Fly4free.pl

Odkryj Arktykę: loty na Svalbard z Warszawy od 986 PLN

986 PLN
Miś polarny
Foto: Fotokon / Shutterstock
Ta oferta jest już nieaktualna. Sprawdź nasze najnowsze propozycje:

Lubicie północne klimaty, ogromne przestrzenie, ciszę oraz nienaruszoną przez człowieka przyrodę? Wybierzcie się zatem na Svalbard i odkryjcie dla siebie Arktykę.

W podróż na północ możecie wybrać się w czerwcu lub we wrześniu. Na Spitsbergen polecicie na pokładzie samolotów linii SAS Airlines, a po drodze czekają was przesiadki (gwarantowane przez przewoźnika) w Oslo i Sztokholmie. Te dłuższe z nich możecie wykorzystać na zwiedzenie miasta – w obu przypadkach lądowanie odbywać się będzie na głównych lotniskach (Arlanda oraz Gardermoen).

Termin podróży: czerwiec oraz wrzesień
Wylot z: Warszawy
Linia lotnicza: SAS Airlines
Bagaż: podręczny

Hotel474 PLN/noc

Rozważcie zakwaterowanie w hotelu Gjestehuset 102. W cenę zakwaterowania wliczono codzienne śniadania.

Noclegi na Svalbardzie

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Kalendarz najtańszych lotów

Co zobaczyć w czasie pobytu na Svalbardzie?

Wyprawa na Svalbard będzie prawdziwą wycieczką na koniec świata. Surowy klimat, brak rozwiniętej infrastruktury turystycznej oraz krótki „sezon” – to wszystko sprawia, że dociera tam niewielu turystów. Choć zdecydowanie nie jest to kierunek na pierwszą samotną wyprawę, to przy właściwym przygotowaniu jesteście w stanie wybrać się tam na własną rękę. Zdecydowanie jest to jedno z miejsc, które warto dodać do swojej podróżniczej listy.

Co warto zobaczyć na miejscu? Zajrzyjcie do muzeum wypraw na biegun północny, wybierzcie się na szczyt Sarkofagen oraz odwiedźcie położony najdalej na północy kościół. Na miejscu warto również rozważyć uczestnictwo w zorganizowanej wycieczce do dawnych osad górniczych: Barentsburg oraz Pyramiden.

Więcej na temat podróży na Svalbard możecie przeczytać przygotowanej przez nas obszernej relacji z podróży.

Domki na Svalbardzie
Foto: Don Landwehrle / Shutterstock
Niedźwiedź polarny
Foto: Kris Grabiec / Shutterstock
Góry i kwiaty
Foto: ginger_polina_bublik / Shutterstock
Przydatne informacje
  • Podróżując na Svalbard nie będziecie korzystać ze stałych stawek roamingowych „like at home”. Pamiętajcie o tym, korzystając z telefonów oraz pakietów danych.

  • Walutą obowiązującą na Svalbardzie jest korona norweska. Wymiana walut na miejscu może być problematyczna, dlatego wcześniej warto zaopatrzyć się gotówkę.

  • Nasi czytelnicy dotarli i na daleką północ! Tutaj możecie przeczytać ich relację z podróży.

  • W podróż zabierzecie ze sobą wielowalutową kartę Revolut. Dzięki niej nie będziecie tracić pieniędzy na dodatkowych przewalutowaniach.

  • Jeżeli w ciągu ostatnich trzech lat wasz lot był opóźniony lub odwołany, ubiegajcie się o odszkodowanie 250-600 EUR za pomocą AirHelp.

  • Wynajmijcie XOXO WiFi aby cieszyć się tanim i bezpiecznym Internetem w czasie podróży. Bez roamingu, zawsze z najlepszym zasięgiem!

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Nie wiem, czy to jest jakaś okazja - w sezonie można złapać promocję za 2/3 tej ceny. Spitsbergen rzeczywiście jest super jak ktoś chce być sam na sam z naturą. Problem jest tylko jeden, aby to zrobić trzeba posiadać broń palną - a to teraz w longebyen jest duży problem, a spotkanie w sezonie białego niedźwiedzia to prawdopodobieństwo 50% ataku tego zwierzęcia, które żywi się wyłącznie mięsem. Bez broni możemy tylko iść sobie raptem pare kilometrów od siedziby gubernatora/lotniska lub od słynnej rosyjskiej wioski.
polo18, 8 lutego 2020, 13:43 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Gdyby autorem tekstu był jakiś amator nic by mnie nie dziwiło. Przez takich pajaców podających niesprawdzone informacje mało brakowało i wynajął bym telefon satelitarny. Svalbard jest prowincją Norwegii i wszelkie pakiety komórkowe działają dokładnie na takich samych zasadach ja w całej UE. Zasięg w Longyenbyen oraz w okolicy jest idealny.
AP8369, 16 lutego 2020, 12:04 | odpowiedz
Tyle że Norwegia nie należy do UE, pajacu. 
AP8369 Gdyby autorem tekstu był jakiś amator nic by mnie nie dziwiło. Przez takich pajaców podających niesprawdzone informacje mało brakowało i wynajął bym telefon satelitarny. Svalbard jest prowincją Norwegii i wszelkie pakiety komórkowe działają dokładnie na takich samych zasadach ja w całej UE. Zasięg w Longyenbyen oraz w okolicy jest idealny.
AP, 20 lutego 2020, 2:23 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »