Rewolucja w twoim portfelu! Testujemy Revolut, musisz go mieć

3 lipca 2017, 12:50||komentarze 62
Rewolucja w twoim portfelu! Testujemy Revolut, musisz go mieć

Jak płacić (za granicą) mądrze, aby nie zostać obciążonym dodatkowymi kosztami? Przestańcie przepłacać i poznajcie kartę, która może stać się niezbędna każdemu podróżnikowi.

Aktualizacja, 05.03.2018 r.

Wszyscy którzy jeszcze się wahają, czy warto spróbować Revoluta, mają teraz doskonałą okazję, aby to zrobić bez ponoszenia kosztów dostawy karty.

Do niedzieli 11 marca wszyscy nowi klienci Revolut będą mogli zamówić swoją pierwszą kartę za darmo! Możecie łatwo ją założyć >>

* * *

Drogi Czytelniku: ile wydajesz podczas swojego wyjazdu wakacyjnego? Powiedzmy, że 1000 EUR. Według ostatniego kursu międzybankowego to 4220 PLN. Ale z karty zejdzie Ci więcej. Patrzę na aktualny kurs walut w bankach:

 • 1000 EUR w mBanku to 4350 PLN
 • 1000 EUR w Getin Bank to 4310 PLN
 • 1000 EUR w Banku Pekao SA to 4339 PLN

… a gdy kupisz walutę w kantorze tradycyjnym, to owe 1000 EUR może się zmienić nawet w 4500 PLN. Różnica jest spora. Co zrobić, aby mieć pewność, że nie przepłacisz – i móc kupić 1000 EUR za 4220 PLN?

Pomyślmy. Jaka opcja byłaby idealna dla wszystkich miłośników podróży? Możliwość dokonywania płatności na całym świecie za pomocą karty, wykorzystując przewalutowania po kursie międzybankowym, bez dodatkowych opłat (spreadu) narzucanych przez banki. A do tego bezpłatne prowadzenie konta, najlepiej w polskiej walucie, prostota użytkowania, kilkanaście dostępnych walut, możliwość wypłaty gotówki z bankomatów bez opłat, szybki sposób na zasilenia swojego konta. W skrócie:

 • taniej niż w banku;
 • taniej niż w kantorze;
 • 1 karta = 16 różnych, najpopularniejszych walut;

– Polecam, działa świetnie (płacone w EUR i PLN, przeliczane na GBP), plus karta wirtualna (dane karty w telefonie) do użycia od razu po zainstalowaniu apki. Przydatne do płatności online w obcej walucie – scotsman, Forum Fly4free.pl 20 Maj 2016

Czym zatem jest Revolut? Najkrócej mówiąc: Waszym niezbędnikiem wyjazdowym, dzięki któremu nie będziecie łupieni przez banki. Wystarczy że na początek zainstalujesz aplikację na smartfonie.

Przejdź na stronę Revolut.com >>

To pierwszy krok, by dostać do rąk kartę, którą możecie płacić w internecie (oraz podczas wyjazdów zagranicznych) w obcych walutach – karta sama wykryje walutę, w której dokonujecie płatności i automatycznie ją przewalutuje do wybranej przez Was waluty. Nie poniesiecie żadnych dodatkowych opłat, nie ma kruczków regulaminowych, ukrytych kosztów i innych niespodzianek. Prosto i bezpiecznie, tak jak lubimy.

Fot. Paweł Kunz, Fly4free.pl

PO CO MI TA KARTA?

Spójrzmy na konkretny przykład: jesteście w Tajlandii i chcecie zapłacić kartą kwotę 1000 bahtów (THB). Wyciągacie więc z portfela swój „plastik” (wydany przez polski bank, konto prowadzone w złotówkach), płacicie – i zapominacie o całej transakcji. Przypominacie sobie o niej w momencie, kiedy po powrocie do Polski sprawdzacie swoje konto… i widzicie, że bank pobrał znacznie większą kwotę, niż się spodziewaliście. Dlaczego? Ponieważ bank przeliczył 1000 bahtów na dolary (doliczając prowizję, czyli spread), następnie często jeszcze na euro i dopiero na końcu na polskie złotówki, ponownie doliczając prowizję. W efekcie zostało zastosowane wielokrotne przewalutowanie – a ów koszt dodatkowy spadł na Waszą głowę. Lubicie przepłacać?

Drugi scenariusz: we Francji potrzebujecie wypłacić z bankomatu 100 euro. O ile nie macie konta, które umożliwia bezpłatne wypłaty z bankomatów poza Polską – zostaniecie obciążeni dodatkową opłatą za taką transakcję. Revolut rozwiązuje te problemy, udostępniając zarazem sporo przydatnych opcji dodatkowych.

Zamów kartę Revolut >>

BANKOMATY I WYPŁATA ŚRODKÓW

Podczas podróży możemy mieć potrzebę wypłacenia gotówki w bankomacie. Czy karta Revolut na tym polu również pozwala uniknąć dodatkowego „skubania” nas przez bank na opłatach dodatkowych? Zacznijmy od kwot, które są wolne od opłat. Miesięcznie możemy bezpłatnie wypłacić z bankomatów 800 PLN / 200 EUR / 200 CHF / 200 GBP (lub ich równowartość w innej walucie). Każda wypłata powyżej tego miesięcznego limitu będzie obciążona opłatą w wysokości 2 proc. wypłacanej sumy.

W praktyce: do wysokości tej kwoty nie musimy się niczym martwić: wystarczy, że podczas wypłacania gotówki z bankomatu wybierzemy opcję: BEZ PRZELICZENIA (without conversion). W przypadku chęci skorzystania z bankomatu w Polsce, wybieramy w bankomacie opcję wypłaty w złotówkach. Jesteśmy w Niemczech? Wybieramy euro. A co w przypadku kraju, w którym obowiązująca waluta jest inna niż bazowa „5”, oferowana przez Revolut (na przykład we wspomnianej Tajlandii)? Oczywiście wybieramy walutę lokalną, w tym przypadku bahty (THB) – nie decydując się na opcję przeliczenia (conversion) w bankomacie.

Marek, czytelnik i forumowicz Fly4free.pl:

– Swoboda. Zawsze wiem, po jakim kursie mogę błyskawicznie kupić lub wymienić walutę. W nagłych przypadkach, gdy potrzebuję gotówki, po prostu maszeruję do bankomatu. A opcja opisywania wydatków, zbierania zdjęć paragonów i sortowania wszystkich zakupów według kategorii, czasu, miejsca – jest po prostu świetna.

 

JAK ZACZĄĆ REWOLUCJĘ?

Revolut to stosunkowo nowy projekt. Zadebiutował na rynku w sierpniu 2015 roku – i już po roku z aplikacji zaczęło korzystać 320 tysięcy aktywnych użytkowników, których wartość transakcji przekroczyła miliard EUR. Aktualne dane? 660 000 użytkowników i blisko 30 milionów transakcji. To nowoczesne podejście do bankowości, opierające się na aplikacji mobilnej oraz karcie prepaid (w formie wirtualnej oraz fizycznej). Aby rozpocząć korzystanie z tej usługi, musimy zainstalować na swoim telefonie aplikację revolut.com. Zatem, zaczynam test.

Pobierz tutaj >>

Po zainstalowaniu aplikacji, zakładam konto, podając niezbędne dane (m.in. numer telefonu, adres korespondencyjny, adres mailowy) oraz ustalam swój kod zabezpieczający.

Efektem moich działań jest konto Revolut, gotowe do pracy – i wyświetlające aktualne saldo w naszej walucie.

Czas na założenie i zamówienie karty. Do dyspozycji mam kartę wirtualną (którą mogę płacić na przykład w internecie) oraz kartę fizyczną, która jest pełnoprawną przedpłaconą (prepaid) kartą debetową – mogę się nią posługiwać także przy płatnościach zbliżeniowych PayPass, za pomocą PINu lub używać jej do wypłaty gotówki w bankomatach. Karta jest wydawana w ramach organizacji MasterCard. Aby ją zamówić, muszę dokonać pierwszego doładowania.

Minimalna kwota, którą można zasilić konto przy pierwszym doładowaniu to 50 PLN. Jak mogę tego dokonać? Wystarczy zrobić przelew bankowy – lub doładować moje konto Revolut przy pomocy innej karty debetowej lub kredytowej. Każda z tych opcji jest bezpłatna, z wyjątkiem doładowania przy pomocy karty kredytowej, obciążonego opłatą w wysokości 1 proc. sumy doładowania.

Podobnie należy postępować przy każdym przyszłym doładowaniu konta: najprostsze, najszybsze – i za darmo – jest użycie zwykłej karty debetowej, którą posługujemy się na co dzień.

PIERWSZE DOŁADOWANIE I WERYFIKACJA

Doładowuję zatem konto kwotą 50 PLN (używając karty debetowej) i zamawiam fizyczną kartę. Od razu wyświetla mi się przewidywany czas dostawy karty do Polski – w moim przypadku to blisko 2 tygodnie. Mam jednak sygnały od naszych czytelników, że zamawiane karty przychodzą szybciej. Dostarczenie karty pod podany adres w Polsce kosztuje 25 PLN, jednakże jeżeli chcemy mieć ją wcześniej, możemy wybrać opcję ekspresowej dostawy, która kosztuje 80 PLN. Nie decyduję się na droższą opcję – i cierpliwie czekam na listonosza.

W międzyczasie w obrębie aplikacji dokonuję weryfikacji swoich danych. To ważna sprawa, ponieważ bez zweryfikowania dokumentów – i naszego wyglądu – nie ma możliwości aktywacji karty oraz zwiększenia limitu transakcji. I tutaj ciekawostka: weryfikacja teoretycznie przebiega szybko i bezproblemowo: przewodnik w aplikacji prowadzi nas za rękę przez procedurę zrobienia zdjęcia naszym dokumentom (paszport, dowód osobisty lub prawo jazdy) oraz… selfie. W praktyce nie jest to takie oczywiste – w moim przypadku owa półautomatyczna procedura odrzucała zrobione zdjęcie, uznając że nie jestem podobny do wizerunku, który figurował na moich zdjęciach w dokumentach. Być może przyczyną było to, że aktualnie noszę brodę 😉

Pomógł dopiero kontakt z pracownikiem Revolut, poprzez wbudowany w aplikację czat – weryfikacja została przeprowadzona przez człowieka, nie automat. Przy okazji mała ciekawostka: jedno z biur Revolut mieści się w Polsce, w Krakowie.

DOSTAWA KARTY

Po 13 dniach oczekiwania, w mojej skrzynce pojawiła się koperta, nadana w Londynie. Była wprawdzie lekko sfatygowana, ale jej zawartość nie została w żaden sposób naruszona. W środku znalazłem mały, estetyczny kartonik (sposób jego otwierania przypomina mi nieco rozwiązania stosowane przez firmę Apple), po rozpakowaniu którego w mojej ręce znalazła się karta Revolut.

Fot. Paweł Kunz, Fly4free.pl

Z technicznego punktu widzenia, karta Revolut to prepaid (karta przedpłacona) MasterCard, na której wszystkie niezbędne dane, takie jak numer, data ważności czy imię i nazwisko użytkownika są wytłoczone w plastiku. To dobra wiadomość: karty embosowane, zwane też wypukłymi, w niektórych przypadkach – na przykład przy wynajmie samochodu – są akceptowane przez część wypożyczalni na równi z kartami kredytowymi. Sama karta ma minimalistyczny design i jest bardzo estetyczna.

Fot. Paweł Kunz, Fly4free.pl

Karta jest powiązana z aplikacją oraz z numerem telefonu, który musiałem podać podczas rejestracji konta. Uruchamiam zatem aplikację, władam kartę do portfela, i… zaczynam z niej korzystać.

PŁATNOŚCI W POLSCE

Ponieważ karta obsługuje polską walutę – nic nie stoi na przeszkodzie, aby kartą Revolut płacić w każdym sklepie w Polsce: zarówno przy użyciu technologii zbliżeniowej PayPass, jak i przy użyciu mikroprocesora (chipa) lub paska magnetycznego – niezależnie czy z PINem czy bez. Idę zatem do mojego osiedlowego sklepu kupić bułki i mleko.

Fot. Paweł Kunz, Fly4free.pl

Jak widać, nie było najmniejszych problemów z płatnością, otrzymałem powiadomienie tekstowe – a transakcja od razu jest widoczna w aplikacji. I tutaj chciałbym wspomnieć o bardzo ciekawej opcji: w aplikacji widzę nie tylko kwotę, jaką zapłaciłem – ale także nazwę miejsca (sklepu) i mapę z orientacyjnym położeniem tego punktu.

Nie dość tego: mogę dodać notatkę do tej transakcji, w której dokładniej ją opiszę… jak również dodać paragon lub potwierdzenie, który otrzymałem w sklepie. Dzięki temu w jednym miejscu można gromadzić wszystkie informacje, dotyczące każdej płatności. Moim zdaniem to bardzo przydatna opcja!

Fot. Paweł Kunz, Fly4free.pl

PŁATNOŚCI W WALUCIE OBCEJ

OK, ale czas na to, co jest chyba największą zaletą Revolut: płatności kartą w walucie obcej. Jestem właśnie we Włoszech i potrzebuję zapłacić za kawę i rogalika łącznie 3 EUR. Loguję się więc do aplikacji, przechodzę na zakładkę wyboru walut, wpisuję 3 EUR – i za kilka chwil mam w ramach swojego konta i karty dostępne 3 EUR, przewalutowane po kursie międzybankowym, bez żadnego spreadu i dodatkowych opłat. Wyciągam swoją kartę, płacę – i zabieram kawę.

Kartę Revolut mogę traktować również jako podręczny kantor: wpłacam złotówki (PLN), kupuję walutę kraju, do którego jadę – po korzystnym kursie międzybankowym – i mam zapas danej waluty (EUR, USD, GBP, CHF), który mogę w każdym momencie wykorzystać.

Fot. Paweł Kunz, Fly4free.pl

Rozwiązanie jest genialne w swojej prostocie. Jakie waluty możemy na bieżąco wymieniać po kursie międzybankowym bezpośrednio w aplikacji? Euro (EUR), funty (GBP), dolary amerykańskie (USD), franki szwajcarskie (CHF) i oczywiście nasze złotówki (PLN). A dodatkowo 11 nowych walut, które Revolut wprowadził z końcem czerwca. To świetna wiadomość!

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby w aplikacji utworzyć kilka sald z niezbędnymi dla nas walutami. I w ramach jednego konta i karty mieć na przykład 500 PLN, 100 EUR, 100 USD, 100 GBP i na dokładkę 100 CHF. Jesteśmy w Stanach Zjednoczonych? Pieniądze zostaną ściągnięte z salda w dolarach. Płacimy w Wielkiej Brytanii? Kwota zostanie pobrana z salda w funtach. Potrzebujemy więcej pieniędzy w konkretnej walucie? Błyskawicznie przewalutowujemy niezbędne środki z innego salda lub doładowujemy konto.

Jedyny limit, o którym musimy pamiętać, to maksymalna kwota, którą możemy miesięcznie przewalutować bezpłatnie. To odpowiednio 20000 PLN / 6000 EUR / 6000 CHF / 5000 GBP. Wymiana waluty powyżej tego miesięcznego limitu będą obciążone dodatkową opłatą w wysokości 0,5 proc. transakcji.

Fot. Paweł Kunz, Fly4free.pl

A co w przypadku, gdy jesteśmy w kraju, w którym obowiązuje inna waluta niż wyżej wymienione? Revolut automatycznie dobierze najlepszą możliwą walutę, z której odbędzie się przewalutowanie. Co to oznacza dla Ciebie, Czytelniku? Brak spreadu, który figurowałby przy kosztach dodatkowych tej transakcji – i byłby naliczony przez bank. Czysta oszczędność.

Opinia jednego z naszych forumowiczów:

– Używam karty Revolut dosyć intensywnie, traktując ją jako moją podstawową kartę podczas wyjazdów poza strefę euro. Jak do tej pory zero niespodzianek, a płaciłem nią w dosyć egzotycznych krajach. To działa.

Fot. Paweł Kunz, Fly4free.pl

WIRTUALNA KARTA

Jednym z integralnych elementów Revolut jest wirtualna karta MasterCard. Mamy do niej dostęp w każdej chwili – jest zapisana w aplikacji… i gotowa do użycia. Jak każda karta, posiada swój numer, kod CVV, datę ważności. Potrzebuję dokonać zakupów w internecie? Po prostu sięgam do danych karty w aplikacji.

Co jest ogromną przewagą karty Revolut nad klasycznymi kartami debetowymi, wydawanymi przez polskie banki? To, że w internecie mogę płacić na zagranicznych stronach (i w sklepach) tak „jak miejscowy”. Cena 19,95 USD za grę komputerową w Amazon będzie dla mnie ceną końcową, bez żadnego dodatku i spreadu, wynikającego z przewalutowania na złotówki, którym ochoczo obciążyłby mnie polski bank.

Fot. Paweł Kunz, Fly4free.pl

DODATKI

Revolut to nie tylko możliwość oszczędzania i ochrony przed „skubaniem” nas przez banki. Już teraz, za pośrednictwem aplikacji mogę ubezpieczyć mojego smartfona od zalania lub rozbicia ekranu. Możliwe jest także przesłanie pieniędzy moim znajomym, bezpośrednio z poziomu aplikacji. W najbliższym czasie użytkownicy Revolut będą mogli skorzystać z możliwości wykupienia ubezpieczenia podróżnego, zaciągnięcia kredytu lub inwestycji.

Twórcy Revolut zapowiadają wprowadzenie w przyszłości kolejnych walut, w których będzie możliwe prowadzenie rachunku. A co z użytkownikami i firmami, którzy potrzebują konta w wersji biznesowej? Revolut umożliwia założenie konta również w takiej wersji – dodatkami są m.in. zwiększona liczba obsługiwanych walut, możliwość wydania do konta wielu kart dla pracowników, znacznie zwiększone limity rocznych obrotów (nawet powyżej 1 mln EUR) oraz szybkie przelewy firmowe. Konta firmowe są płatne, opłata za ich użytkowanie waha się od 25 GBP do nawet 1000 GBP.

WERSJA PREMIUM

Dla tych, którzy chcą mieć kompleksowe rozwiązanie i zwiększyć możliwości Revolut, przygotowano wersję Premium (jej miesięczny koszt to 29,99 PLN). Co daje opcja Premium? Dwukrotnie zwiększony limit bezpłatnych miesięcznych wypłat z bankomatów (do równowartości 1600 PLN / 400 EUR / 400 GBP), inne wzory kart MasterCard, bezpłatne przelewy międzynarodowe w 23 walutach, ubezpieczenie medyczne, bezpłatną ekspresową dostawę karty, całodobowe wsparcie techniczne.

Całość wygląda atrakcyjnie dla tych spośród was, którzy nie lubią iść na kompromisy.

PODSUMOWANIE

Rewolucja? Pod wieloma względami tak. Mamy możliwość posiadania w swoim portfelu – i w smartfonie – karty MasterCard, która będzie naszym podręcznym kantorem i portmonetką. Główna zaleta: kurs międzybankowy przy wymianie waluty, oszczędność i wygoda. Całość jest przejrzysta, dopracowana, obsługa polskiej waluty powoduje, że konto Revolut może być bezproblemowo zasilane przy użyciu polskich kart i rachunków bankowych.

Rozpocznij oszczędzanie, zamów Revolut >>

Foto: Revolut

Zobacz więcej podobnych zestawień

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby skomentować.

Komentarze 62 komentarze

 1. +33 Dobre Słabe Odpowiedz
  alira1 18 czerwca 2017, 20:31

  Nie to, żebym krytykował, bo autor włożył masę pracy w napisanie artykułu, ale czy nie prościej wyrobić sobie kartę USD Kantoru Alior i też za nic nie płacić?

 2. -4 Dobre Słabe Odpowiedz
  Marcin 18 czerwca 2017, 20:36

  alira1 Nie to, żebym krytykował, bo autor włożył masę pracy w napisanie artykułu, ale czy nie prościej wyrobić sobie kartę USD Kantoru Alior i też za nic nie płacić?

  Przy płatności w ust tak. Przy płatnościach w innych walutach przewalutowanie po kursach Alior Banku powoduje, że kompletnie karta kantoru Alior sie nie opłaca.

 3. +10 Dobre Słabe Odpowiedz
  Misio 18 czerwca 2017, 21:12

  Przy płatności w ust tak. Przy płatnościach w innych walutach przewalutowanie po kursach Alior Banku powoduje, że kompletnie karta kantoru Alior sie nie opłaca.

  Mylisz się. Przy karcie USD Alior Kantor masz przewalutowanie po kursie Mastercard (czyli praktycznie średnim), chyba, że płacisz w PLN, EUR lub GBP. Wtedy jest kaplica z podwójnym przewalutowaniem przez EUR. I mam to sprawdzone i działa.

 4. +58 Dobre Słabe Odpowiedz
  Urząd Skarbowy 18 czerwca 2017, 21:16

  Gdzie ty chłopie kupujesz w kantorze EUR po 4,50 ??? Średni kurs kantorowy na dzisiaj to 4,24 a kupić można swobodnie po 4,20. Nie warto wzorować się na politykach i liczyć, że na to, że czytelnicy to debile.

 5. -2 Dobre Słabe Odpowiedz
  Mala 18 czerwca 2017, 21:50

  W ING tez maja taka karte-zreszta to ta sama ktorej uzywa sie do glownego konta w pln.Mozna placic za granica i transakcje rozliczaja sie wielowalutowo i bez kosztowo:)

 6. +4 Dobre Słabe Odpowiedz
  Chan 18 czerwca 2017, 22:05

  Nie trzeba wymieniać PLN na EUR gdy chcemy zapłacić na EUR.
  Aplikacja zrobi to za nas.
  Wystarczy mieć na koncie PLN.

 7. +14 Dobre Słabe Odpowiedz
  Krys 18 czerwca 2017, 22:38

  Nie zupełnie masz racje. By używać karty USD najpierw musisz zakupić dolary w kantorze Alior Banku. A tam do kursu międzybankowego doliczany jest 1 gr. Potem gdy płacisz w walucie innej niż USD MasterCard dolicza około 0.3% prowizji. A jak nie daj boże zapłacisz tą kartą w GBP, EUR lub PLN to będziesz płakać. W Revolut wszystko jest po kursach międzybankowych.

 8. -1 Dobre Słabe Odpowiedz
  Hikka 18 czerwca 2017, 23:57

  A czy nie prosciej po prostu wziac ze soba gotówke? Chowam w rozne miejsca i jak jedno ukradna to cos zostaja. A jak ukradna karte to wyjazd z glowy.

 9. +9 Dobre Słabe Odpowiedz
  Tinerfeño 18 czerwca 2017, 23:58

  Szkoda, że limit wypłat darmowych w miesiącu (tylko 200 euro) jest tak niski.

 10. +1 Dobre Słabe Odpowiedz
  Przemek 19 czerwca 2017, 0:26

  Spread jest, bo mamy weekend w UK. Sprawdź za pół godziny.

 11. +3 Dobre Słabe Odpowiedz
  Elo 19 czerwca 2017, 0:56

  „Zacznijmy od kwot, które są wolne od opłat. Miesięcznie możemy bezpłatnie wypłacić z bankomatów 800 PLN / 200 EUR / 200 CHF / 200 GBP (lub ich równowartość w innej walucie). Każda wypłata powyżej tego miesięcznego limitu będzie obciążona opłatą w wysokości 2 proc. wypłacanej sumy.”

  No i dziękujemy. powyżej 800zł i prowizja 2%?? Tego nie lubimy.. Ja ze swojej strony polecam kartę walutową w USD, EURO w Alior Sync dawnym. Są darmowe. Wypłaty za granicą również

 12. +8 Dobre Słabe Odpowiedz
  Artur 19 czerwca 2017, 5:55

  Kto prowadzi rachunki? W jakim kraju? Czy środki objęte są gwarancją jakiegoś kraju? Czy można podać fałszywe dane osobowe?

 13. 0 Dobre Słabe Odpowiedz
  Yuna 19 czerwca 2017, 8:25

  Artur Kto prowadzi rachunki? W jakim kraju? Czy środki objęte są gwarancją jakiegoś kraju? Czy można podać fałszywe dane osobowe?

  Rachunki są w anglii. Fałszywe – nie = sprawdzają.

 14. +6 Dobre Słabe Odpowiedz
  Krys 19 czerwca 2017, 8:29

  Artur Kto prowadzi rachunki? W jakim kraju? Czy środki objęte są gwarancją jakiegoś kraju? Czy można podać fałszywe dane osobowe?

  Rachunki są w Wielkiej Brytanii pod regulacją FCA (jedna z najbardziej restrykcyjnych). Nakłamać przy zakładania rachunku będzie trudno, bowiem przy weryfikacji proszą o zrobienie selfie oraz fotki dowodu osobistego

 15. +2 Dobre Słabe Odpowiedz
  mirekk 19 czerwca 2017, 8:54

  Fajny pomysł, ale brakuje mi opcji wybrania potrzebnej w danej chwili waluty (poza tymi głównymi) ze wszystkich możliwych. Wtedy biorę od razu!

 16. +4 Dobre Słabe Odpowiedz
  Andrzej 19 czerwca 2017, 9:34

  Aby to była rzetelna informacja brak dokładnego zestawienia nt wszystkich opłat w jednym miejscu – ile za wydanie, ile rocznie jesliz a darmo to co po przekroczeniu róznych limitów itd

 17. 0 Dobre Słabe Odpowiedz
  lukasik00 19 czerwca 2017, 9:48

  ale czy mozna zrobic przelew od razu w danej walucie np euro ? i trzymac u nich euro na koncie ?

 18. +2 Dobre Słabe Odpowiedz
  Krys 19 czerwca 2017, 10:07

  lukasik00 ale czy mozna zrobic przelew od razu w danej walucie np euro ? i trzymac u nich euro na koncie ?

  Można zrobić przelew w 25 walutach w tym EUR. Przelewy są darmowe. Konto można mieć w każdej w 5 walut EUR, GBP, USD, PLN, CHF.

 19. +2 Dobre Słabe Odpowiedz
  Krys 19 czerwca 2017, 10:10

  Andrzej Aby to była rzetelna informacja brak dokładnego zestawienia nt wszystkich opłat w jednym miejscu – ile za wydanie, ile rocznie jesliz a darmo to co po przekroczeniu róznych limitów itd

  Wydanie karty – 25 zł.
  Opłata za użytkowanie – 0zł
  Wypłata w bankomatach – bez prowizji i bez spreadu do 800 zł miesiecznie, powyżej 2% prowizji
  Płatność kartą – wymiana walut bez spreadu po kursach międzybankowych
  Przelewy – 25 walut bez opłat

 20. 0 Dobre Słabe Odpowiedz
  Krys 19 czerwca 2017, 10:15

  Elo „Zacznijmy od kwot, które są wolne od opłat. Miesięcznie możemy bezpłatnie wypłacić z bankomatów 800 PLN / 200 EUR / 200 CHF / 200 GBP (lub ich równowartość w innej walucie). Każda wypłata powyżej tego miesięcznego limitu będzie obciążona opłatą w wysokości 2 proc. wypłacanej sumy.”No i dziękujemy. powyżej 800zł i prowizja 2%?? Tego nie lubimy.. Ja ze swojej strony polecam kartę walutową w USD, EURO w Alior Sync dawnym. Są darmowe. Wypłaty za granicą również

  Masz rację to jest słabe. Mogli by zwiększyć kwotę przynajmniej dwukrotnie. Nie masz natomiast racji, że wypłaty w Alior są zupełnie za darmo. Otóż wymiana PLN na USD powoduje że płacisz około 0,3% tytułem spreadu i mnie więcej tyle samo potrąca sobie MasterCard przy wymianie USD na walutę lokalną. Tak więc masz około 0,6% kosztów, w porównaniu do Revolut.

Zobacz także

Budapeszt na jeden dzień za 173 PLN (loty z Warszawy + nocleg)

18 marca 2018, 21:52||Komentarze: 1

Budapeszt na jeden dzień za 173 PLN (loty z Warszawy + nocleg)

Tanie loty do Karlsruhe/Baden-Baden z Warszawy za 78 PLN (weekendy)

18 marca 2018, 21:02||Dodaj komentarz

Tanie loty do Karlsruhe/Baden-Baden z Warszawy za 78 PLN (weekendy)

Wilno na 3-dniowy pobyt za 293 PLN (loty z Gdańska + hotel ze śniadaniami)

18 marca 2018, 20:17||Dodaj komentarz

Wilno na 3-dniowy pobyt za 293 PLN (loty z Gdańska + hotel ze śniadaniami)

Wakacje na prywatnej wyspie to luksus? Zdziwicie się, bo ceny startują od 64 PLN!

18 marca 2018, 19:30||Dodaj komentarz

Wakacje na prywatnej wyspie to luksus? Zdziwicie się, bo ceny startują od 64 PLN!

Noclegi z wyżywieniem w Borach Tucholskich za 99 PLN/pokój (również weekendy, dzieci gratis)

18 marca 2018, 19:00||komentarze 2

Noclegi z wyżywieniem w Borach Tucholskich za 99 PLN/pokój (również weekendy, dzieci gratis)