Fly4free.pl

Pasażer zapalił sobie tuż po lądowaniu na lotnisku w Krakowie. Mandat? Calutkie 100 zł!

Foto: Straż Graniczna
Pasażer samolotu lecącego z Bergen był najwyraźniej tak zestresowany, że tuż po wylądowaniu na lotnisku w Krakowie postanowił zapalić papierosa. Ignorował prośby załogi oraz polecenia kapitana, więc interweniowali antyterroryści. Mężczyzna otrzymał ostatecznie mandat, choć jego wysokość może budzić pewne kontrowersje.

Cała sytuacja jest dość kuriozalna, bo nie doszło do niej w trakcie lotu, a tuż po wylądowaniu na lotnisku w Krakowie, a konkretnie w samolotowej toalecie. Jak czytamy w RMF FM, zamknął się w niej 29-letni mieszkaniec powiatu starachowickiego, który zapalił, by – jak potem tłumaczył – odreagować trudy podróży.

Oczywiście załoga od razu poczuła dym i ruszyła do toalety. Niestety, mężczyzna nie reagował na prośby obsługi i polecenia kapitana, by zgasił papierosa. Mężczyzna nie chciał współpracować z załogą, więc na pokład skierowano patrol lotniskowych antyterrorystów ze Straży Granicznej.

Na ich widok mężczyzna wyraził skruchę, dobrowolnie opuścił samolot i przyjął mandat w wysokości 100 PLN.

Choć trzeba przyznać, że nie jest to jedyna kara, jaką otrzymał – linia lotnicza, którą leciał, umieściła go na czarnej liście pasażerów, co oznacza, że nie będzie on mógł przez jakiś czas korzystać z jej usług.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »