Fly4free.pl

Niesamowity rekord podróżnika. Odwiedził nowe siedem cudów świata w… niecały tydzień!

Foto: Adventureman / Travelport
W Księdze Rekordów Guinnessa można znaleźć mnóstwo wpisów dotyczących podróżowania, ale ten wydaje się być jednym z najbardziej imponujących. Pewien Brytyjczyk odwiedził nowe siedem cudów świata w ciągu niecałego tygodnia!

Za organizację niesamowitej podróży odpowiedzialna była brytyjska firma Travelport. Brytyjski podróżnik, autor i mówca motywacyjny Jamie McDonald, odwiedził nowe siedem cudów świata w ciągu zaledwie sześciu dni, 16 godzin i 14 minut. Wyczyn ten został już wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa.

Podróż McDonalda była niezwykle „skromna” – miał ze sobą jedynie plecak i najpotrzebniejsze rzeczy, w tym rzecz jasna dokumenty. Z takim ekwipunkiem w niecały tydzień odwiedził Wielki Mur Chiński, Taj Mahal, starożytne miasto Petra w Jordanii, Koloseum w Rzymie, pomnik Chrystusa Odkupiciela w Rio de Janeiro, Machu Picchu w Peru i Chichén Itzá w Meksyku.

W trakcie podróży Brytyjczyk miał tylko jedną okazję na zjedzenie posiłku poza samolotem – było to w Rzymie, gdzie udał się na pizzę. W trakcie niemal tygodniowej wyprawy odbył 13 lotów, 16 razy jechał taksówką, dziewięć razy autobusem, cztery razy pociągiem, a raz pokonał drogę… na torze saneczkowym. Łącznie pokonał ponad 36,7 tys. kilometrów.

Samo pokonanie ustalonej trasy nie byłoby wystarczające do wpisu w Księdze Rekordów Guinnessa. McDonald musiał przestrzegać kilku konkretnych zasad. W podróży mógł korzystać jedynie z rozkładowego transportu publicznego oraz licencjonowanych taksówek, które nie przekraczały prędkości 50 km/h. Do tego musiał prowadzić dziennik z dowodami potwierdzającymi podróż, zachować wszystkie paragony i bilety, używać profesjonalnego sprzętu GPS, nagrywać filmy i robić zdjęcia w konkretnych punktach na trasie, a także zdobyć pisemne lub wizualne oświadczenie od miejscowych władz czy funkcjonariusza policji o jego obecności w danym miejscu.

Skąd w ogóle pomysł na taką podróż? Firma Travelport chciała zbadać, czy jej „nowoczesna platforma sprzedaży detalicznej” może ułatwić „najbardziej złożoną podróż na świecie”. W jej ofercie znajdują się pakiety oferujące odwiedziny wszystkich siedmiu cudów świata. Ich ceny zaczynają się od 38 tys. funtów (ok. 198 tys. zł).

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Od kiedy to Machu Picchu jest w Chile?????????😂😂😂😂😂😂😂  A zatem Cezary Kawęcki, Ty poducz się troszku geografii lepiej, a później zacznij tu pisać!!!!😁
cristobal1976, 23 maja 2023, 13:20 | odpowiedz
Poprawcie to Machu Picchu w Chile bo oczy bolą :)
rolka13, 23 maja 2023, 13:24 | odpowiedz
Przepraszamy za pomyłkę i dziękujemy za zwrócenie uwagi. Pozdrowienia! :) 
cristobal1976 Od kiedy to Machu Picchu jest w Chile?????????😂😂😂😂😂😂😂  A zatem Cezary Kawęcki, Ty poducz się troszku geografii lepiej, a później zacznij tu pisać!!!!😁
Mariusz Piotrowski, 23 maja 2023, 13:35 | odpowiedz
Poprawione. Dzięki za zwrócenie uwagi!
rolka13 Poprawcie to Machu Picchu w Chile bo oczy bolą :)
Mariusz Piotrowski, 23 maja 2023, 13:36 | odpowiedz
Pewnie śpieszą się, aby "nawalić" artykułów i zebrać nagrodę, bez korekty, czy wcześniejszej weryfikacji. Drugim takim "mistrzem" jest Zającówna, co artykuł, to błędy rzeczowe, gramatyczne itp.
gregorio, 23 maja 2023, 16:50 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »