Tanie loty do Malezji. Penang, Kuching (Borneo) i Kuala Lumpur w jednej podróży z Warszawy za 1797 PLN
Penang jest jedną z najpopularniejszych wysp Malezji. Słynie ze swojej wielokulturowości, kolonialnej zabudowy i pysznego jedzenia. Oferuje przyjezdnym różne atrakcje m.in. miejsca kultu religijnego na czele z świątynią Kek Lok Si, bujną tropikalną roślinność, wioski rybackie, czy piaszczyste plaże.

Borneo to jedna z największych wysp w Południowej Azji. Słynie ze swojej bogatej flory i fauny. Wyspa obfituje w liczne parki narodowe, jaskinie, dżungle, plaże, rezerwaty przyrody i lasy równikowe. Spotkać tu można wiele endemicznych gatunków zwierząt jak orangutany borneańskie, czy nosacze sundajskie.

Kuala Lumpur to stolica i zarazem największe miasto Malezji. Wizytówką tej nowoczesnej metropolii są wieże Petronas, które zobaczycie na większości fotografii tego miasta. Warto odwiedzić miejsca takie jak Plac Niepodległości, Jaskinie Batu czy Ogrody Perdana.


Plan podróży i dostępne terminy:
Qatar Airways | Warszawa 18:05 – Penang 15:00 | 1601 PLN | 2 (3) kwietnia
Air Asia | Penang – Kuching (kilka lotów dziennie) | 109 MYR ok. 94 PLN | 4, 5, 6 kwietnia
Air Asia | Kuching – Kuala Lumpur (kilka lotów dziennie) | 79 MYR ok. 68 PLN | 8, 9, 10 kwietnia
Air Asia | Kuala Lumpur – Penang (kilka lotów dziennie) | 39 MYR ok. 34 PLN | 10, 11 kwietnia
Qatar Airways | Penang 21:25 – Warszawa 06:50 | 14 (15) kwietnia
Linie Qatar Airways w cenie biletu pozwalają zabrać zarówno bagaż podręczny jak i rejestrowany (nadawany do luku).
Przewoźnik Air Asia w najniższej cenie oferuje bilety tylko z bagażem podręcznym o wymiarach 56 x 36 x 23cm i wadze do 7 kg. Za bagaż rejestrowany będziecie musieli dodatkowo zapłacić.
W Penang możecie rozważyć nocleg w Magpie Residence. Obiekt usytuowany jest centrum George Town. Niektóre pokoje obejmują część wypoczynkową. Wszystkie dysponują klimatyzacją, łazienką i bezpłatnym WiFi.
W Kuching proponuję nocleg w Lot 10 Boutique Hotel. Obiekt znajduje się w odległości 10-minutowego spaceru od Carpenter Street i Kuching Waterfront. Klimatyzowane pokoje wyposażone są w biurko, czajnik elektryczny oraz telewizor z płaskim ekranem i bezpłatne WiFi. W łazience znajduje się prysznic, suszarka do włosów i bezpłatny zestaw kosmetyków.








