Fly4free.pl

Turkish Airlines: loty do Tokio z Pragi za 1868 PLN. Dużo terminów

1862 PLN
Tokio
Foto: Phattana Stock / Shutterstock
Ta oferta jest już nieaktualna. Sprawdź nasze najnowsze propozycje:

Przespacerujcie się po jednym z największych skrzyżowań świata – Shibuya Scramble Crossing, zobaczcie co można nabyć w dzielnicy Akihabara, podziwiajcie panoramę Tokio z darmowych punktów widokowych Bunkyō City Hall lub Metropolitan Government Building, kupcie coś w jednym z tysięcy ulicznych automatów oraz spróbujcie wyśmienitego Ramenu i przepysznej Beef Bowl!

Skorzystajcie z okazji i wybierzecie się na wycieczkę do Japonii w terminach pomiędzy styczniem a marcem przyszłego roku. Na tokijskie lotnisko Haneda podróżować będziecie tuż zza naszej południowej granicy linią Turkish Airlines, która jest dobrze oceniana przez naszych czytelników.

Po drodze czekać was będą krótkie przesiadki na lotnisko w Stambule. Przerwy pomiędzy lotami wynoszą nieco ponad 2 godziny w każdą ze stron – w razie jakichkolwiek opóźnień wynikających z winy przewoźnika, otrzymacie bezpłatnie nowy bilet na dalszą podróż.

Termin podróży: styczeń – marzec 2021 r.
Linia lotnicza: Turkish Airlines
Bagaż: rejestrowany, podręczny oraz przedmiot osobisty (mały plecak lub damska torebka)

Podróż1862 PLN

Praga – Tokio Haneda – Praga »

Kilka przykładowych terminów z lotami do Tokio: 16-24 stycznia, 23-31 stycznia, 9-21 lutego, 13-21 lutego, 20-28 lutego oraz 6-14 marca.

Hotel155 PLN/2 osoby/noc

W stolicy Japonii rekomenduję wam noclegi w 3* Apa Hotel Asakusa Tawaramachi Ekimae, który znajduje się w odległości 1 km od kompleksu świątyń Asakusa oraz 2 km od słynnej wieży widokowej – Tokyo Skytree. Pokoje wyposażone zostały m.in. w klimatyzację oraz zestaw do parzenia kawy lub herbaty. W każdym jest łazienka z prysznicem.

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Japonia - jak się poruszać i co zobaczyć w Tokio?

Po pierwsze zaopatrzcie się w bilet na nielimitowane przejazdu metrem w stolicy Japonii. Za 3-dniową „przepustkę” zapłacicie 1500 JPY (ok. 53 PLN), to 2 razy taniej niż np. w Londynie! Ponadto zachęcam was do zaopatrzenia się w bilet na nielimitowane przejazdy koleją, w tym Shinkansenem, który przemierza Kraj Kwitnącej Wiśni, mknąć po torach z prędkością dochodzącą do 405 km/h. Za najtańszą wersję JAPAN RAIL PASS (bo tak oficjalnie nazywa się owy bilet) będziecie musieli zapłacić 29650 JPY (ok. 1044 PLN).

Na pierwszy rzut oka może wydawać się, że to dużo, ale uwierzcie mi, że jednorazowe przejazdy pomiędzy japońskimi miastami do tanich nie należą. Przykładowa trasa z Tokio do Osaki zajmuje 153 minut, a bilet na przejazd kosztuje 13870 JPY (ok. 488 PLN). Jak widzicie oszczędność jest spora.

Będąc w Tokio każdy znajdzie coś dla siebie. Osoby zainteresowane historią powinny zobaczyć Sensoji Temple, Meiji Shrine, Zojoji Temple no i przede wszystkim Pałac Cesarski. Interesuje was architektura lub uwielbiacie podziwiać panoramę miasta? W takim przypadku udajcie się na darmowe punkty widokowe zlokalizowane na 45 piętrze w Metropolitan Government Building lub 25 piętrze w Bunkyo Civic Center. Po pamiątki wybierzcie się do dzielnicy Asakusa, gdzie na jednym ze straganów przed świątynią Sensoji kupicie coś dla bliskich. Po elektronikę udajcie się do Akihabara, a po świeżą rybę na tokijski market – Tsukiji.

tokio ulica
Foto: on_france / Shutterstock.com
tokio zamek
Foto: Phattana Stock / Shutterstock
świątynia tokio
Foto: SARIN KUNTHONG / Shutterstock.com
Przydatne informacje
  • W Tokio i okolicy jest co robić. Kamakura, Nikko czy Jokohama, to tylko niektóre miejsca, które warto zobaczyć.

  • Zobaczcie przykładowy plan zwiedzania Japonii wraz z wyliczeniami oraz wskazówkami.

  • Sporo przydatnych informacji znajdziecie także w relacjach z podróż. Te z Japonii znajdziecie tutaj.

  • Natomiast Japan-guide.com – to prawdziwa skarbnica wiedzy o Japonii i jej atrakcjach.

  • Hyperdia.com – przydatna strona do planowania podróży pociągami pomiędzy japońskimi miastami.

  • Szukacie dobrego ubezpieczenia turystycznego? Porównajcie ceny w Rankomat i kupcie online.

  • Jeżeli w ciągu ostatnich trzech lat wasz lot był opóźniony lub odwołany, ubiegajcie się o odszkodowanie 250-600 EUR za pomocą AirHelp.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Gratuluje optymizmu, ze Japonia bedzie otwarta dla indywidualnych turystow przed marcem przyszlego roku. Ta oferta jest bardzo ryzykowna.
2catstrooper, 3 października 2020, 1:50 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »