Fly4free.pl

Ryanair nie zauważył, że pasażerowie pomylili samoloty. Wylądowali 1200 km od celu

ryanair
Foto: Pajor Paweł / Shutterstock
Chcieli polecieć do Londynu, a wylądowali… w Madrycie. Kolejni pasażerowie mogą dopisać do listy swoich podróżniczych przygód pomylenie samolotu. I choć do takich zdarzeń wcale nie dochodzi rzadko, to i tak każdy przypadek wywołuje spore zaskoczenie.

Wsiadasz spokojnie do samolotu, lecisz już dłuższy czas, aż w końcu intuicja zaczyna ci podpowiadać, że coś się chyba nie zgadza. Miałeś przecież lecieć z Francji do Londynu, a stewardesy mówią po hiszpańsku. I nagle okazuje się, że… jesteś w złym samolocie.

Dokładnie taką sytuację przeżyła dwójka pasażerów Ryanaira. Niedługo przed lądowaniem samolotu, zorientowali się, że to nie może być właściwy lot. Zapytali więc stewardesy i okazało się, że zaraz znajdą się w Madrycie. Tymczasem oboje mieli bilety, które powinny zapewnić im podróż do Londynu Stansted.

Para była niemniej zaskoczona pomyłką, co sama załoga. Tym bardziej, że jak przyznali – trzykrotnie sprawdzano im karty pokładowe. Ostatecznie po przylocie do Madrytu otrzymali od linii nowe bilety, tym razem z Hiszpanii do Londynu. Jeszcze tego samego dnia udało się im wrócić do domu, choć z nieplanowaną przesiadką.   

Za każdym razem, gdy opisujemy tego typu pomyłkę, pojawia się wiele komentarzy z niedowierzaniem. A jednak – choć brzmi to jak sytuacja, która nie może się wydarzyć – zdarza się zaskakująco często. I nie są to jedynie opowieści pasażerów, ale często i linie oficjalnie przepraszają, za zamieszanie – tym samym potwierdzając wersje poszkodowanych osób.

Nie inaczej jest tym razem. Ryanair również potwierdził, że doszło do incydentu, choć tym razem winą obarcza samych pasażerów.

– Weszli przez odpowiednią bramkę, ale nie przeszli do samolotu przydzieloną trasą. Weszli w niedozwolony obszar i tym samym omyłkowo weszli na pokład samolotu do Madrytu (…) Obowiązkiem każdego pasażera jest upewnienie się, że wsiada do właściwego samolotu – przekazał rzecznik Ryanaira w rozmowie z The Independent.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
A z jakiego lotnisko był wylot? Podanie tej informacji w tego rodzaju notatce to oczywistość, tymczasem dowiadujemy się jedynie, że było to we Francji.
okgotti, 7 kwietnia 2022, 22:55 | odpowiedz
Bordeaux lub Marsylia 
okgotti A z jakiego lotnisko był wylot? Podanie tej informacji w tego rodzaju notatce to oczywistość, tymczasem dowiadujemy się jedynie, że było to we Francji.
ssaassaa, 8 kwietnia 2022, 10:18 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Nie dziwi mnie to, wracając Ryanairem (chyba z Odessy) na płycie stały dwa ich samoloty, po zapytaniu pani z obsługi machnęła ręką, ale nie wskazując wyraźnie żadnego z nich, wsiadając nikt nie spojrzał na nasz karty, równie dobrze mogliśmy wejść do drugiego samolotu, na szczęście wybraliśmy dobry (i mieliśmy na tyle zdrowego rozsądku żeby się upewnić że to dobry samolot).
Sandori, 8 kwietnia 2022, 12:31 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »