Wyszukujemy najlepsze okazje!

Qatar Airways na kilka godzin zawiesił wszystkie loty! Samolot z Warszawy do Kataru wylądował… w Stambule

[AKTUALIZACJA[ Qatar Airways poinformował o tymczasowym zawieszeniu wszystkich lotów w związku z zamknięciem przestrzeni powietrznej w Katarze. Samoloty zostały przekierowane na inne lotniska, w tym samolot katarskiej linii lecący z Warszawy, który ostatecznie wylądował w Stambule. Ostatecznie tuż przed północą przestrzeń powietrzna Kataru została ponownie otwarta, a przewoźnik wznowił część operacji.

Atak rakietowy Iranu na amerykańską bazę lotniczą Al.-Udeid w Katarze doprowadził do lotniczego chaosu na Bliskim Wschodzie. Kilkanaście minut przed uderzeniem Iranu swoją przestrzeń powietrzną zamknął Katar, potem dołączyły do niego także Kuwejt i Bahrajn. A także – przynajmniej na podstawie danych z ruchu samolotów – Zjednoczone Emiraty Arabskie, bo samoloty przez kilkanaście minut skutecznie omijały przestrzeń powietrzną tego kraju.

Oczywiście, tak duże komplikacje oznaczają setki opóźnionych, odwołanych i przekierowanych lotów. Najmocniej ucierpiała na tym linia Qatar Airways, która o godz. 20.30 polskiego czasu potwierdziła, że tymczasowo zawiesza wszystkie loty. Przewoźnik nie miał innego wyjścia, w związku z zamknięciem przestrzeni powietrznej tego kraju i lotniska Hamad. Kiedy loty zostaną wznowione?

„Blisko współpracujemy z rządem i odpowiednimi władzami, aby wspierać wszystkich pasażerów, którzy zostali dotknięci tą decyzją i wznowimy operacje tak szybko, jak tylko przestrzeń powietrzna ponownie zostanie otwarta. Bezpieczeństwo naszych pasażerów pozostaje dla nas najwyższym priorytetem” – czytamy
Samoloty lecące w stronę lotniska Hamad zostały przekierowane na inne lotniska, często oddalone daleko od Kataru lub wróciły na lotniska, z których startowały. Samolot linii Qantas lecący z Perth do Londynu został przekierowany do Singapuru.

Z kolei lot QR260 z Warszawy do Dohy, który wystartował z Lotniska Chopina o godz. 17.54 lokalnego czasu początkowo kierował się w stronę lotniska Hamad, czekając na rozwój sytuacji. Na wysokości Bułgarii samolot wykonał kilka okrążeń po czym skierował się w stronę Turcji, gdzie dwukrotnie powtórzył ten manewr. Następnie samolot skierował się na lotnisko w Stambule, gdzie wylądował o godz. 21.49 lokalnego czasu.

Foto: Flightaware
Sprawdź inne superokazje 🔥
All inclusive na wyspie w Tunezji 🌴🏖️ Tydzień w 4* hotelu na Dżerbie 1629 PLN 🍹🛎️
Tunezja z Katowic 1629 PLN

Tygodniowe all inclusive na Dżerbie

City break we Włoszech w supercenie 🟩⬜🟥 Loty do Mediolanu + noclegi za 349 PLN❗🔥
Mediolan z Krakowa 349 PLN

Wycieczka do Włoch w supercenie!

Neapol na przedłużony weekend za 769 PLN 🍕🌋 Loty piątek – niedziela + ⭐⭐⭐ hotel ze śniadaniami ☕
Neapol z Gdańska 769 PLN

Kampania na przedłużony weekend w idealnych godzinach

Święta Bożego Narodzenia pod palmami 🌞🏝️ 10 dni nad oceanem w Goa za 2901 PLN 🎄 🎅🏻
Indie z Warszawy 2901 PLN

Święta Bożego Narodzenia pod palmami

Majowy relaks na Rodos 🇬🇷 Loty i 4 noce w hotelu z basenem za 819 PLN 🤍
Grecja z Krakowa 819 PLN

Wiosenny relaks na wyspie słońca

Boże Narodzenie w Tajlandii za 3223 PLN 🌤️🏖️ Loty z Warszawy i 14 nocy w hotelu 👙👣🌊
Święta w Tajladnii z Warszawy 3223 PLN

Bezpośrednie loty i hotel blisko plaży

Misją Fly4free.pl jest przedstawienie Ci najlepszych zdaniem naszej redakcji okazji na podróże. Opisujemy oferty znalezione przez nas w internecie i wskazujemy adresy internetowe, pod którymi samodzielnie możesz wykupić podróż lub elementy podróży. Ceny w artykułach są aktualne w chwili publikacji. Możemy otrzymywać wynagrodzenie od partnerów handlowych, do których Cię przekierowujemy.
Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?