Fly4free.pl

Wraca jedna z największych atrakcji Londynu. Aż po 18 miesiącach!

londyn palac buckingham
Foto: David Steele / Shutterstock

Turyści i mieszkańcy Londynu już od dzisiaj, 23 sierpnia znów mogą podziwiać jedną z najbardziej kultowych atrakcji tego miasta. Przed Pałacem Buckingham po wielomiesięcznej przerwie ponownie odbywa się bowiem uroczysta zmiana warty.

Pałac Buckingham jest jednym z najważniejszych i najbardziej znanych budynków w całym Londynie. Zarówno turyści zakręceni na punkcie rodziny królewskiej, jak i wielbiciele architektury uznają go za obowiązkowy punkt zwiedzania. Dodatkowo, kto przychodzi tu o odpowiedniej porze, może zobaczyć zmianę warty honorowej – czyli zmieniających się gwardzistów w charakterystycznych czerwonych mundurach i czarnych, futrzanych czapkach.

Zmiana warty – w wersji, którą tak lubią turyści – nie odbywała się od 18 miesięcy ze względu na ograniczenia związane z koronawirusem. Pałac chciał uniknąć gromadzenia się tłumów. Od dziś jednak gwardziści znów schodzą i wchodzą na swoje miejsce pracy w ten widowiskowy sposób. Wcześniej wznowiono również warty przed zamkniem w Windsorze i Pałacem św. Jakuba w Londynie.

Zmiana warty w Pałacu Buckingham odbywa się zawsze o tej samej porze – punkt 11:30. W szczycie sezonu turystycznego, czyli od kwietnia do lipca możemy ją zobaczyć codziennie, przez resztę roku co drugi dzień. Warto jednak przyjść tutaj z odpowiednim wyprzedzeniem, bowiem szczególnie w wakacje tłum potrafi szczelnie oblegać bramy pałacu na długo przed rozpoczęciem uroczystości.

Trzeba też pamiętać, że Wielka Brytania wciąż utrzymuje bardzo kłopotliwe zasady wjazdu. Turyści muszą wykonać jeden test przed przylotem, a także opłacić kolejny (na 2. dzień pobytu). Dodatkowo niezaszczepieni muszą liczyć się z kwarantanną i dodatkowym testem w 8. dniu pobytu.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »