Fly4free.pl

Nowe przepisy w Holandii zaskoczyły turystów. Niektórzy muszą robić codziennie test na COVID!

Foto: Yasonya / Shutterstock

Holandia nie uznaje brytyjskich certyfikatów zaszczepienia przeciw koronawirusowi, więc turyści z tego kraju zwiedzający Amsterdam i inne miasta w tym kraju, muszą się codziennie testować na COVID-19, jeśli chcą zwiedzać muzea czy chodzić do knajp i restauracji – informuje „Independent”.

Holandia, która na początku roku długa była zamknięta w lockdownie, obecnie mocno poluzowała restrykcje związane z COVID-19: by wjechać do tego kraju np. z terenu Polski, nie jest konieczny certyfikat COVID ani negatywny wynik testu na koronawirusa. Nie znaczy to jednak, że te dokumenty są w ogóle nieprzydatne, bo w Holandii istnieją dość restrykcyjne przepisy dotyczące wstępu do wielu miejsc pod dachem. Aby więc wejść np. do muzeum, galerii sztuki, kawiarni czy restauracji, musimy pokazać certyfikat COVID-19, poświadczający, że jesteśmy zaszczepieni lub przeszliśmy chorobę. Tu jednak zaczynają się komplikacje, bo Holandia nie uznaje obecnie brytyjskich certyfikatów COVID-owych wystawianych przez NHS. Oznacza to, że turyści z tego kraju, którzy chcieliby pozwiedzać atrakcje Amsterdamu i innych holenderskich miast czy choćby zjeść obiad w knajpie, muszą przedstawić aktualny negatywny wynik testu na koronawirusa.

To jednak nie koniec kłopotów, bo choć testy na COVID są w Holandi bezpłatne dla zagranicznych gości, to mają bardzo krótki termin ważności, który wynosi ledwie 24 godziny. W efekcie, jeśli więc brytyjski turysta chce zwiedzić np. słynne amsterdamskie muzea, musi właściwie codziennie wykonywać nowy test na koronawirusa, co jest bardzo kłopotliwe. W „Independent” czytamy relacje zaskoczonych Brytyjczyków, którzy stają przed wyborem – testujecie się albo zwiedzacie atrakcje Amsterdamu tylko na zewnątrz. To jednak też jest kłopotliwe, bo jak twierdzi jeden z czytelników, negatywny wynik testu jest wymagany nawet w… niektórych publicznych toaletach.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Proszę nie powielać bzdur. Do muzeów czy galerii sztuki, nie jest wymagany tzw. entry pass.
Kamil Miarka, 29 września 2021, 12:25 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »