwca 2017, 18:01 | odpowiedz
kasiarz Już ktoś się na ten temat wypowiadał. Dla przypomnienia: Revolut przewalutowuje na bieżąco, tak żebyś widział kurs od razu. Oznacza to, że mają problem w weekendy, kiedy londyńska giełda jest nieczynna i nie mogą na bieżąco kupić waluty, której użyłeś. W związku z tym używają w weekendy kursu z piątku wieczorem i dodają narzut na swoje ryzyko kursowe, w zależności od waluty 0,5 do 1,5 %. Inne organizacje jak np. Mastercard przewalutowałyby Twoją transakcję po kursie międzybankowym z poniedziałku z rana.
W praktyce oznacza to, że jeśli zarabiasz w PLN i chcesz płacić w jednej z pozostałych 4 walut podstawowych (EUR, CHF, GBP, USD) to kup sobie tą walutę (zrób przewalutowanie z PLN) w jakiś dzień powszedni i potem już będziesz płacił z tego co masz w tej walucie. Natomiast jeśli chcesz płacić w innej niż podstawowa walucie (np. w Tajlandii) a zawziąłeś się, żeby nie zapłacić żadnej prowizji to nie używaj karty w weekendy (:-))
kasiarz, 28 czerwca 2017, 18:08 | odpowiedz
Pit no to coś się teraz zmieniło! Revolut wczoraj sprzedał mi euro po 4.33 a odwrotnie proponował 4.14. gdzie średni kurs bankowy był 4.2Nie przekroczyłem żadnego limitu a w revolucie wyszło mi drożej niż w kantporze na ulicy. Na szczęście drobna kwota.czy coś się zmieiło na stałe czy tak tylk ja mam??? normalnie zgłupiałem.
W weekendy rynek międzybankowy jest nieczynny. Więc spready są poszerzone
Krys, 29 czerwca 2017, 17:35 | odpowiedz
xaxa
mirekk Fajny pomysł, ale brakuje mi opcji wybrania potrzebnej w danej chwili waluty (poza tymi głównymi) ze wszystkich możliwych. Wtedy biorę od razu!
jasne , że są, opcja premium, masz super fast przelew jak u nas krajowy błyskawiczny:)Konto revoult mają w UK…Jak ktoś nie lubi nowych technologii niech pozostanie przy gotówce i święty spokój:)W następnym miesiącu wchodzi polski konkurent dla revoult czyli Igoria Card. Dostali pozwolenie od KNF-u, więc jak wam nie przeszkadza opłata miesięczna za używanie karty to ok:)
Czyli, jak rozumiem, mogę wpłacić złotówki, a potem wypłacić równowartość w np. peso meksykańskim lub bahcie tajskim nie płacąc za przewalutowanie na/z EUR lub USD po drodze? Bo ja o czymś takim myślałem...
mirekk, 3 lipca 2017, 13:37 | odpowiedz
Misio
Przy płatności w ust tak. Przy płatnościach w innych walutach przewalutowanie po kursach Alior Banku powoduje, że kompletnie karta kantoru Alior sie nie opłaca.
Mylisz się. Przy karcie USD Alior Kantor masz przewalutowanie po kursie Mastercard (czyli praktycznie średnim), chyba, że płacisz w PLN, EUR lub GBP. Wtedy jest kaplica z podwójnym przewalutowaniem przez EUR. I mam to sprawdzone i działa.
Niestety masz to źle sprawdzone. Fragment z regulaminu dla transakcji innych niż PLN, UDS, EUR, GBP: "4) w pozostałych walutach przeliczane są na USD według kursu MasterCard i zasad stosowanych przez tę organizację, a następnie przeliczane przez Bank na PLN (jeżeli waluta Rachunku jest inna niż USD) a następnie na walutę Rachunku po kursie kupna/sprzedaży dewiz obowiązującym w Banku w dniu rozliczenia Operacji przez Bank zgodnie z zasadą, że kurs sprzedaży dewiz stosuje się dla rozliczeń transakcji obciążeniowych a kurs kupna dewiz stosuje się dla rozliczeń transakcji uznaniowych (za wyjątkiem wycofania Operacji, o którym mowa w ust. 10.12)".
Marcin, 3 lipca 2017, 13:52 | odpowiedz
Marcin
alira1 Nie to, żebym krytykował, bo autor włożył masę pracy w napisanie artykułu, ale czy nie prościej wyrobić sobie kartę USD Kantoru Alior i też za nic nie płacić?
Przy płatności w ust tak. Przy płatnościach w innych walutach przewalutowanie po kursach Alior Banku powoduje, że kompletnie karta kantoru Alior sie nie opłaca.
Wiele banków oferuje przepiecie karty do konta subwalutowego i wystarczy do tego dosłownie kilka kliknięć na stronie swojego banku. Szybciej prościej i bez zbędnych formalności
Ali, 3 lipca 2017, 14:22 | odpowiedz
WGUU
alira1 Nie to, żebym krytykował, bo autor włożył masę pracy w napisanie artykułu, ale czy nie prościej wyrobić sobie kartę USD Kantoru Alior i też za nic nie płacić?
jednak w aliorze chyba karta jest płatna 5zł mc?
Jeżeli w ciągu 6 miesięcy od wydania karty zrobisz dowolną transakcje kartą jest ona darmowa, nie pobierają opłaty za wydanie, nie ma opłaty miesięcznej. Korzystałem z karty Kantor Alior w euro. Kupujesz waluty po kursie z kantoru Alior. Karta kantoru Alior ni jest to zła opcją, ale wypłata gotówki w oddziale to "ciekawy" temat.
Krużnyj, 3 lipca 2017, 19:16 | odpowiedz
P.s. ciekawe czy to jest jakies rozwiazanie dla osob z polskim komornikiem na karku?... ;) skoro rachunek jest prowadzony w GB, to chyba tam ich lepkie palce nie siegaja. Pozostaje do rozwiazania tylko kwestia zasilania. I juz mozna placic w sklepie jak cywilizowany człowiek:):)
Michał, 3 lipca 2017, 19:38 | odpowiedz
To jest to przed czym "ostrzegał" były już prezez Aliora - rewolucja fintech'ów. Spółki technologiczne nie obciazone takimi restrykcjami jak banki, z caly czas 'lekką' strukturą organizacyjną, potrafiące szybko podejmowac decyzje. Ich wklad to pomysl i jego realizacja - napisanie oprogramowania. A zyja z opłat dodatkowych, ktore slumulowane od 0,5 mln uzytkownikow potrafia byc calkiem atrakcyjne.
Michal, 3 lipca 2017, 19:34 | odpowiedz
witam. Zakupiłem kartę revolut zaladowałem polskimi złotymi.Płaciłem w biedronce za zakupy wyszło 10,03 a zabrało 10,86 bo przeliczyło w funtach 2,24.O co chodzi? płaciłem pierwszy raz tą kartą chciałem zbliżeniowo a nie poszło więc załaciłem tradycyjnie.
krumar66, 3 lipca 2017, 20:55 | odpowiedz
alira1 Nie to, żebym krytykował, bo autor włożył masę pracy w napisanie artykułu, ale czy nie prościej wyrobić sobie kartę USD Kantoru Alior i też za nic nie płacić?
Korzystałem z tej karty i w moim przypadku była porażką. W Wietnamie obsługiwały ją dwa banki: ANZ i HSBC. ANZ ma aż dwie lokalizacje, HSBC całe pięć. Limity wypłat i prowizje powodowały duże straty. Każda wypłata z HSBC kosztowała 5$. Współpracujący z nimi lokalny Techcombank pobierał tylko 3$, ale limit wypłat był dwukrotnie niższy. Warto sprawdzić takie szczegóły przed podróżą z kartą do kantoru Alior.
Gee, 4 lipca 2017, 7:57 | odpowiedz
alira1 Nie to, żebym krytykował, bo autor włożył masę pracy w napisanie artykułu, ale czy nie prościej wyrobić sobie kartę USD Kantoru Alior i też za nic nie płacić?
no jednak nie to samo. Używam Revolut już kilka miesięcy. Karta sprawdziła się w wielu krajach. Jeśli masz kartę Alior Banku musisz wpłacić tam konkretną kwotę w danej walucie aby z niej korzystać. A w Revolut wykorzystasz kwotę jaką chcesz bez kupowania zbędnego nadmiaru waluty, bo przecież nigdy dokładnie nie wyliczysz ile wydasz. No i w Alior Bank nie kupisz dolarów australijskich, batów tajlandzkich itd. Kto sporo podróżuje wiele ile tracimy na różnych przewalutowaniach. Revolut wprowadza tu normalność i komfort i oczywiście dużą oszczędność również. Dodam że można również za free robić przelewy z karty Revolut np. z UK do PL bez kosztów i po kursie lepszym niż zakup GBP np w kantorze walutowym Aliora.
joe, 6 lipca 2017, 8:10 | odpowiedz
Fizyczną kartą można płacić przez internet tak samo jak wirtualną? Fizyczna dopiero zamówiłem, a założenie następnej, wirtualnej kosztuje teraz 24zł. Reasumując - fizyczna zastąpi mi też wirtualną?
acaJ, 7 lipca 2017, 16:59 | odpowiedz
Revolut 6 i 7.07 zaliczył mega wpadki i jak się okazuje nie ostatnie kasa znikła z karty a karty nie działały poczytajcie na Facebooku czy forum. Już żałuję że zamówiłem
Tomek, 8 lipca 2017, 23:29 | odpowiedz
Tomek Revolut 6 i 7.07 zaliczył mega wpadki i jak się okazuje nie ostatnie kasa znikła z karty a karty nie działały poczytajcie na Facebooku czy forum. Już żałuję że zamówiłem
mieli male problemy techniczne jeśli kasa znikła to należy napisać do supportu zresztą na facebooku jest to napisane P.S. tradycyjne banki tez miewają wpadki
fox2plus, 9 lipca 2017, 5:37 | odpowiedz
Niestety kursy weekendowe są bardzo słabe i płacenie ma sens ale tylko w podstawowych walutach a nie egzotycznych. No i przez 2 dni karta nie rozliczają prawidłowo znikła kasa. Bankom też się zdarza ale to bank i masz jakieś ruchy a tu co smsa wyślesz zero gwarancji
Tomek, 9 lipca 2017, 10:09 | odpowiedz
Dipocket też proponuje takie rozwiązanie i karta jest darmowa i przelewy darmowe do załadowania a kursy porównywalne. Niestety ob fintechy są bardzo zawodne i można się nieźle przejechać. Do płatnosci w domu w necie są ok ale na podróż to można zostać bez kasy. Awarie są zbyt częste i trwają prawie cały weekend a potem pozostaje pisać reklamacje transakcji. Poza tym w wielu krajach nie czyta tej karty
Adames, 10 lipca 2017, 12:27 | odpowiedz
Avatar użytkownika
CZY cena wysyłki karty się zmieniła ? U mnie wyświetla minimalny koszt 49zl
marcinm89, 23 lipca 2017, 13:22 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Czy ktoś wykonał skutecznie transakcję chargeback po zakupie kartą Revolut?
bronek40, 15 września 2017, 11:42 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Witam. Jaki jest miesieczny koszt posiadania karty jesli nie mam w danym miesiącu tranzakcji?
Ixed, 27 września 2017, 9:46 | odpowiedz
Avatar użytkownika
alira1 Nie to, żebym krytykował, bo autor włożył masę pracy w napisanie artykułu, ale czy nie prościej wyrobić sobie kartę USD Kantoru Alior i też za nic nie płacić?
Nie prosciej bo trzeba kupic walute w kantorze i przelac na konto. Nie da sie tego zrobic stojac przy kasie. Potrzebujesz kilka minut. Tutaj masz zawsze wszystko od reki i w najlepsze cenie.
marek., 6 stycznia 2018, 2:18 | odpowiedz
Avatar użytkownika
kasiarz
kasiarz Już ktoś się na ten temat wypowiadał. Dla przypomnienia: Revolut przewalutowuje na bieżąco, tak żebyś widział kurs od razu. Oznacza to, że mają problem w weekendy, kiedy londyńska giełda jest nieczynna i nie mogą na bieżąco kupić waluty, której użyłeś. W związku z tym używają w weekendy kursu z piątku wieczorem i dodają narzut na swoje ryzyko kursowe, w zależności od waluty 0,5 do 1,5 %. Inne organizacje jak np. Mastercard przewalutowałyby Twoją transakcję po kursie międzybankowym z poniedziałku z rana.
W praktyce oznacza to, że jeśli zarabiasz w PLN i chcesz płacić w jednej z pozostałych 4 walut podstawowych (EUR, CHF, GBP, USD) to kup sobie tą walutę (zrób przewalutowanie z PLN) w jakiś dzień powszedni i potem już będziesz płacił z tego co masz w tej walucie. Natomiast jeśli chcesz płacić w innej niż podstawowa walucie (np. w Tajlandii) a zawziąłeś się, żeby nie zapłacić żadnej prowizji to nie używaj karty w weekendy (:-))
W praktyce wychodzi podobnie jak Mastercard czy Visa. Kurs z piatku + 0.5% narzutu. Nic nie tracisz. Za to w tygodniu same zyski. Prawda?
marek., 6 stycznia 2018, 2:20 | odpowiedz
Avatar użytkownika
alira1 Nie to, żebym krytykował, bo autor włożył masę pracy w napisanie artykułu, ale czy nie prościej wyrobić sobie kartę USD Kantoru Alior i też za nic nie płacić?
albo jeszcze prościej wyrobić debetową albo kredytową firmy Visa w GetinBanku tam jest tylko przelicznik visy i nic więcej....
Luis Carol Lecle, 8 marca 2018, 9:28 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Wszyscy dookoła rozprzestrzeniają jedną nieprawdziwą informację na temat tek karty - że niby NIE MA SPREADU. Nie prawda, spread nadal jest, co prawda nie tak duży jak w niektórych bankach ale jest. Widać to od razu po wymianie kwoty PLN na jakąkolwiek walutę, apka pokazuje że wymieniona kwota w nowej walucie nie jest warta tyle samo złotówek co przed wymianą, jest warta około 1% mniej. Drogi autorze, sprostuj proszę te brednie o braku spreadu, kurs międzybankowy nie oznacza jego braku. Spread jest zawsze inaczej banki nie zarabiałyby nic.
boeys_waw, 28 kwietnia 2018, 13:15 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »