Pożar na lotnisku w Katanii, lotnisko zamknięte przynajmniej do środy! Linie odwołują loty z Polski
Szczegóły pożaru nie są znane, jednak zdarzenie miało poważny charakter – pierwsze wezwanie w sprawie rozprzestrzeniającego się ognia strażacy odebrali tuż przed północą, a akcję gaśniczą zakończyli dopiero przed 6 rano. Świadkowie zdarzenia relacjonują, że cały budynek terminala szybko wypełnił się dymem, a spanikowani pasażerowie zostali dość szybko i sprawnie ewakuowano przez obsługę lotniska.
Majorka od 2499 PLN na 7 dni (lotnisko wylotu: Kraków)
Sousse od 2402 PLN na 7 dni (lotnisko wylotu: Katowice)
Costa Dorada od 1669 PLN na 7 dni (lotnisko wylotu: Gdańsk)
Oczywista jest przerwa w działaniu lotniska. Jak długo potrwa? Na razie władze portu ogłosiły, że wszelkie loty pasażerskie są zawieszone przynajmniej do środy 19 lipca do godziny 14.00. Nie można jednak wykluczyć, że przerwa potrwa dłużej. Powód to fakt, że choć wszystkie potencjalne źródła pożaru zostały ugaszone, to cały terminal jest mocno zadymiony, pozostaje też kwestia usunięcia wszelkich zniszczeń. Na szczęście podczas akcji ratunkowej nikt nie ucierpiał.
Le operazioni di volo sono sospese fino alle 14:00 di mercoledì 19 luglio. #CTAairport
— Aeroporto di Catania (@CTAairport) July 17, 2023
Decyzja władz lotniska sprawia, że loty do Katanii będą odwołane, choć być może część uda się przenieść na inne lotniska, np. do Palermo lub Comiso. Z systemów rezerwacyjnych linii widzimy już jednak, że odwołane są np. dzisiejsze rotacje Wizz Aira z Krakowa i Katowic, a także loty z Warszawy w poniedziałek i środę. Jako „wyprzedane” oznaczone są też wtorkowe loty Ryanaira z Katowic i Modlina do Katanii. Z kolei wtorkowe połączenie z Krakowa na razie wciąż znajduje się w systemie rezerwacyjnym.






Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?