Fly4free.pl

Loty do Nepalu z Warszawy za 1911 PLN. Także na majówkę

1911 PLN
Foto: Volodymyr Goinyk / Shutterstock.com
Ta oferta jest już nieaktualna. Sprawdź nasze najnowsze propozycje:

Nepal to doskonały kierunek nie tylko dla miłośników gór. Niezwykle bogata kultura tego kraju z pewnością zrobi na was wrażenie. Zarezerwujcie bilety do Katmandu i jeszcze w tym roku odwiedźcie Himalaje!

W podróż do Nepalu możecie udać się w kilku terminach, od kwietnia od czerwca. W tym także w gorącym okresie urlopowym, czyli na majówkę. Do Katmandu polecicie na pokładzie samolotów linii China Airlines. Po drodze czekają was dwie przesiadki w Chinach.

Zanim wyruszycie na trekking zatrzymajcie się blisko turystycznego centrum miasta – dzielnicy Thamel w hotelu Dalai-La Boutique.

Termin podróży: kwiecień – czerwiec 2020
Linia lotnicza: Air China
Bagaż: podręczny i rejestrowany

Informacją o tanich lotach podzielił się na forum czytelnik nelson 1974. Dziękujemy!

Hotel178 PLN / noc

W Katmandu proponuje wam zakwaterowanie w hotelu Dalai-La Boutique.

rezerwacja hotelu

Dowiedz się więcej o tym hotelu

Jak zorganizować trekking w Nepalu?

Przede wszystkim na własną rękę. Dzięki temu oszczędzicie sporo pieniędzy. Na miejscu dostępnych jest mnóstwo zjawiskowych tras trekkingowych. Najpopularniejsze z nich to Everest Base Camp, Annapurna Circuit, Poon Hill czy wędrówki w krainie Mustang. Na forum nasi czytelnicy podzielili się mnóstwem praktycznych informacji, które ułatwią wam dokładne jego zaplanowanie. Nie znaleźliście odpowiedzi? Śmiało zadajcie pytanie.

Od siebie dodam, że jedną z najważniejszych kwestii dotyczących podróży do tego niezwykłego kraju jest czas jaki możecie na nią poświęcić. Moim zdaniem: rozsądne minimum to dwutygodniowy pobyt na miejscu – nie wliczając w to dolotów. Pamiętajcie, że potrzebujecie czasu na wyrobienie pozwoleń, dojazd do miejsca, w którym rozpoczniecie swój trekking oraz zaopatrzenie się w konieczny sprzęt. Z mojej wyprawy pamiętam, iż sam dojazd z Katmandu do Pokhary autobusem trwał cały dzień!

nepal zdjecie
Foto: Olga Danylenko/Shutterstock.com
Foto: Wan Kum Seong/Shutterstock.com
świątynie w himalajach
Foto: Skreidzeleu / Shutterstock.com
Przydatne informacje
  • Praktycznych informacji dotyczących planowania podróży szukajcie w dedykowanym dla Nepalu dziale naszego forum.

  • Pogodę na miejscu sprawdzicie tutaj.

  • Obowiązująca walutą w Nepalu jest rupia nepalska.

  • Obywateli RP obejmuje obowiązek wizowy. Wizę można uzyskać w Ambasadzie Nepalu (najbliższa znajduje się w Berlinie), jak również na lotnisku w Katmandu.

  • Obecnie nie wyobrażam sobie już podróży za granicę bez wielowalutowej karty Revolut. Wygoda, niezawodność i oszczędności – to jej główne zalety!

  • Jeżeli w ciągu ostatnich trzech lat wasz lot był opóźniony lub odwołany, ubiegajcie się o odszkodowanie 250-600 EUR za pomocą AirHelp.

  • Wynajmijcie XOXO WiFi aby cieszyć się tanim i bezpiecznym Internetem w czasie podróży. Bez roamingu, zawsze z najlepszym zasięgiem!

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Lecieć do KTH 30 godzin (dwie przesiadki) to istna mordęga, quatarem to tylko 12-13 godzin. Do tego możemy zapomnieć o wycieczce w wysokie góry, podane terminy są na około 14 dni w tą i z powrotem. Sama aklimatyzacja do warunków powyżej 4000 m npm zajmie nam min. tydzień!!! Na tak krótkie okresy to tylko można pozwiedzać sobie klasztory buddyjskie, parki, Pokhare, samo Kathmandu itd. O wysokich Himalajachy, czyli najpopularniejszych trasach trekingowych wokół Annapurny i Mount Everestu zapomnijcie, nie w tym czasie.Do tego ceny wejściówek do parków wokół tych 8000 m npm szczytów są bardzo wysokie. Taka wyprawa trekingowa to min. 4 tygodnie = 28 dni.
polo18, 12 stycznia 2020, 23:07 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »