Fly4free.pl

Okołoweekendowe loty do Lwowa z Katowic od 95 PLN

95 PLN
Zamów powiadomienia o takich ofertach
Foto: Ruslan Lytvyn / Shutterstock
Ta oferta jest już nieaktualna. Sprawdź nasze najnowsze propozycje:

Na barszcz ukraiński, przepyszne żeberka, wspaniałe pielmieni i pieczone świńskie uszy. Relaks, zwiedzanie… a może ekstrawaganckie drinki w menzurkach lub słynna Pijana Wiśnia? Skorzystajcie z okazji i wybierzcie się do Lwowa w dogodnym terminie obejmującym weekend.

Na Ukrainę udacie się z katowickiego lotniska w okolicach weekendów, od piątku do poniedziałku – dostępne terminy znajdziecie wypisane poniżej w tekście. Za bilety w dwie strony zapłacicie od 95 do 102 PLN. W takiej cenie polecą członkowie Wizz Discount Club – chętni na wycieczkę bez WDC będą musieli zapłacić nieco więcej.

Bez dodatkowych kosztów na pokład samolotu linii Wizz Air zabrać możecie mały bagaż podręczny.

Termin podróży: marzec – maj
Linia lotnicza: Wizz Air, cena dla posiadaczy WDC
Bagaż: podręczny

Hotelod 77 PLN/pokój/noc

We Lwowie proponuję wam noclegi w pensjonacie Guest House Lviv.

lwów spanie

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Podróżnym, którzy gotowi są wydać większą kwotę na nocleg, polecam noclegi w 3* hotelu ibis Styles Lviv Center.

lwów noclegi

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Co robić we Lwowie?

Wspomniane na wstępie pieczone świński uszy, pielmieni (tradycyjne ukraińskie pierożki) oraz wiele lokalnych potraw znajdziecie w sieci restauracji Kumpel, którą gorąco polecam. Na miejscu dostępne są także napoje bezalkoholowe i alkoholowe, w tym lokalne piwa.

Amatorom kraftów polecam udać się do Teatru Piwa „Prawda”. Znajdziecie tam nie tylko wiele gatunków złotego trunku, ale także dobrze zjecie. Wszystko to z niezłym widokiem na lwowski Rynek. Niedaleko od „Prawdy” znajdziecie Pijaną Wiśnię, gdzie będziecie mogli skosztować nalewki z wiśni serwowanej w krysztale!

Gwoździem programu jest restauracja Rebernia. Specjalność szefa kuchni? Pieczone żeberka, które serwowane są na deskach do krojenia, a konsumpcja odbywa się przy pomocy rąk – na samą myśl, aż ślinka mi cieknie 😉 Dodatkowo możecie zamówić sobie zamówić talerz pieczonych ziemniaków lub warzywa, ale czy warto, jeżeli porcja wyśmienitych żeberek kosztuje tylko 149 UAH (ok. 23 PLN).

Napełniliście swoje żołądki? Pojedzone? Warto coś zobaczyć. Przespacerujcie się klimatycznymi uliczkami starego miasta, wybierzcie się na krótki spacer do cytadeli, lub odwiedźcie jeden ze starych kościołów lub cerkwi. Niemal na każdym kroku znajdziecie tam ślady polskiej kultury i sztuki. Korzystając z okazji, warto wybrać się również do opery: ceny biletów zazwyczaj zaczynają się od 50 UAH (około 8 PLN)!

Foto: Ruslan Lytvyn / Shutterstock.com
Foto: Drop of Light / Shutterstock.com
Foto: Vitalii Matokha / Shutterstock
Przydatne informacje
Misją Fly4free.pl jest przedstawienie Ci najlepszych ofert podróży. Zaplanujesz je samodzielnie korzystając z linków w tekstach. Niektóre z odsyłaczy prowadzą do naszych partnerów reklamowych. Ceny w ofertach są aktualne w chwili publikacji. Jeśli chcesz być na bieżąco informowany o najnowszych ofertach załóż konto Fly4free.pl i zamów powiadomienia.
Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »