Fly4free.pl

Nie tylko SAS. 3 inne linie też znoszą wymóg noszenia masek w samolocie!

Foto: mat. prasowe

Norwegian, Wideroe i Flyr, a więc wszystkie duże linie lotnicze z Norwegii, podjęły decyzję, że od 18 października nie będą już wymagały, by ich pasażerowie nosili maseczki ochronne na pokładzie. Tak jak w przypadku linii SAS, decyzja dotyczy lotów krajowych i połączeń po Skandynawii.

Czy ta decyzja oznacza stopniowy powrót do normalności w branży lotniczej? Mamy wielką nadzieję, choć wydaje się, że EASA na razie utrzyma rekomendację dotyczącą noszenia masek w samolotach. Z pewnością jednak warto docenić ten ruch ze strony przewoźników. W piątek pisaliśmy na naszych łamach o linii SAS, która zdecydowała, że na części tras maseczki nie będą potrzebne.

Tymczasem okazało się, że taką samą decyzję podjęli też inni przewoźnicy.

– Norwegian od zawsze stał na stanowisku, że nakaz noszenia masek w samolocie powinien obowiązywać tak krótko jak to możliwe. Oczywiście pasażerowie, którzy chcą nosić maski w samolocie, nadal mogą to robić – czytamy w komunikacie linii Norwegian, który jednak przypomina, że maski są w dalszym ciągu obowiązkowe na lotniskach.

Podobnie jak w SAS, nowe regulacje będą dotyczyły tylko tras krajowych i połączeń po krajach Skandynawii, a więc Danii, Szwecji i Norwegii.

Dokładnie tę samą decyzję podjęły linie Flyr i Wideroe.

– Nie możemy się doczekać, aby przyjąć na nasze pokłady nowych i starych pasażerów, z szerokim uśmiechem i bez maseczek na twarzach – mówi Silje Bradvoll, dyrektor ds. komunikacji w linii Wideroe.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Na większości lotów z i do Polski już dawno znieśli ten obowiązek, tylko się o tym głośno nie mówi. 
benedetti, 16 października 2021, 18:02 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »