Fly4free.pl

Zwykła maseczka w samolocie już nie wystarczy. Nasi sąsiedzi mocno zaostrzają przepisy!

Foto: Ryanair
Od 1 października w samolotach lecących z i do Niemiec oraz w pociągach dalekobieżnych w tym kraju wymagane będzie noszenie maseczek typu FFP2. To tylko jedna ze zmian, jakie szykują Niemcy, by lepiej przygotować się do spodziewanej jesienią i zimą kolejne fali pandemii.

Niemcy są jednym z nielicznych krajów w Unii Europejskiej, który wciąż utrzymuje obowiązek noszenie maseczek podczas lotów z i do tego kraju. Na razie są to jednak zwykłe maseczki chirurgiczne, jednak od 1 października ma się to zmienić – jak zapowiedział niemiecki rząd, od tego dnia wszyscy pasażerowie podróżujący samolotem w kraju naszych zachodnich sąsiadów będą musieli nosić maseczki typu FFP2. Taki sam obowiązek ma też obowiązywać w pociągach długodystansowych. Takie przepisy mają obowiązywać co najmniej do 7 kwietnia 2023 roku i będą dotyczyły wszystkich do 14 roku życia. Dzieci w wieku od 6 do 14 rak mogą w dalszym ciągu nosić chirurgiczne maseczki.

Ogłaszając zmiany niemiecki minister zdrowia Karl Lauterbach powiedział, że celem jest zminimalizowanie ryzyka dużej liczby zachorowań na koronawirusa jesienią i zimą.

To nie koniec zmian, bo noszenie maseczek będzie też obowiązkowe w szpitalach i domach opieki, a dodatkowym warunkiem wstępu do takiej placówki ma być negatywny wynik testu na koronawirusa.
Dodatkowo kraje związkowe otrzymały prawo do rozszerzania obowiązku noszenia maseczek w zależności od sytuacji pandemicznej m.in. na uczestników imprez masowym pod gołym niebem. Jednocześnie jednak wykluczono możliwość kolejnego lockdownu oraz zamykania szkół.

A co z restrykcjami wjazdowymi? Tu zdecydowano się przedłużyć obecne przepisy, w myśl których przy wjeździe nie trzeba pokazywać certyfikatów ani testów, ale tylko o miesiąc, a więc do końca września. Co będzie dalej? Wszystko będzie zależało od rozwoju sytuacji pandemicznej/

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Dotyczy to wszystkich DO 14 roku życia? Uff to jestem zwolniony z obowiązku.
f.ozimowski, 28 sierpnia 2022, 16:53 | odpowiedz
Czyli koronaściemy c.d.  Nasi zrozumieli, że dalsze represje nie mają sensu, ale Niemcy idą w zaparte. Przecież grypa była, jest i będzie! Znacznine więcej osó umiera od palenia, od otyłości, a z tym się NIC nie robi. 
solokhumbu, 28 sierpnia 2022, 17:55 | odpowiedz
D3bile
Tomasz Kowalczyk, 28 sierpnia 2022, 18:01 | odpowiedz
Niektórym z powodu strachu przed przeziębieniem skasowało mózgi 
solokhumbu Czyli koronaściemy c.d.  Nasi zrozumieli, że dalsze represje nie mają sensu, ale Niemcy idą w zaparte. Przecież grypa była, jest i będzie! Znacznine więcej osó umiera od palenia, od otyłości, a z tym się NIC nie robi. 
Tomasz Kowalczyk, 28 sierpnia 2022, 18:02 | odpowiedz
Germania szykuje się do wielkiego niezadowolenia społecznego z powodu ogólnej,,drożyzny" wszystkiego zatem celem odwrócenia uwagi trzeba przygotować inny cel gdzie strach zastąpi wściekłość. Zatem już mamy przygotowany cel(heh). Jeden z najbardziej manipulowanych krajów i jak pokazuje historia idą w przepaść kolejny raz.
Semen6969, 29 sierpnia 2022, 9:18 | odpowiedz
Niech spierdzielają :) Wybierze się inne linie lotnicze, które restrykcji nie mają albo założy przeźroczyste maski dla świętego spokoju. Nikogo to już nie obchodzi. 
1955845624, 29 sierpnia 2022, 22:07 | odpowiedz
przecież w artykule jest napisane że przepis dotyczy dzieci.. do 14 roku życia.. więc w czym masz problem?  
1955845624 Niech spierdzielają :) Wybierze się inne linie lotnicze, które restrykcji nie mają albo założy przeźroczyste maski dla świętego spokoju. Nikogo to już nie obchodzi. 
harti, 30 sierpnia 2022, 13:43 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »