Fly4free.pl

Biuro podróży sprzedaje… pół pokoju. Dokwaterują ci obcą osobę

hotel Bułgaria
Foto: patio_is / Shutterstock

Idealny pomysł dla podróżujących singli? Tak, jeśli nie przeszkadza ci, że w twoim hotelowym pokoju będzie mieszkał ktoś, kogo nie znasz.

Wyjazdy z biurem podróży dla singli to najczęściej problem przede wszystkim natury finansowej – u touroperatora cena pakietu dla 1 osoby jest zazwyczaj niewiele niższa niż dla “dwójki”. A rynek podróżników solo rośnie coraz szybciej – biura podróży szukają więc szans na zagospodarowanie tej, dotąd lekceważonej grupy klientów.

Jednym z biur, które idą w stronę singli jest Neckermann. Jak czytamy w “Rzeczpospolitej”, niemiecki oddział firmy wprowadził testowo możliwość zarezerwowania połowy pokoju dwuosobowego. Oferta jest na razie ograniczona tylko do jednego hotelu – Cook’s Club Sunny Beach w Bułgarii.

Neckermann chwali się, że to idealna oferta dla samotnych, bo pozwala zaoszczędzić pieniądze i… poznać innych podróżujących solo. No właśnie – skoro wynajmujemy tylko połowę pokoju, to co z drugą połową? Oczywiście, biuro podróży dokwateruje do nas drugą osobę. Będziemy spali na osobnych łóżkach, a w przypadku apartamentów będą dwa osobne pokoje, a wspólny będzie tylko np. salon z kuchnią.

Co ważne – do naszego apartamentu zostanie dokwaterowana osoba tej samej płci.

Foto: Neckermann

Ile można zaoszczędzić?

Cena za przykładową rezerwację w dzielonym pokoju z obcą osobą na 7 dni (wraz z przelotem i transferem lotniskowym) to 415 EUR. W tym samym terminie 2 osoby z “tradycyjnej” rezerwacji zapłacą po 353 EUR od osoby, a dwójka do “samodzielnego” zamieszkania przez singla na 7 dni kosztuje 572 EUR.

Czy to się przyjmie? W Niemczech nie brakuje krytyków, według których taka forma spędzania urlopu nie służy odpoczynkowi i relaksowi, więc raczej nie spotka się z zainteresowaniem. Z drugiej strony – klienci budżetowi, dla których oznacza to spore oszczędności, mogą chętniej zdecydować się na taką niedogodność.

A jakie jest Wasze zdanie?

Foto: Neckermann
Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Takie rozwiązanie od kilku lat funkcjonuje przy wycieczkach objazdowych. A zatem nowość połowiczna.
dusza86, 29 stycznia 2019, 15:36 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Przeczytałem  "zostanie dokwaterowana osoba tej samej płci". Czy to pomyłka w tekście? Bo jeśli nie, to choć z natury jestem bardzo tolerancyjny, pomysł jest ODRAŻAJĄCY. Nie wyobrażam sobie zamieszkania w jednym pokoju z innym facetem. Chyba że miało być "osoba przeciwnej płci" i zaszła pomyłka w tekście. Wtedy całkiem fajny pomysł. :-)  
Leszek.Warszawa, 29 stycznia 2019, 16:52 | odpowiedz
Avatar użytkownika
To już chyba lepiej sobie zorganizować samemu wyjazd...niż ryzykować trafienie na kogoś, kto może nam zepsuć wakacje...jak znam życie, byłoby to dokwaterowywanie np. 80-letniej pani do 20-latki...
kate1974, 29 stycznia 2019, 17:00 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »